کاخ کرملین مسکو (روسیه) - دور زمین

کاخ کرملین مسکو (روسیه)

در حدود 20 کرملین در تمام روسیه وجود دارد اما بیشتر مردم زمانی که نام کرملین را می‌شنوند به صورت ناخودآگاه به جایگاه قدرت در شهر مسکو فکر می‌کنند. کاخ کرملین مسکو (Moscow Kremlin) یک مجموعه بزرگ از ساختمان‌های مختلف شامل کلیساها، موزه‌ها، قصرها و البته اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهوری این سرزمین است. این مجموعه قصر تاریخی به عنوان نماد اصلی این کشور شناخته می‌شود. برای تمامی مسافران تور روسیه بازدید از کاخ کرملین از بایدها بی چون و چرای سفرشان است، جایی که می‌توانند با تاریخ بی‌نظیر این کشور آشنا شوند.

کاخ کرملین مسکو (روسیه)

تاریخ ساخت کاخ کرملین مسکو

تاریخ اولین سکونتگاه‌ها در این منطقه به عصر برنز (قرن دوم قبل از میلاد) بر می‌گردد. اولین استحکامات در اینجا در سال 1156 میلادی توسط شاهزاده یوری دولگوروکی ساخته شدند؛ در آن زمان این مجموعه را با نام قلعه مسکو می‌شناختند. بین سال‌های 1366 تا 1368 دیوارهای چوبی دورتادور قلعه با دیوارهای سنگ‌آهکی سفید جایگزین شدند. دیوارها و برج‌های کاخ کرملین مسکو که در این زمان می‌بینید، بین سال‌های 1485 تا 1495 ساخته شدند. شاهزاده ایوان سوم تعدادی از معمارهای مجرب ایتالیایی را برای انجام این کار به مسکو دعوت کرد. کاخ کرملین همواره منزلگاه تزارها بود، تا زمان حکومت پیتر بزرگ. او می‌خواست یک شهر کامل برای خودش داشته باشد، به این صورت بود که شهر سن پترزبورگ به وجود آمد.

بعد از به قدرت رسیدن بولشوویک‌ها، جایگاه قدرت دوباره به مسکو بازگشت. در زمان شوروی 28 تا از 54 ساختمان داخل مجموعه کاخ کرملین نابود شدند. در سال 1947 در زمان حکومت استالین دیوارهای قلعه به رنگ انقلاب و کومونیسم یعنی قرمز رنگ شدند. در سال 1955 کرملین یک بار دیگر به روی عموم مردم باز شد و در سال 1961 موزه‌های داخل مجموعه شکل گرفتند. از آن زمان به بعد این دژ به یکی از جالب‌توجه‌ترین مکان های دیدنی مسکو در بین تمام مسافران تور روسیه تبدیل شده است.

نکته‌هایی جالب توجه در مورد کاخ کرملین مسکو

وقتی نوبت به اعداد و ارقام در مورد کاخ کرملین مسکو برسد، خیلی زود متوجه می‌شوید که با یک مجموعه بی‌نظیر در تمام دنیا روبه‌رو هستید:

  • این مجموعه 27.7 هکتار مساحت دارد.
  • طول دیوارهای کاخ 2500 متر و ارتفاع دیوارها بین 5 تا 19 متر است.
  • 20 برج در داخل کاخ کرملین مسکو قرار دارند. ارتفاع برخی از آنها تا 80 متر هم می‌رسد.
  • 1073 بارو بر روی دیوارهای کاخ وجود دارند.

ساختمان‌های داخل کاخ را می‌توانید در 4 گروه مختلف دسته‌بندی کرد:

  1. موزه‌ها، ساختمان‌های تاریخی و کلیساها (ورودی با تهیه بلیت)
  2. کاخ بزرگ کرملین (بازدید همراه با تور)
  3. کاخ دولت کرملین (ورود با تهیه بلیت)
  4. اقامتگاه ریاست جمهوری و ساختمان‌های دولتی (به روی عموم بسته هستند)

در طول قرن‌های مختلف چندین کلیسا و صومعه در داخل مجموعه کاخ کرملین ساخته شدند و میدان کلیساهای جامع را شکل دادند. امروزه این میدان 6 ساختمان شامل سه کلیسای جامع دارد. هر کدام از سازه‌های داخل کرملین مسکو نقش خاص خود را دارند اما هیچ کدام برجسته‌تر از کلیسای جامع فرشته مقرب میکائیل نیست. این کلیسا بین سال‌های 1505 تا 1508 به عنوان بخشی از کارزار ساخت و سازی که توسط ایوان سوم راه‌اندازی شده بود، ساخته شد. تقریبا تمام دوک‌های اعظم مسکو از ایوان اول تا ایوان پنجم در داخل این کلیسا آرمیده‌اند. تور روسیه و سفر به شهر مسکو بدون بازدید از مجموعه کرملین کامل نمی‌شود، با این وجود بازدید از موزه‌های داخل کاخ را از دست ندهید، چرا که در این موزه‌ها آثار تاریخی خارق‌العاده‌ای نگهداری می‌شوند.

وبسایت
kreml.ru
هزینه ورودی
700 روبل
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 80

به "کاخ کرملین مسکو (روسیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ کرملین مسکو (روسیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید