قلعه عامر (هند) - دور زمین

قلعه عامر (هند)

قلعه عامر (Amber Palace) نزدیک به شهر جیپور در استان راجستان قرار گرفته و یکی از شناخته‌شده‌ترین و پر بازدیدترین مکان های دیدنی هند است. عامر زمانی پایتخت ایالت شاهزاده‌نشین جیپور بود. مهاراجه مان سینگ اول دستور ساخت این دژ را در سال 1592 در محل باقیمانده‌های یک دژ قرن یازدهمی داد. حاکمان بعد از او دژ عامر را گسترش دادند و بخش‌های مختلفی را به آن اضافه کردند تا این که سرانجام در سال 1727 پایتخت به جیپور منتقل شد. قلعه عامر در سال 2013 در میراث جهانی یونسکو ثبت شد. معماری این قلعه به خاطر ترکیب بی‌نظیر معماری هندی و اسلامی مشهور است. در تور هند بازدید از دژ عامر را از دست ندهید، چرا که در اینجا می‌توانید با تاریخ و فرهنگ این سرزمین به خوبی آشنا شوید.

قلعه عامر (هند)

قلعه عامر از ماسه‌سنگ و مرمر ساخته شده و شامل مجموعه‌ای از 4 حیاط، قصرها، سالن‌ها و باغ‌ها است. در محل ورود به قلعه حیاط اصلی قرار گرفته است، جایی که سربازان پادشاهان در آن جمع می‌شدند و رژه می‌رفتند. دروازه خورشید و دروازه ماه به این حیاط ختم می‌شوند. بعد از عبور از حیاط اصلی به حیاط دوم دژ عامر می‌رسید، جایی که سالن بازدیدهای عمومی پادشاه (دیوان عام) قرار گرفته است. حیاط سوم از طریق دروازه پر نقش و نگار و زیبای گانش قابل دسترس است؛ محل اقامت خصوصی پادشاه در آن قسمت قرار دارد. دو مجموعه از ساختمان‌ها در این بخش وجود دارند که به وسیله یک باغ بزرگ و بسیار زیبا از هم جدا شده‌اند. مسافران تور هند می‌توانند در اینجا باشکوه‌ترین بخش دژ عامر یعنی سالن بازدیدهای خصوصی پادشاه (دیوان خاص) را ببینید. این سالن با آیینه‌هایی پوشیده شده که از بلژیک آورده شدند.

راهنمای بازدید از قلعه عامر در تور هند

قلعه عامر در فاصله 20 دقیقه‌ای شمال شرق جیپور قرار گرفته است. ارزان‌ترین گزینه برای مسافران تور هند برای رسیدن به این محل، استفاده از اتوبوس‌های محلی است. اتوبوس‌ها شلوغ هستند اما تنها 15 روپیه هزینه دارند. شما همچنین می‌توانید با پرداخت حدود 500 روپیه یک موتور سه‌چرخ برای سفر رفت و برگشت کرایه کنید. برای تاکسی انتظار پرداخت 850 روپیه یا بیشتر را داشته باشید. قلعه عامر هر روز از ساعت 8 صبح تا 5.30 بعدازظهر باز است. برای رسیدن به ورودی قلعه در بالای تپه شما باید پیاده‌روی کنید یا سوار جیپ‌ها یا ماشین‌های گلفی شوید که در پایین در دسترس هستند. البته توجه داشته باشید در فصل شلوغ گردشگری این محل خیلی شلوغ می‌شود و قفل‌های ترافیکی معمول هستند.

بسیاری از مردم محلی و مسافران تور هند، تا غروب در محل قلعه می‌مانند تا نمایش نور و صدا را ببینند.  دژ عامر از ساعت 6.30 بعدازظهر تا 9.15 شب دوباره باز می‌شود. در داخل قلعه فرصت غذا خوردن در رستوران 1135 AD را از دست ندهید. این رستوران سطح بالا و شیک در طبقه دوم ساختمان حیاط اصلی قصر قرار گرفته است. در این رستوران غذاهای فوق‌العاده لذیذ سنتی هندی ارائه می‌شوند و در اینجا شما حس می‌کنید یک مهاراجه واقعی هستید. نمایش نور و صدا در بخش انتهایی قلعه نزدیک به دریاچه مائوتا اجرا می‌شود. این نمایش تاریخ قلعه عامر را با جلوه‌های ویژه نمایش می‌دهد. هزینه ورودی قلعه عامر برای مسافران خارجی 500 روپیه است. ورودی قلعه در شب 100 روپیه هزینه دارد. برای نمایش نور و صدا هم باید حدود 295 روپیه پرداخت کنید.

هزینه ورودی
500 روپیه
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 62

به "قلعه عامر (هند)" امتیاز دهید

1 کاربر به "قلعه عامر (هند)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه عامر (هند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید