تونل های کوچی هوشی مین (ویتنام) - دور زمین

تونل های کوچی هوشی مین (ویتنام)

تونل های کوچی (Cu Chi Tunnels) بخشی از یک موزه جنگی بسیار بزرگ در شهر هوشی مین یا همان سایگون هستند. این تونل‌ها به مسافران تور ویتنام نیم‌نگاهی از نحوه زندگی زیرزمینی سربازان ویتنامی در جنگ سال 1948 را ارائه می‌دهند. تونل های کوچی هوشی مین در واقع مجموعه‌ای 120 کیلومتری از تونل‌های زیرزمینی هستند که در بخش‌های مختلف‌شان انواع دریچه‌های مخفی، محوطه‌های خواب و زندگی، آشپزخانه‌ها، انبارها، اسلحه‌خانه‌ها، بیمارستان‌ها و مراکز فرماندهی جنگ را در خود جای داده‌اند. بعد از جنگ در مقابل مهاجمان فرانسوی، سربازان ویتنامی این تونل‌ها را گسترش دادند و سیستم‌های تصفیه و تهویه هوای بهینه‌ای را به آن اضافه کردند. این سیستم‌های تهویه به همراه شبکه پیچیده و چند طبقه‌ای تونل‌ها، به آنها کمک کرد از بمباران‌های فرشی هواپیماهای امریکایی جان سالم به در برند. مجموعه تونل های کوچی هوشی مین یکی از جالب‌توجه‌ترین مکان های دیدنی ویتنام است، جایی که به گردشگران فرصت می‌دهد جنبه‌های دهشتناک جنگ و تاثیرات آن بر مردم را به خوبی حس کنند.

تونل های کوچی هوشی مین (ویتنام)

مجموعه تونل های کوچی یکی از محبوب‌ترین و نمادین‌ترین مکان های دیدنی ویتنام است. در اینجا فعالیت‌های مختلفی برای مشارکت بازدیدکنندگان و مسافران تور ویتنام در نظر گرفته شده است. یکی از گزینه‌های مورد علاقه گردشگران دنبال کردن مسیرهای تنگ و زیرزمینی تونل های کوچی است. قبل از ورود به تونل‌های زیرزمینی، بازدیدکنندگان یک فیلم کوتاه در مورد این تونل‌ها را می‌بینند تا طریقه کار کردن سیستم آنها را متوجه شوند. بخش‌های زیادی از تونل های کوچی هوشی مین در حال حاضر سیمان‌کاری و عریض‌تر شده‌اند، در نتیجه حرکت در طولشان (نسبت به دوران دلهره‌آور جنگ) هراس و سختی کمتری دارد. برای حفظ امنیت بازدیدکنندگان هر 10 متر یک خروجی اضطراری ساخته شده است. توجه داشته باشید اگر مشکلات تنفسی دارید، طی کردن مسیر 100 متری تونل‌های زیرزمینی به صورت نیم‌خیز برایتان مناسب نخواهد بود. رفتن به داخل تونل‌ها همچنین به آنهایی که از بودن در مکان‌های تنگ و خفه می‌ترسند توصیه نمی‌شود.

در محوطه تونل های کوچی هوشی مین یک میدان تیراندازی هم وجود دارد. مسافران تور ویتنام می‌توانند در اینجا با مسلسل‌های M16 شلیک کنند. قیمت هر گلوله 35 هزار دونگ است و تعداد حداقل گلوله‌ای که باید تهیه کنند 10 عدد است. یک رستوران هم در موزه جنگ تونل های کوچی وجود دارد. این رستوران غذاهایی را سرو می‌کند که سربازان در زمان جنگ باید با آنها زندگی می‌کردند. مجموعه تونل های کوچی در فاصله 46 کیلومتری شمال شرق شهر هوشی مین قرار گرفته‌اند؛ از مرکز شهر تا محل موزه در حدود 1 ساعت سواری فاصله است. گردشگران می‌توانند با کرایه اتومبیل یا گرفتن تاکسی خودشان را به این محل برسانند، با این وجود تعداد زیادی تورهای گروهی هم از داخل شهر در دسترس هستند. قیمت این تورهای نیم‌روزه‌ی بازدید از منطقه، از 825 هزار دونگ شروع شده و بالا می‌رود.

وبسایت
diadaocuchi.com.vn
ساعات بازدید
7 تا 17
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 684

به "تونل های کوچی هوشی مین (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونل های کوچی هوشی مین (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید