نایت سافاری (سنگاپور) - دور زمین

نایت سافاری (سنگاپور)

خورشید که در افق ناپدید می‌شود، دروازه‌های نایت سافاری (Night Safari) به روی عموم مردم و مسافران تور سنگاپور باز می‌شود. پشت این دروازه‌ها دنیای خارق‌العاده موجودات شب‌زی و سکونتگاه‌های نیمه‌تاریکشان چشم‌انتظار علاقه‌مندان به طبیعت و حیوانات است. گشت شبانه یا همان نایت سافاری در سال 1994 و در نزدیکی باغ وحش سنگاپور افتتاح شد. این دو مجموعه به علاوه گشت رودخانه (ریور سافاری) و پارک پرندگان جورونگ، 4 حفاظتگاه طبیعی این کشور کوچک را تشکیل می‌دهند. نایت سافاری اولین پارک سافاری در دنیا است که به طور کامل به موجودات شب‌زی اختصاص داده شده است.

نایت سافاری (سنگاپور)

پارک حیات وحش نایت سافاری سنگاپور به هفت بخش مختلف تقسیم شده است؛ هر کدام از این سکونتگاه‌های متفاوت، منزلگاه گستره جالب‌توجهی از موجودات هستند. کمی طول می‌کشد تا چشمان‌تان به تاریکی محیط عادت کند اما وقتی این هماهنگی به وجود آمد، شما در پیش رویتان دنیایی بی‌نظیر با بیشتر از 2500 جاندار را خواهید دید. حیواناتی که در نایت سافاری سنگاپور نگهداری می‌شوند، از بیشتر از 130 گونه مختلف هستند، شامل بسیاری از گونه‌های در معرض خطر مختص این منطقه مانند فیل آسیایی، خوک خرطوم‌دراز مالایی و ببر مالایی. حیوانات در سافاری شبانه عملا در یک جنگل بارانی متراکم با وسعت 35 هکتار زندگی می‌کنند. حیوانات بی‌آزار مانند گوزن‌ها آزادانه در داخل پارک حرکت می‌کنند، در حالی که جاندارانی مانند ببرها تنها از پشت حفاظ‌ها قابل دیدن هستند.

برای آن دسته از مسافران تور سنگاپور که ترجیح می‌دهند نایت سافاری را نه با پای پیاده بلکه با یک سواری راحت تجربه کنند، یک گشت 35 دقیقه‌ای با تراموا در دسترس‌شان قرار دارد. در طول این مسیر راهنماها در مورد جانداران و هفت بخش پارک توضیحاتی شنیدنی و جذاب ارائه می‌دهند. در سوی دیگر، گشت و گذار در نایت سافاری سنگاپور و قدم گذاشتن در یکی از 4 مسیر اصلی پیاده‌روی پارک به شما این فرصت بی‌نظیر را می‌دهد تا حیواناتی را ببینید که از داخل تراموا قابل رویت نیستند. در میان این مسیرها مسیر گربه ماهیگیر و مسیر ببر محبوبیت فراوانی دارند؛ در مسیر اولی قدم زدن شبانه در جنگل‌های سنگاپور شبیه‌سازی شده و در دومی شما می‌توانید از بزرگترین مجموعه حیوانات بومی جنوب شرق آسیا دیدن کنید.

اگر دوست دارید یک تجربه متفاوت از این پارک تفریحی داشته باشید، توصیه می‌کنیم در یک تور گردش خصوصی شرکت کنید. در این تور ترکیبی سواره و پیاده، شما داستان‌های ویژه و اطلاعات فوق‌العاده جذاب از محبوب‌ترین حیوانات شب‌زی را از زبان راهنماهای حرفه‌ای خواهید شنید. وقت غذا خوردن رسیده است، نگران نباشید؛ چیزی را از دست نخواهید داد چرا که با سواری بر تراموای ویژه غذا شما می‌توانید هم از یک وعده غذای 5 بخشی کامل و فوق‌العاده لذیذ لذت ببرید و هم سوار بر قطار در بخش‌های مختلف نایت سافاری بگردید. اگر شب زنده‌داری را دوست دارید، بازدید از نایت سافاری یکی از بایدهای تور سنگاپور برای شما خواهید بود. حتی اگر عادت دارید زود بخوابید، مطمئن باشید یک شب تا دیر وقت بیدار ماندن و دیدن این دنیای شگفت‌انگیز ارزشش را دارد.

وبسایت
https://www.wrs.com.sg/en/night-safari.html
ساعات بازدید
7.30 بعدازظهر تا 12 شب
هزینه ورودی
50 دلار سنگاپور
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 664

به "نایت سافاری (سنگاپور)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایت سافاری (سنگاپور)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید