موزه لوور پاریس (فرانسه) - دور زمین

موزه لوور پاریس (فرانسه)

موزه لوور به عنوان یکی از زیباترین و کامل‌ترین موزه‌های جهان، نخستین بار در سال 1793 با مجموعه‌ای شامل 537 نقاشی و 184 اثر هنری دیگر جهت بازدید عموم بازگشایی شد. این مجموعه در حدود 60500 متر مربع را شامل گردیده و به عنوان شاهدی بر تاریخچه هنری اروپا بیش از 35000 نقاشی، مجسمه و اثر هنری را در خود جای داده است. لوور با بیش از ده میلیون بازدید کننده در سال همچنان جایگاه خود را به عنوان محبوب‌ترین موزه جهان حفظ نموده است و بازدید از آن در سفر با تور فرانسه، گردشگران را با هنر و فرهنگ غنی این کشور آشنا خواهد نمود.

موزه لوور پاریس (فرانسه)

چه چیز موزه لوور را شاخص نموده است؟

لوور که ابتداً در سال 1190 به عنوان یک دژ احداث گردیده بود، بعدها پیش از آنکه خانواده سلطنتی به کاخ ورسای نقل مکان کنند به جهت تبدیل شدن به کاخی سلطنتی در قرن شانزدهم مورد بازسازی قرار گرفت. موزه لوور نخستین بار در سال 1793 (در طول انقلاب فرانسه) با مجموعه‌ای شامل 537 نقاشی افتتاح گردید. ناپلئون در زمان سلطنت خود نام موزه را به موزه لوور ناپلئون (Musee Napoleon) تغییر داد و بر مجموعه آن نیز افزود. با این وجود پس از شکست وی بسیاری از آثار و اشیاء به صاحبان خود بازگردانیده شدند. پس از دزدیده شدن نقاشی پر رمز و راز مونالیزا در سال 1911 و یافته شدنش در سال 1913، این اثر قاب گردید و با شیشه‌ای ضد گلوله پوشانیده شد و توسط نگهبانان مورد حفاظت قرار گرفت. از میان آنچه که لوور را شاخص نموده است می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در حدود 380000 شیء متعلق به ماقبل تاریخ تا قرن بیست و یک به همراه 35000 اثر هنری که در هشت بخش در معرض نمایش قرار داده شده‌اند  
  • آثار هنری کلاسیک شامل نقاشی مونالیزا و ونوس میلو
  • اشراف به باغات زیبا و منظرسازی شده تویلری

آنچه که نباید در بازدید از موزه لوور از دست دهید:

بخش عتیقه‌های مصری موزه لوور

آثار این بخش بازه زمانی از حدود چهار هزار سال پیش از میلاد تا قرن چهارم را در بر می‌گیرند. این بدین معناست که عتیقه‌های مصری طیف گسترده‌‌ای از مصنوعات متعلق به زمان روم باستان تا عصر بیزانس را شامل می‌شوند و همین امر بازدید از آن‌ها را به تجربه‌ای منحصربفرد در سفر با تور فرانسه بدل نموده است. از آثار شاخص این بخش می‌توان به مجسمه عظیم ابوالهول، طومارهای پاپیروسی، مومیایی‌ها، جواهرات و البسه اشاره نمود. علاوه بر آن برخی اشیاء متعلق به دوره میانه پادشاهی مصر نظیر مجسمه‌های آمنمهات آنخ، نفتیس و هاتور نیز در این مجموعه شامل شده‌اند. 

بخش آثار متعلق به یونان، روم و اتروسکان موزه لوور

مجموعه رومی و اتروسکانی آثار متعلق به عصر نوسنگی (عصر حجر) تا قرن ششم میلادی و زمان سقوط امپراطوری روم باستان را در خود جای داده است. به عنوان یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های موزه لوور، این محل ابتداً در قرن شانزدهم میلادی تحت سرپرستی فرانسیس یکم، کسی که مجسمه‌ای مرمرین به مانند ونوس میلو از او ساخته شد، قرار داشته است. مصنوعات متعلق به مجموعه دورند بعدها در قرن نوزده میلادی به این بخش اضافه گردیدند و از میانشان می‌توان به گلدان برنزی بورگزه اشاره نمود. اشیاء متعلق به عصر هلنیستی و سفال‌های زیبا و پر جزئیات یونانی از دیگر آثار جالب توجه این بخش به شمار می‌روند.

بخش مجسمه‌های موزه لوور

بخش مجسمه‌های لوور آثار باستانی متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی تا سال 1850 را در خود جای داده است و عمده شهرت آن بواسطه مجسمه‌های قرون وسطی‌ایست که به سبک رومی طراحی شده‌اند. از تحسین برانگیزترین این آثار می‌توان به مجسمه‌ دانیال نبی در لانه شیران و مجسمه باکره اوورن اشاره نموده. امروزه بخش مجسمه‌های لوور به دو فضای مجزا تفکیک می‌شود: یکی مجموعه فرانسوی واقع در بخش Richelieu و دیگری مجموعه آثار خارجی واقع در بخش Denon.

بخش هنرهای تزئینی موزه لوور

بخش هنرهای تزئینی که آثار متعلق به قرون وسطی تا قرن نوزده میلادی را شامل شده است، در اصل بخشی از دارایی‌های سلطنتی محسوب می‌شد و آثار موجود در آن از باسیلیکای Saint Denis، محل دفن پادشاهان فرانسه منتقل گردیده بودند. این مصنوعات شامل گلدان‌ها، تزئینات برنزی، سرامیک‌ها، سفالینه‌ها و شیشه‌های رنگی می‌شدند. امروزه گردشگران تور پاریس می‌توانند آثار هنری متعلق به عصر رنسانس و قرون وسطی شامل جواهرات و فرشینه‌های بسیار مجلل و باشکوهی را در این بخش نظاره کنند.

چگونه به موزه لوور برویم؟

موزه لوور بر سمت راست رود سن، در منطقه یک پاریس واقع شده است. مترو، اتوبوس و قطارهای RER دستری به این بنای مرکزی را امکان پذیر نموده‌اند. بسته به آنکه گردشگران از داخل شهر پاریس یا از محل فرودگاه خواهان دسترسی به این مجموعه زیبا باشند، گزینه‌های متفاوتی جهت سفر در پیش رویشان قرار خواهد گرفت. در ادامه با چگونگی انتخاب این گزینه‌ها و دسترسی آسان و سریع به این محل آشنا خواهید شد.

از داخل شهر:

مترو: نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به موزه لوور Palais Royal Musee du Louvre و Louvre Riovoli هستند که هر دو بر خط یک مترو قرار دارند.

قطارهای RER: نزدیک‌ترین ایستگاه‌ قطارهای RER، Chatelet Les Halles نام دارد و بر خط RER A واقع شده است.

اتوبوس: خطوط 21، 24، 27، 39، 48، 68، 69، 72، 81، 95 و اتوبوس‌های Paris Open Tour bus درست در مقابل هرم شیشه‌ای موزه توقف می‌نمایند.

از محل فرودگاه Orly:

گردشگرانی که قصد دارند از فرودگاه Orly به محل موزه لوور بروند، می‌توانند سوار خط C قطارهای RER به مقصد Champs de Mars/Eiffel Tower شوند و در ایستگاه Saint Michel Notre Dame توقف نمایند. از آنجا پیاده به میدان Saint Michel رفته و سوار اتوبوس‌های خط 27 به مقصد Saint Lazare شوند و در ایستگاه لوور که مقابل هرم شیشه‌ای آن قرار دارد توقف نمایند.

از محل فرودگاه Charles de Gaulle:

گردشگرانی که قصد دارند از فرودگاه Charles de Gaulle به محل موزه لوور بروند می‌توانند سوار خط B قطارهای RER به مقصد Massy/Palaiseau شوند و در ایستگاه Chatelet les Halles به خط 14 به مقصد Saint Lazare تغییر مسیر دهند. پس از آن در ایستگاه لوور مقابل هرم شیشه‌ای آن توقف نمایند و پیاده به محل موزه بروند. پیمایش این مسیر کوتاه چیزی در حدود سه دقیقه به طول خواهد انجامید. علاوه بر آن می‌توانند در ایستگاه Chatelet les Halles سوار خط یک مترو شوند و در ایستگاه Palais Royal/Musee du Louvre توقف نمایند.

وبسایت
www.louvre.fr
ساعات بازدید
9 صبح تا 6 بعد از ظهر
آدرس
فرانسه، منطقه 75001
تماس
33140205050
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 289

به "موزه لوور پاریس (فرانسه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه لوور پاریس (فرانسه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید