کو هنگ کرابی (تایلند) - دور زمین

کو هنگ کرابی (تایلند)

کو هنگ (Ko Hong)، جزیره‌ای بسیار زیبا در خط ساحلی کرابی است. یک روز از تور تایلند خود را هیچ کاری انجام ندهید و بر روی شن‌های نرم سواحل این جزیره یک استراحت مطلق داشته باشید. این مجموعه جزایر بسیار کوچک و شگفت‌انگیز، مناظری نفسگیر، سواحلی با شن‌های سفید و نرم، صخره‌های مرجانی و یک تالاب زیبا دارند. جایی که شما می‌توانید در تور کرابی از شنا، کایاک‌سواری، غواصی سطحی، غواصی عمیق، ماهیگیری، آفتاب گرفتن، پیاده‌روی در طبیعت و پیک نیک لذت ببرید. کو هنگ بخشی از پارک ملی Than Bok Khorani بوده و تنها برای گردش‌های روزانه به روی بازدیدکنندگان باز است. شما نمی‌توانید شب را در این جزیره بمانید.

کو هنگ کرابی (تایلند)

مجمع‌الجزایر کو هونگ از چند جزیره تشکیل شده است، ولی بیشتر آنها آن قدر کوچک هستند که ساحلی ندارند، اما بزرگترین جزیره‌ی این مجموعه چندین ساحل دوست‌داشتنی را به مسافران تور تایلند ارائه می‌دهد. اما این سواحل به ندرت شلوغ می‌شوند، چرا که در اینجا کلی کار برای انجام دادن وجود دارد. آنچه که کو هونگ را در بالای برنامه سفر بسیاری از مسافران تور کرابی قرار می‌دهد، ساختار صخره‌ای اعجاب‌انگیز و همچنین تالاب طبیعی خیره‌کننده آن است که با صخره‌های آهکی جادویی احاطه شده است. تنها یک راه ورود به دریاچه داخل جزیره وجود دارد. کانال ورودی حدود 10 متر عرض دارد، در نتیجه شما می‌توانید به راحتی با قایق چوبی بلند یا کایاک به آنجا بروید. آب دریاچه عمیق نیست و حدود یک متر عمق دارد؛ در نتیجه مکانی ایده‌آل برای شنا است.

شرکت‌های برگزارکننده‌ی تورهای تفریحی، معمولا بازدید از جزیره هنگ را در تورهای جزیره‌گردی کرابی لحاظ می‌کنند. در بیشتر موارد شما برای خوردن ناهار در جزیره توقف می‌کنید و بعد از آن کلی زمان دارید تا از زیبایی‌های این جزیره لذت ببرید. شما همچنین می‌توانید یک قایق چوبی بلند در کرابی کرایه کرده و یک سفر یک روزه به این جزیره برای خودتان ترتیب دهید. هزینه کرایه کمتر از 3000 بات برای سفر رفت و برگشت بوده و قایق‌ها می‌توانند تا شش نفر را در خود جای دهند.

بهترین زمان برای بازدید از این جزیره، بین ماه‌های نوامبر تا آوریل است. جزیره هنگ در حدود 8 کیلومتری استان کرابی قرار گرفته است. هزینه ورودی برای بزرگسالان 400 بات و برای بچه‌ها 200 بات است. برای رفتن به این جزیره در تور تایلند می‌توانید در ساحل Noppharat Thara یک قایق تندرو کرایه کنید؛ طی مسیر با این قایق‌ها 15 دقیقه زمان می‌برد. اگر قایق‌های چوبی بلند را انتخاب کنید حدود 40 دقیقه در راه خواهید بود.

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 570

به "کو هنگ کرابی (تایلند)" امتیاز دهید

1 کاربر به "کو هنگ کرابی (تایلند)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کو هنگ کرابی (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید