تور لروس

لروس یکی از 12 جزیره Dodecanese یونان است و بین Patmos و Kalymnos و در جنوب شرقی دریای اژه قرار گرفته است. لروس 54 کیلومتر مربع وسعت و در بلندترین قسمتش 15 کیلومتر طول دارد. لروس 71 کیلومتر خط ساحلی دارد و 8500 نفر در این جزیره زندگی می‌کنند. می‌توان از طریق کشتی‌های حمل و نقل (ferry) و از طریق بندر Piraeus از دیگر جزایر یونان و از طریق فرودگاه جزیره لروس از آتن به این جزیره رسید. این جزیره همچنین یکی از مقصدهای اصلی کشتی کروز یونان است.

آب و هوای لروس مانند دیگر جزایر یونان با ویژگی‌های مدیترانه‌ای شناخته می‌شود. دوره گرم و خشک جزیره از آوریل شروع شده و تا پایان سپتامبر ادامه دارد، با متوسط دمای 28.5 درجه سلسیوس. در ماه آگوست، یک باد قوی با نام Meltemi از سمت شمال می‌وزد و اتمسفری فرح‌بخش را وارد لروس می‌کند. لروس با جزیره‌های کوچک Lipsi، جزیره Agia Kyriaki، جزیره Farmakos و Archangelos احاطه شده است.

لروس با دریا احاطه شده و در نتیجه عمده غذای لروس را ماهی‌ها و خرچنگ‌های دریایی تشکیل می‌دهند، غذاهایی گریل شده، طعم‌دار شده با رزماری، سرخ شده یا آب پز شده و همیشه خوشمزه که با گیاهان دارویی فصلی همراه می‌شوند. مردم لروس عاشق شیرینی هستند. در تمام جزیره، شیرینی فروشی‌ها در دسترس هستند و شیرینی‌های خوشمزه‌ای مانند Diples و Poukakia را ارائه می‌دهند. Soumad را فراموش نکنید، نوشیدنی مخصوص جزیره که در یک تابستان گرم حسابی می‌چسبد.

دیدنی‌های تاریخی لروس بسیارند. از دهکده‌هایی با معماری منحصر به فرد گرفته تا موزه‌ها و کلیساها و قلعه‌ها، همگی فرصتی عالی پدید می‌آورند که می‌توانید با بازدید از آن‌ها در تاریخ یونان قدم بزنید.

دیدگاه های مرتبط با "تور لروس"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)