تالار یادبود سون یات سن گوانجو (چین) - دور زمین

تالار یادبود سون یات سن گوانجو (چین)

تالار یادبود سون یات سن (Sun Yat-sen Memorial Hall) در گوانگجو، به معنای واقعی کلمه یک ساختمان باشکوه است. این ساختمان با ظاهر باعظمت و مجللش و رنگ شده با رنگ ملی چین یعنی قرمز، نه تنها یکی از نمادین‌ترین سازه‌های گوانجو است، بلکه مکانی مهم برای برگزاری نمایش‌ها و گردهمایی‌های بزرگ نیز هست.

تالار یادبود سون یات سن گوانجو (چین)

تالار یادبود سون یات سن برای ارج نهادن به نقش مهم فیزیکدان چینی، دکتر سون یات سن (Sun Yat-sen)، در انقلاب چین برای دموکراسی ساخته شده است. این ساختمان یک سازه یادبود است که مردم گوانجو و چینی‌های خارجی آن را به این شخص مهم در تاریخ چین اهدا کرده‌اند. تالار یادبود دکتر سون یات سن به عنوان یکی از آثار فرهنگی درجه اول استان گوانگ‌دونگ شناخته می‌شود. این ساختمان توسط معمار معروف چینی Lu Yanzhi طراحی شده است. ساخت این بنای زیبا در سال 1929 شروع شد و در اکتبر 1931 به پایان رسید.

سون یات سن (1866 تا 1925) یکی از انقلابیون چین، اولین رئیس جمهور و پدر جمهوری چین بوده است. دکتر سون یات سن پایه‌گذار Kuomintang (حزب ملی مردم) بوده است؛ حزبی که باعث سرنگون شدن  سلسله Qing شد. به عنوان یکی از اولین پیشروهای انقلاب چین، سون را در جمهوری چین (ROC) به عنوان پدر ملت و در جمهوری خلق چین (PRC) به عنوان طلایه‌دار انقلاب دموکراتیک می‌شناسند. سون نقشی کلیدی در سرنگونی سلسله Qing داشت، در سال‌هایی که به انقلاب ده ساله چین ختم شد.

سون یات سن در دهه 1920، گوانجو را به عنوان مقر اصلی فعالیت‌هایش انتخاب کرده بود. در محلی که هم اکنون تالار یادبود او ساخته شده، سابقا ساختمانی بوده که او آن را به دفتر ریاست جمهوری تبدیل کرده بود. این ساختمان در آن زمان با نام کاخ ریاست جمهوری شناخته می‌شد. کاخ ریاست جمهوری در سال 1922 در یک شورش سیاسی نابود شد. بعد از مرگ سون یات سن در سال 1925، برای حفظ یاد این مرد بزرگ، مردم گوانگجو تالار یادبود او را در همان مکان ساختند.

قبل از جنگ آزادسازی، سالن یادبود سون یات سن به خاطر عدم توجه به شدت آسیب دیده بود. بعد از آزادسازی، دولت چین چندین بار برای تعمیر و بازسازی این تالار یادبود بودجه اختصاص داد. سرانجام در سال 1998 بعد از انجام تعمیرات دقیق، این تالار به یک ساختمان کاملا جدید تبدیل شد. تالار یادبود سون یات سن و محوطه اطرافش در مجموع 62 هزار متر مربع مساحت دارند. ساختمان اصلی این مجموعه 6600 متر مربع مساحت دارد. این ساختمان امروزه به نوعی به نماد گوانجو تبدیل شده و یکی از مکان‌های مهم برای برگزاری گردهمایی‌ها و اجراهای بزرگ است. این سالن یادبود، یک تئاتر بزرگ و سالن کنفرانس و 5000 صندلی دارد.

در جلوی تالار یادبود، مجسمه دکتر سون یات سن قرار داده شده است. این مجسمه در سال 1956 و بعد از به قدرت رسیدن کومونیست‌ها در چین در این محل نصب شده است. در بالای در ورودی تالار یادبود، لوحه‌ای طلایی آویزان شده که روی آن گفته دکتر سون یات سن با عنوان 天下為公 (به معنی عدالت برای همه مردم) نوشته شده است. این مجسمه و این نوشته، تکمیل‌کننده همدیگر هستند و با همدیگر منظره‌ای را به وجود آورده‌اند که مردم را برای همیشه به یاد زندگی باشکوه مردی بزرگ می‌اندازند.

رسیدن به تالار یادبود سون یات سن در تور گوانگجو

تالار یادبود سون یات سن، ایستگاه مترو خودش را دارد. برای رسیدن به این جاذبه دیدنی گوانگجو، می‌توانید خط 2 مترو را سوار شده و در ایستگاه Sun Yat-sen Memorial Hall پیاده شوید. از خروجی D2 بیرون بیاید و ورودی تالار را به راحتی پیدا می‌کنید. خطوط اتوبوس بسیاری نیز در جلوی در ورودی این مجموعه ایستگاه دارند. پارک یوئه شیو گوانگجو (Yuexiu)، یکی از بهترین و زیباترین پارک‌های شهر، در نزدیکی تالار یادبود قرار دارد. در خط 2 مترو گوانگجو، ایستگاه پارک Yuexiu بعد از ایستگاه تالار یادبود قرار گرفته است. شما می‌توانید در تور گوانجو بازدید از این دو مکان دیدنی را در یک زمان انجام دهید.

ساعات بازدید
8 تا 18
هزینه ورودی
10 یوان
آدرس
چین، گوانگجو، منطقه Yuexiu، شماره 259 جاده میانی Dongfeng
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 376

به "تالار یادبود سون یات سن گوانجو (چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تالار یادبود سون یات سن گوانجو (چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید