کاخ استقلال هوشی مین (ویتنام) - دور زمین

کاخ استقلال هوشی مین (ویتنام)

کاخ استقلال هوشی مین (Independence Palace) یا کاخ اتحاد دوباره (Reunification Palace)، محل استقرار ژنرال ویتنامی، نگو دین دیم تا زمان مرگش در سال 1963 بود. اما در سال 1975 بود که این کاخ نام خود را در تاریخ جهانی ثبت کرد؛ زمانی که تانک‌های متعلق به ارتش ویتنام شمالی با شکستن دروازه اصلی کاخ وارد آن شدند و به جنگ ویتنام خاتمه دادند. امروزه کاخ استقلال به یکی از مهم‌ترین مکان های دیدنی ویتنام تبدیل شده است و بازدید آن به هر کسی که به تور ویتنام می‌رود توصیه می‌شود، مکانی که در آن می‌توانند گوشه‌ای از تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین را لمس کنند.

کاخ استقلال هوشی مین (ویتنام)

تاریخ وجود یک کاخ در این مکان به مدت‌ها قبل از حکومت کومونیست‌ها در این سرزمین بر می‌گردد. در سال 1868 یک اقامتگاه برای فرماندار کل مستعمره فرانسوی کوچین‌چین ساخته شد. به مرور زمان این کاخ گسترش پیدا کرد و در نهایت به مجموعه بزرگی تبدیل شد که آن را با نام کاخ نورودوم می‌شناختند. وقتی فرانسوی‌ها رفتند کاخ به محل اقامت رئیس جمهور ویتنام جنوبی یعنی نگو دین دیم تبدیل شد. دیم آن قدر منفور بود که نیروی هوایی خودش در تلاشی ناموفق برای کشتنش کاخ را در سال 1962 بمباران کردند. رئیس جمهور دستور داد که کاخ جدیدی در همین مکان ساخته شود، این بار به اضافه یک پناهگاه بسیار بزرگ ضد بمباران در زیرزمین کاخ. کار ساخت کاخ جدید در سال 1966 به اتمام رسید، اما دیم آن قدر زنده نماند تا به حقیقت پیوستن رویایش را ببیند، چرا که در سال 1963 توسط نیروهای نظامی خودش کشته شد.

ساختمان جدید، کاخ استقلال هوشی مین نام گرفت و تا سال 1975 منزلگاه رئیس جمهور بعدی ویتنام جنوبی یعنی نگوین وان تیو بود. در 30 آوریل سال 1975 اولین تانک‌های کومونیست‌ها که به سایگون رسیده بودند، به سمت کاخ استقلال هجوم آورند. تمام این اتفاقات هیجان‌آور توسط خبرنگاران بین‌المللی ضبط و در تمام دنیا نشان داده می‌شد. بعد از شکسته شدن دروازه‌های آهنی و ورود نظامی‌ها به داخل کاخ، یک سرباز به داخل ساختمان رفت و پرچم ویت‌کنگ‌ها را در بالکون به اهتزاز در آورد. کاخ استقلال هوشی مین از همان روز تا به حال همانند یک کپسول زمان در سال 1975 باقی مانده است. مسافران تور ویتنام حتی می‌توانند همان دو تانکی که برای تصرف قصر استفاده شدند را در زمین‌های کاخ ببینند.

کاخ اتحاد هوشی مین 5 طبقه دارد. طبقه زیرزمین احتمالا جذاب‌ترین بخش برای مسافران تور ویتنام است. در اینجا تونل‌ها اتاق جنگ و مرکز ارتباطات رادویی قرار دارند. در اتاق فرماندهی جنگ، نقشه‌های اصلی دوران جنگ هنوز روی دیوارها قرار دارند. در پشت بام کاخ یک هلیکوپتر قرار گرفته است. کاخ استقلال هوشی مین هر روز هفته به روی عموم بازدیدکنندگان باز است، البته به جز روزهایی که جلسات دولتی یا ملاقات‌های بین‌المللی در داخل کاخ در جریان هستند. شما می‌توانید بلیت ورودی به کاخ اتحاد را در دروازه اصلی خریداری کنید که در طرف شرقی باغ‌های کاخ قرار گرفته است. برای ملاحظات امنیتی کیف‌های بازدیدکنندگان توسط ماموران امنیتی بررسی می‌شوند. تورهای رایگان همراه با راهنما به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و ژاپنی برای آشنا کردن بازدیدکنندگان با بخش‌های مختلف کاخ استقلال هوشی مین در دسترس هستند. کاخ اتحاد نزدیک به بازار بن تان قرار گرفته است.

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 689

به "کاخ استقلال هوشی مین (ویتنام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ استقلال هوشی مین (ویتنام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید