کلیسای جامع نوتردام سایگون (ویتنام) - دور زمین

کلیسای جامع نوتردام سایگون (ویتنام)

در میان تمامی مکان های دیدنی ویتنام، کلیسای جامع نوتردام سایگون (Notre Dame Cathedral of Saigon) در شهر هوشی مین، یکی از نمادین‌ترین جاذبه‌های این کشور است. این کلیسا هر روز میزبان خیل عظیمی از مسافران تور ویتنام است، کسانی که به اینجا می‌آیند تا از دیدن شکوه و عظمت این سازه بی‌نظیر لذت ببرند. مردم محلی هم این فرصت را غنیمت می‌دانند و بساط‌های موقت خود را برپا می‌کنند تا به رهگذران انواع و اقسام صنایع دستی و خوراکی‌ها را بفروشند. کلیسای جامع نوتردام هوشی مین یکی از جالب‌توجه‌ترین جاذبه‌های توریستی شهر است، پس فرصت بازدید از آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

کلیسای جامع نوتردام سایگون (ویتنام)

کلیسای جامع نوتردام هوشی مین بین سال‌های 1836 تا 1880 در زمان اشغال استعماری ویتنام توسط  فرانسوی‌ها ساخته شد. این کلیسای جامع ویژگی‌های مشهودی از سبک احیای معماری رومی‌وار (یا همان نئو رمانسک) دارد؛ ویژگی‌هایی مانند دو برج ناقوس بسیار بزرگ (که 6 ناقوس برنزی را در خود جای داده‌اند)، پنجره‌های شیشه‌رنگی پر نقش و نگار و نمای آجری سرخ رنگ. در زمان ساخت کلیسا نوتردام سایگون، مردم محلی مجذوب نمای آجری و متفاوت بنا بودند. آجرهای استفاده شده در بنای کلیسا، از شهر مارسی به ویتنام وارد شدند و در زمان خودشان فوق‌العاده منحصربه‌فرد بودند. در سال 1959 واتیکان عنوان باسیلیکا را به کلیسای جامع نوتردام سایگون اعطا کرد. از زمان ساختش تا به امروز، این کلیسا محلی مورد علاقه برای عبادت در بین کاتولیک‌های شهر هوشی مین و یکی از پر طرفدارترین جاذبه‌های شهر برای مسافران تور ویتنام بوده است.

فضای داخلی شگفت‌انگیز کلیسای جامع نوتردام سایگون هوشی مین، شامل یک سقف گنبدی شکل بلند است که با طاق‌های چوبی قوسی به رنگ قهوه‌ای تیره چارچوب‌بندی شده است. این طاق‌ها به صورت ضربدری سقف را در برگرفته‌اند و به شکل ستون تا خود سالن ادامه دارند. تزئینات سفید و زیبای روی ستون‌های اصلی، فضای داخلی کلیسا را فوق‌العاده تماشایی کرده‌اند. در محل محراب، پنجره‌های شیشه‌رنگی قوس‌دار، نور را به سمت مجسمه و تصاویر حضرت مسیح هدایت می‌کنند. زیبایی فضای داخلی کلیسای جامع نوتردام سایگون با وجود سکوت حاکم بر فضا چند برابر می‌شود و در نتیجه تجربه بازدیدتان از این مکان به تجربه‌ای فراموش‌نشدنی در تور ویتنام تبدیل خواهد شد.

بیرون از کلیسای جامع نوتردام هوشی مین، یک تندیس 4 متری باشکوه از مریم مقدس قرار گرفته است. این مجسمه در سال 1959 به مجموعه کلیسا اضافه شد. در سال 2005 این مجسمه محل رخ دادن یک "معجزه" بود، زمانی که بازدیدکنندگان ادعا کردند شاهد جاری شدن یک قطره اشک از چشمان مجسمه بوده‌اند. صدها نفر از ویتنامی‌های کاتولیک و مسافران تور ویتنام به سمت مجسمه سرازیر شدند و پلیس را مجبور به مداخله کردند تا نظم را به محل برگرداند و ماشین‌ها را هدایت کند تا قفل‌های ترافیکی فوق‌العاده شدیدی که به خاطر حضور این جمعیت عظیم به وجود آمده بودند از بین بروند. کلیسای جامع ویتنام، در نهایت رخ دادن این معجزه را تکذیب کرد، اما توریست‌ها و مردم محلی بسیاری همچنان از کلیسای جامع سایگون و مجسمه حضرت مریم دیدن می‌کنند، به امید این که شاهد معجزه‌ای دیگر باشند.

در آگوست سال 2017 یک پروژه بازسازی گسترده بر روی کلیسای جامع نوتردام سایگون هوشی مین شروع شد. انتظار می‌رود این پروژه تا ژوئن سال 2020 به طول انجامد. کارهای بازسازی شامل کاشی‌کاری جدید سقف، تقویت شالوده‌های بنا، تعمیر ناقوس‌ها، تعویض پنجره‌های شیشه‌رنگی شکسته شده، تعویض آجرهای صدمه دیده و دیگر کارهای عمومی نگهداری می‌شوند. بعد از اتمام کارهای بازسازی، کلیسای جامع نوتردام هوشی مین زیباتر از هر وقت دیگری میزبان مسافران تور ویتنام و علاقه‌مندان به تاریخ و معماری خواهد بود.

ساعات بازدید
8 تا 17
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 320

به "کلیسای جامع نوتردام سایگون (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای جامع نوتردام سایگون (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید