معبد شش درخت انجیر گوانجو (چین) - دور زمین

معبد شش درخت انجیر گوانجو (چین)

معبد شش درخت انجیر گوانجو، معبدی بودایی و قدیمی بوده و همچنان فعال است. این معبد تاریخی 1500 ساله دارد. در این معبد یک پاگودای بلند وجود دارد که در حدود سال 1900 بازسازی شده است. سالن اصلی معبد محلی است که عبادت‌کنندگان بودایی در آنجا راز و نیاز کرده و عود می‌سوزانند. این معبد زیبا به خاطر پاگودای باشکوهش و البته نام خاصش در میان گردشگران تور گوانجو مشهور است.

معبد شش درخت انجیر گوانجو (چین)

تاریخ معبد شش درخت انجیر گوانگجو

معبد شش درخت انجیر (六榕寺) معبدی باستانی است که در اصل در حدود سال 537 و در زمان حکمرانی سلسله لیانگ ساخته شده است. معبد شش درخت انجیر در ابتدا معبد بائو ژوآنگ ین (宝庄严寺) نام داشت، اما ادیب مشهوری با نام سو شی از سلسله سونگ، در سال 1100 به این معبد آمد و به خاطر شش درخت انجیری که در این معبد دیده بود آن را به این نام خطاب کرد. از آن زمان به بعد، این نام بر روی این معبد باقی ماند. امروزه از آن درختان انجیر اثری باقی نمانده است.

پاگودای معبد (برج چند طبقه با سبک معماری چینی) در سال 1097 ساخته شد. این پاگودا در سال 1373 و بعد از یک آتش‌سوزی بازسازی شد. در نیمه‌های صده 1800، پاگودا آسیب دیده بود و ظاهر متفاوتی نسبت به آن چیزی که امروز مشاهده می‌کنید داشت. در سال 1900 پاگودا مجددا بازسازی شد.

در زمان حال حاضر این معبد بودایی یک معبد فعال بوده و مردم در زمان سال نوی چینی و فستیوال فانوس‌ها برای روشن کردن عود به این محل می‌آیند. در این ایام مردم صف می‌بندند تا اولین نفرهایی باشند که عود خود را روشن می کنند؛ آنها اعتقاد دارند اول بودن، در سال جدید برای آنها خوش‌شانسی به همراه دارد.

ویژگی‌های معبد شش درخت انجیر گوانگجو

چندین ساختمان در معبد وجود دارد. وقتی از دروازه اصلی وارد معبد می‌شوید، اولین سالن پیش رویتان سالن Tianwang خواهد بود. بودای خندان در این سالن با یک لبخند بزرگ بر روی صورتش، به مسافران تور گوانجو خوش‌آمد می‌گوید. پشت این سالن، سالن Weituo قرار دارد. بر طبق افسانه‌ها Weituo ژنرالی بوده که آثار بودایی دزدیده شده را به معبد بازگردانده است. بودای این سالن بر خلاف بودای قبلی صورتی جدی و خوفناک دارد.

سالن اصلی در غرب معبد قرار دارد. سالن Daxiong Baodian سه بودای مسی را در خود جای داده است. این بوداها در میان بزرگترین و باستانی‌ترین مجسمه‌های بودا در استان گوآنگ‌دونگ قرار دارند. بودای وسطی Sakyamuni، بودای سمت چپی Amitabha و بودای سمت راستی Apothecary نام دارند. این مجسمه‌ها نماد حال، گذشته و آینده هستند.

پاگودای معبد احتمالا اصلی‌ترین جاذبه معماری معبد است. پاگودای گل (Hua Ta)، پاگودایی هشت وجهی با 57 متر ارتفاع است. این پاگودا 9 طبقه دارد و به رنگ قرمز و سفید است. با این که در بیرون این سازه 9 طبقه دیده می‌شود اما در داخل 17 لایه دارد. از بالای پاگودا می‌توانید نمایی عالی از مناطق اطراف این بخش از گوانجو را ببینید.

رسیدن به معبد شش درخت انجیر در تور گوانگجو

خط 12 یا 215 اتوبوس‌های گوانجو را به مقصد ایستگاه جاده Liurong سوار شوید. از اتوبوس‌های خطوط 74، 85، 88، 102 و 104 به مقصد ایستگاه Zhongshan Liulu نیز می‌توانید استفاده کنید. استفاده از مترو گوانجو برای رسیدن به معبد راحت‌تر است. ایستگاه Gongyuanqian ایستگاه مشترک هر دو خط 1 و 2 بوده و در نزدیک معبد قرار دارد.

ساعات بازدید
8 تا 17
هزینه ورودی
5 یوان (معبد)، 10 یوان (پاگودا)
آدرس
چین، گوانگجو، منطقه Yuexiu، جاده Liurong
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 106

به "معبد شش درخت انجیر گوانجو (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد شش درخت انجیر گوانجو (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید