استادیوم بوکس بانگلا پوکت (تایلند) - دور زمین

استادیوم بوکس بانگلا پوکت (تایلند)

استادیوم بوکس بانگلا (Bangla Boxing Stadium) یکی از جدیدترین میدان‌های مبارزه موی‌تای در منطقه ساحل پاتونگ پوکت است. این استادیوم در اصل در جاده بانگلا در مقیاس کوچکتری ساخته شده بود و به این صورت بعد از جابه‌جایی به مکان جدید، نام خودش را حفظ کرد. حالا روبه‌روی بازار بنزان در جاده Sai Kor قرار گرفته است. پیدا کردن این استادیوم در تور تایلند کار راحتی است. استادیوم یک ساختمان بزرگ دو طبقه است و طبقه اول با سیمان‌های درست شده به شکل سنگ، تزئین شده است. جلوی ساختمان چندین مجسمه بزرگ بوکسورهای تایلندی قرار داده شده‌اند.

استادیوم بوکس بانگلا پوکت (تایلند)

شاید در ابتدا جنبه نمایشی و پر زرق و برق این مجموعه کاری کند، شما فکر کنید این جا هم یکی دیگر از حقه‌های توریستی برای مسافران تور تایلند است، جایی که تنها مبارزات نمایشی و از پیش تعیین‌شده برگزار می‌شود. ولی نه، در تور پوکت در اینجا بوکس تایلندی واقعی را تجربه خواهید کرد. شرکت‌کننده‌ها چه خارجی چه تایلندی، همگی قهرمان هستند و برای پول، عنوان و یا بالا بردن جایگاهشان در رتبه‌بندی بوکس تایلند مبارزه می‌کنند. مبارزه‌ها سه روز در هفته در روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه برگزار می‌شوند.

استادیوم بوکس در طبقه دوم قرار گرفته و محیط بزرگ و باز آن به خوبی نورپردازی شده است. صندلی‌های راحت به بهترین شکل ممکن چیده شده‌اند و به مسافران تور تایلند اجازه می‌دهند رینگ و مبارزه پر هیجان رویش را به خوبی ببینند. صندلی‌های مخصوص هم وجود دارند که ردیف اول دور رینگ چیده شده‌اند و 2500 بات قیمت دارند. دیگر صندلی‌های دور رینگ 2000 بات و صندلی‌های جایگاه 1700 بات قیمت دارند. جو حاکم در استادیوم بوکس بانگلا آرام است و مانند دیگر مکان‌های مبازره موی‌تای در تایلند است.

سنت در قلب تمام مبارزات بوکس تایلندی وجود دارد: ساراما یا همان موسیقی سنتی موی‌تای تایلندی. فضا را در بر می‌گیرد و هم مبارزان و هم تماشاگران را به دنیای دیگری می‌برد. رقص قبل از مبارزه هم برای نشان دادن احترام به مربیان و آموزش‌دهنده‌ها انجام می‌شود. بوکس تایلندی تنها نمایش قدرت و مهارت نیست و این ورزش ریشه‌های عمیق در تاریخ و روحیه مذهبی تایلند دارد.

مبارزه‌ها از ساعت 21 شروع می‌شوند و تا نیمه شب ادامه دارند. مبارزان کم‌سن‌وسال بین 12 تا 14، نمایش را شروع می‌کنند. توجه داشته باشید که تماشای زد و خورد پسربچه‌هایی با این سن می‌تواند کمی برایتان آزاردهنده باشد. همین‌طور که جلوتر می‌رود، کیفیت مبارزه‌ها بیشتر می‌شود، تا این که به مبارزه آخر می‌رسد که معمولا قهرمانان ملی و بین‌المللی در آن شرکت می‌کنند. دیدن مبارزه بوکسورهای خارجی معمولا جذاب‌تر است چرا که بدن‌های بزرگتری دارند. خیلی وقت است که مبارزان تایلندی جایگاه‌های بسیاری را در مبارزات جهانی پیدا نمی‌کنند، حتی با این که سبکشان از بیشتر مبارزان خارجی خالص‌تر است.

در خاتمه می‌توان گفت استادیوم بوکس بانگلا مکانی عالی در تور پوکت برای دیدن محبوب‌ترین ورزش تایلند است. موقعیت مکانی خوبی دارد، منظم و مرتب است و کارکنانی صمیمی دارد. رفتن به این مکان و دیدن نمایش شگفت‌آور بدنی این ورزشکارن قدرتمند، راهی خوب برای سپری کردن یک شب به یاد ماندنی در پاتونگ خواهد بود.

وبسایت
banglaboxingstadiumpatong.com
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 145

به "استادیوم بوکس بانگلا پوکت (تایلند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استادیوم بوکس بانگلا پوکت (تایلند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید