جزیره کو تائو سامویی (تایلند) - دور زمین

جزیره کو تائو سامویی (تایلند)

کو تائو (Ko Tao، به معنی جزیره لاک‌پشت) یک مقصد محبوب در بین مسافران تور تایلند برای غواصی اسکوبا است. آبهای بسیار شفاف خلیج تایلند، سواحل فوق‌العاده زیبا با شن‌های سفید قرار گرفته دورتادور این جزیره 21 کیلومتر مربعی و پر از تپه را احاطه کرده‌اند. صخره‌های مرجانی رنگارنگ اطراف این جزیره، منزلگاه گستره متنوعی از جانداران جذاب و بسیار زیبای دریایی از جمله لاک‌پشت‌ها هستند.

جزیره کو تائو سامویی (تایلند)

این جزیره کوچک حدود 55 کیلومتری شمال کو ساموئی قرار گرفته و تا قبل از دهه 1980 برای مسافران تور سامویی ناشناخته بود. حالا تعداد زیادی اقامتگاه، از مهمانخانه‌های ارزان‌قیمت و کلبه‌های ساحلی تا هتل‌های لوکس پنج ستاره در این جزیره در دسترس مسافران تور تایلند هستند. گزینه‌های موجود از رستوران‌ها و زندگی شبانه نیز روز به روز در این جزیره در حال افزایش هستند؛ و حالا تقریبا برای هر سیلقه‌ای چیزی وجود دارد. این جزیره به شکل نسبتا راحتی قابل دسترس است و یک بهشت گرمسیری عالی به حساب می‌آید.

جاذبه‌های جزیره تائو سامویی

غیر از سواحل، این جزیره جاذبه‌های بسیار دیگری هم برای مسافران تور تایلند دارد. جزیره تائو منزلگاه برخی از بهترین سواحل شنی بکر و دست‌نخورده تایلند است، سواحلی با درختان نخل رقصان در باد و دریاهای آبی شفاف. در اینجا مسافران تور سامویی به جاذبه‌های متعدد دیگری نیز دسترسی دارند. بیشتر آنها از طریق شبکه‌ی جاده‌های کوچک و ناهموار جزیره قابل دسترس هستند. اصلی‌ترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های کو تائو این‌ها هستند:

هاد تین که با نام خلیج صخره‌ای هم شناخته می‌شود، یکی از دورترین سواحل از مائه هاد است، اما یکی از بهترین‌های جزیره به حساب می‌آید. این منطقه شفاف‌ترین آب و تمیزترین ساحل را دارد و تنها چند اقامتگاه رده‌بالا در این منطقه پیدا می‌شوند. این ساحل را همچنین با نام خلیج کوسه می‌شناسند چرا که تعدادی کوسه دم‌سیاه در آب‌های اینجا شنا می‌کنند. در زمان غواصی در این منطقه در تور تایلند می‌توانید همراه این کوسه‌ها شنا کنید.

در جنوبی‌ترین نقطه کو تائو تماشاگه جاون سوان قرار گرفته است؛ منظره رو به شمال قابل رویت از این تماشاگه شگفت‌انگیز است. در آنجا می‌توانید خلیج چالوک و بان خائو، ساحل هاد تین و مناطق مرتفع داخلی جزیره را ببینید. مسافران تور تایلند برای ورود به این تماشاگه باید 50 بات پرداخت کنند. البته یک صعود کوتاه و نسبتا آسان هم نیاز است. این تماشاگه به نام دو دستی نامگذاری شده که به دنبال جایی برای ساخت خانه این مکان را پیدا کردند.

کو نانگ‌یوان مجموعه‌ای از 3 جزیره بسیار کوچک در شمال غرب کو تائو است. شما در تور تایلند می‌توانید با پرداخت حدود 200 بات برای سفر رفت و برگشت به این جزیره‌ها بروید. ساحلی که این جزیره‌ها را به هم متصل می‌کند، مکانی نمادین است و احتمالا جایی است که بیشتر از همه در این منطقه از آن عکس گرفته شده است. این ساحل کوچک معمولا حسابی شلوغ می‌شود، اما بازدید از آن در تور سامویی ارزشش را دارد.

جور پور رور یک صخره بزرگ در جنوبی‌ترین بخش ساحل سایری است و نام پادشاه رامای پنجم روی آن حک شده است. او از این جزیره در سال 1899 بازدید کرده بود. حتی فکر اضافه کردن نام خودتان به این سنگ بسیار محترم را هم نکنید!

ساحل مائه هاد محل قرارگیری شهر اصلی جزیره است، جایی که شما می‌توانید اسکله جزیره و تعداد زیادی مهمان‌خانه، فروشگاه، کافه و ارائه‌کنندگان خدمات دیگر را در آن پیدا کنید. به طور معمول این ساحل شلوغ‌ترین بخش جزیره است.

تماشاگه مانگو در تپه‌های شمال جزیره قرار گرفته و منظرهای قابل رویت از آن از مائه هاد و ساحل سایری شگفت‌انگیز هستند. این تماشاگه یا از طریق یک پیاده‌روی طولانی و چالش‌برانگیز به بالای تپه  یا با موتورسیکلت و از طریق یک جاده پر خطر و شیب‌دار قابل دسترس است. برای ورود به محل تماشاگه مسافران تور تایلند باید 100 بات بپردازند. این پول احتمالا برای ساخت یک جاده بهتر خرج می‌شود.

ساحل سایری به عقیده بسیاری بهترین ساحل کو تائو است؛ جایی که شما می‌توانید بخش اصلی زندگی شبانه جزیره، شامل کافه‌ها و رستوران‌های ساحلی را پیدا کنید. با این که این ساحل طولانی‌ترین ساحل جزیره است، اما شلوغ‌ترین جزیره هم هست. این ساحل در شمال مائه هاد قرار گرفته و محل قرارگیری تعداد زیادی هتل‌های ارزان قیمت است.

تماشاگه دو منظره، چالش‌برانگیزترین تماشاگه برای رسیدن در این جزیره است. این تماشاگه در بلندترین قله کو تائو قرار گرفته و بخشی از مسیر کوهنوردی دایره‌ای شکلی است که از سایری شروع می‌شود. در روزهای آفتابی شما می‌توانید کو فانگان، پارک ملی آنگ تونگ و کو ساموئی را ببینید.

فعالیت‌های تفریحی در کو تائو برای مسافران تور تایلند

کو تائو به عنوان یک مقصد عالی برای غواصی بسیار مشهور است. صخره‌های مرجانی این منطقه منزلگاه لاکپشت‌ها، سفره‌ماهی‌ها، کوسه‌های آب‌سنگی و باراکوداها هستند. اگر در تور سامویی خوش‌شانس باشید، در زمان غواصی شاید بتوانید کوسه‌های نهنگی را هم ببینید. تعداد زیادی فروشگاه لوازم غواصی، کلاس‌های آموزشی و سفرهای روزانه غواصی را ارائه می‌دهند. در امتداد ساحل کو تائو تقریبا هر جایی برای غواصی سطحی عالی است، البته خلیج کوسه در هاد تین و اطراف کو نانگ‌یوان محبوب‌ترین‌ها هستند. دیگر فعالیت‌های تفریحی موجود در اینجا برای مسافران تور تایلند شامل موج‌سواری، صخره‌نوردی، پرش از صخره، تخته‌سواری با قایق، کایاک‌سواری، ماهیگیری، مینی‌گلف، کوهنوردی و دوچرخه‌سواری در کوهستان می‌شوند. در این جزیره همچنین می‌توانید در کلاس‌های آشپزی و یوگا و کمپ‌های موی تای شرکت کنید.

زندگی شبانه کو تائو

ساحل سایری منزلگاه زندگی شبانه کو تائو است. بسیاری از مسافران تور تایلند از بخش شمالی ساحل شروع می‌کنند و باشگاه به باشگاه به سمت جنوب پیش می‌روند. آتش‌بازی در کافه‌های ساحلی بسیار متداول است و موسیقی هاوس هم انتخاب اول آن‌ها است؛ کافه‌هایی که قصد جذب جوان‌ها را دارند. دیگر ساحل‌های کو تائو تعداد کمی گزینه برای زندگی شبانه دارند و در آنها تنها چند رستوران ساحلی پیدا می‌شوند.

غذا خوردن در کو تائو

کو تائو جزیره است و طبیعتا گستره متنوعی از رستوران‌های با غذاهای دریایی در آن پیدا می‌شود. قیمت‌ها برای غذاهای ساده مانند غذاهای برنجی از 60 بات شروع می‌شوند. همچنین گستره شگفت‌انگیزی از رستوران‌های با غذاهای بین‌المللی در دسترس مسافران تور تایلند قرار دارد. در این جزیره شما می‌توانید رستوران‌های ارائه‌دهنده غذاهای کبابی، کاری‌های هندی، غذاهای اصیل و ایتالیایی و فرانسوی، نودل‌های چینی و غذاهای آمریکایی را پیدا کنید. بیشتر این رستوران‌ها در مائه هاد و ساحل سایری قرار گرفته‌اند.

رفتن به کو تائو در تور سامویی

تنها راه برای رفتن به کو تائو در تور تایلند، با قایق و رفتن به اسکله مائه هاد است. قایق‌های مسافربری، مسافران را از چومفون، سورات تانی، کو سامویی و کو فانگان به این جزیره می‌آورند. سفر از این مبداها می‌تواند به کوتاهی یک ساعت (از کو سامویی با قایق دو بدنه پر سرعت) تا مدت زمان طولانی 6 ساعت (از چومفون با قایق‌های شب‌رو) باشد. قیمت‌ها بر اساس سرعت و مسافت سفر مشخص می‌شود و از حدود 250 تا 300 بات برای هر نفر شروع می‌شود. بلیت‌ها را می‌توانید در اسکله‌هایی که از آن‌ها حرکت می‌کنید تهیه کنید. ارزان‌ترین قیمت‌های بلیت‌ها را در اسکله‌ها می‌توانید پیدا کنید؛ البته از قبل باید رزرو انجام دهید.

گشت و گذار در کو تائو

کرایه موتور چهار چرخ همه‌جارو یا موتورسیکلت، متداول‌ترین روش‌ها برای گشت و گذار در داخل کو تائو هستند. البته که استفاده از آنها ممکن است چالش‌برانگیز باشد؛ جزیره بالا و بلندی‌های بسیاری دارد و جاده‌ها وضعیت بسیار بدی دارند. تاکسی‌های بسیاری در مائه هاد و سایری وجود دارند، اما قیمت‌شان برای سفر به دیگر سواحل جزیره فوق‌العاده بالا است. قیمت رسمی از 300 بات شروع می‌شود. مسافران تور سامویی همچنین می‌توانند برای رفتن از یک ساحل به ساحل دیگر قایق کرایه کنند که راه امن‌تر و دلپذیرتری هست. این سفرها بین 100 تا 200 بات برای‌تان هزینه خواهد داشت.

انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 196

به "جزیره کو تائو سامویی (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره کو تائو سامویی (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید