ساحل تونسای رایلی کرابی (تایلند) - دور زمین

ساحل تونسای رایلی کرابی (تایلند)

ساحل تونسای، ساحل کمتر شناخته‌شده شبه جزیره رایلی در بین مسافران تور تایلند است. این ساحل 600 متری، با یک دماغه صخره‌ای از ساحل غربی رایلی جدا شده و رو به جنوب دارد. تونسای بین دو صخره آهکی بلند گیر افتاده و می‌توان در زمان جزر با پای پیاده از ساحل غربی رایلی به آن رسید. ساحل تونسای از دیگر ساحل‌ها خلوت‌تر است و چند هتل مانند Dream Valley و هتل Tonsai Bay و چند رستوران و کافه ساحلی را در خود جای داده و مکانی عالی برای دور شدن از شلوغی و هیاهو است.

ساحل تونسای رایلی کرابی (تایلند)

ساحل تونسای در بین مسافران تور تایلند برای ارائه موقعیتی عالی برای شنا و غواصی سطحی مشهور نیست. صخره‌های مرجانی و تخته‌سنگ‌ها درست در جلوی شن‌های ساحل، فضایی خطرناک برای شنا به وجود آورده‌اند. در زمان جزر حتی قایق‌های دم‌بلند نیز نمی‌توانند به ساحل بیایند. یک افسانه می‌گوید که در دهه 80 این ساحل متعلق به یک شهروند استرالیایی بود که می‌خواست آن را به یک باشگاه معروف بفروشد. وقتی اعضای آن باشگاه آمدند، زمان جزر بود و قایق‌های دم‌بلند آنها نتوانستند به خشکی برسند. آن شخص تصمیم گرفت با دینامیت یک کانال حفر کند تا ساحل در زمان جزر قابل دسترس شود، اما متاسفانه بعد از ماه‌ها تلاش، کانال آنقدر بزرگ نبود که قابل استفاده باشد. او از این کار دست کشید و در نتیجه حال و هوای دست‌نخورده و خشن تونسای تا به امروز باقی مانده است.

فعالیت‌هایی که مسافران تور تایلند می‌توانند در ساحل تونسای انجام دهند، شامل کایاک‌سواری در دریا (چند فروشگاه، کایاک برای اجاره دارند) و غواصی عمیق (تعدادی فروشگاه تجهیزات غواصی ارائه می‌دهند) می‌شود. ولی اصلی‌ترین فعالیت در ساحل تونسای صخره‌نوردی است. صخره‌های آهکی بلند احاطه‌کننده ساحل، یک محیط ایده‌آل برای صخره‌نوردان حرفه‌ای فراهم می‌کند و درجه سختی صخره‌نوردی در این جا از رده 5 تا 8c متغیر است. اگر می‌خواهید در تور کرابی این ورزش را یاد بگیرید، می‌توانید در کلاس‌های آموزش صخره‌نوردی که در این مکان دایر هستند شرکت کنید.

برای رسیدن به این ساحل در تور کرابی می‌توانید در باجه‌های حاضر در انتهای جاده ساحلی آونانگ یک بلیت به مبلغ 100 بات تهیه کنید. در زمان جزر از ساحل غربی رایلی نیز می‌توانید با پای پیاده به تونسای بروید.

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 572

به "ساحل تونسای رایلی کرابی (تایلند)" امتیاز دهید

1 کاربر به "ساحل تونسای رایلی کرابی (تایلند)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساحل تونسای رایلی کرابی (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید