برج پودر پراگ (جمهوری چک) - دور زمین

برج پودر پراگ (جمهوری چک)

برج پودر (Powder Tower) که آن را با نام های دروازه پودر یا برج باروت هم می شناسند، یکی از شگفت انگیزترین و مجذوب کننده ترین مکان های دیدنی جمهوری چک است. از جهات بسیاری، این برج برای شهر پراگ به عنوان یکی از نمادهایش تلقی می گردد. برج پودر محل آغاز خیابان سلتنا (بخشی از جهت سلطنتی) را معین می نماید؛ این جهت از میان مرکز تاریخی شهر پراگ عبور نموده و دادگاه سلطنتی سابق را به قلعه پراگ متصل می نماید، جهتی که همواره نقشی مهم در مراسم تاجگذاری پادشاهان چک داشته است. برج پودر در عمل دروازه ای است که شهر تازه و شهر قدیمی پراگ را از هم جدا می نماید. در قرن یازدهم این دروازه یکی از 13 دروازه ای بود که به وسیله آنها شهروندان می توانستند وارد بخش قدیمی شهر شوند. بازدید از برج پودر به مسافران تور جمهوری چک این فرصت را می دهد تا با تاریخ این شهر بیشتر آشنا شوند، در نتیجه شما هم در سفرتان این فرصت ارزشمند را از دست ندهید.

برج پودر پراگ (جمهوری چک)

تاریخ برج پودر پراگ به سال 1475 بر می شود، زمانی که پادشاه ولادیسلاوس دوم از امپراتوری بوهمیا، شخصا سنگ گوشه آن را قرار داد. کار او از طریق نوشته هایی بر روی سیمان جاودانه مانده است؛ این کلمات در بخش غربی برج حک شده اند:"و اینک این ساختمان بزرگ در پیش روی شما است؛ ساختمانی که با دستان خود والا حضرت ولادیسلاوس پایه گذاری شده، پادشاهی که از خون نجیب زادگان است". تامین اقتصادی ساخت برج از طریق شورای شهر پراگ انجام شد. نماد این شورا را می توانید در بخشی از برج ببینید. در قرن هفدهم میلادی برج پودر پراگ به عنوان انبار باروت استفاده می شد؛ به همین علت است که در زمان حال حاضر آن را با این نام می شناسند. در اصل نامش برج نو بود؛ احتمالا به این خاطر که در آن موقع برج پل شهر قدیمی در سوی دیگر شهر قرار داشت. برج پودر با سبک اواخر گوتیک ساخته شد؛ در واقع طراحی آن به گونه ای انجام شد که شبیه به کار پیتر پالر در پل چارلز باشد. این برج 65 متر ارتفاع دارد و مسافران تور جمهوری چک برای بالا رفتن از آن باید از 186 پله بالا بروند.

راهنمای بازدید از برج پودر در تور جمهوری چک

مسافران تور جمهوری چک می توانند با یک پیاده روی کوتاه از ایستگاه مترو نامیستی ریپابلیکی یا یک پیاده روی کمی طولانی تر از میدان ونسسلاس و در امتداد خیابان نا پریکوپه که با فروشگاه های مختلف پر شده، به برج پودر پراگ برسند. در داخل برج شما می توانید یک فیلم کوتاه در خصوص تاریخ پل چارلز و جنبه های نجومی و اخترشناسی آن را دیدن کنید. شما بعلاوه می توانید به سکوی دیدنی چشم انداز در ارتفاع 44 متری بالاتر از سطح زمین بروید و از آنجا چشم انداز هایی دیدنیی از شهر را ببینید.

برج پودر پراگ هر روز هفته باز است. از ماه نوامبر تا فوریه، برج از ساعت 10 صبح تا 5 بعدازظهر باز است. در ماه مارس ساعات کاری برج از ساعت 10 صبح شروع شده و تا ساعت 6 بعدازظهر ادامه خواهد داشت. ساعت پایانی کار برج برای ماه های آوریل، دوره بین ماه های می تا سپتامبر و ماه اکتبر به ترتیب 7 بعدازظهر، 10 شب و 7 بعدازظهر است. قیمت بلیت ورودی برج پودر برای مسافران تور جمهوری چک 90 کورونا است. بلیت ها را می توانید به صورت مستقیم از دفتر فروش بلیت برج که در طبقه همکف قرار گرفته تهیه کنید.

وبسایت
en.muzeumprahy.cz/210-the-powder-tower
ساعات بازدید
10 صبح تا 5 بعدازظهر
هزینه ورودی
90 کورونا
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 375

به "برج پودر پراگ (جمهوری چک)" امتیاز دهید

1 کاربر به "برج پودر پراگ (جمهوری چک)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج پودر پراگ (جمهوری چک)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید