تور جمهوری آذربایجان

در تور آذربایجان شما به کشوری سفر می‌کنید که شاید از نظر وسعت جغرافیایی آن قدر بزرگ نباشد اما دل مردمانش به اندازه دریاها بزرگ است. این کشور بسیار زیبا، از نظر تعداد جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی و همچنین امکانات تفریحی هیچ کم و کسری ندارد. آن‌هایی که خوش‌شانس باشند و از این کشور دیدن کنند، این فرصت بی‌نظیر را دارند که هم از اشتراکات فرهنگ ایرانی و آذربایجانی لذت ببرند، هم با آن خصوصیات منحصربه‌فردی آشنا شوند که آذربایجانی‌ها را این‌چنین مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی کرده‌اند. سرزمین آتش کشور شگفتی‌ها است، جایی که در هر گوشه‌اش می‌توانید از دیدن یک جاذبه خاص و شگفت‌انگیز لذت ببرید. چه دیدن جاذبه‌های شهر پایتخت مانند قلعه باکو، برج‌های شعله، قلعه دختر و ایچری شهر باشد یا جاذبه‌هایی مانند یانار داغ، آتشگاه و پارک ملی قوبستان در مناطق بیرون از باکو، شما در هر حالتی یک تجربه فراموش‌نشدنی از تور آذربایجان خواهید داشت. فاصله کم است و هزینه های سفر پایین؛ پس درنگ نکنید و یک مقصد گردشگری عالی دیگر را به لیست سفرهایتان اضافه کنید. آژانس مسافرتی آوای بورالان مجری مستقیم تورهای ترکیبی و ویژه آذربایجان بوده و آماده است شما را برای داشتن یک تجربه به‌یادماندنی از این سفر همراهی کند.

بهترین دلایل برای رفتن به تور آذربایجان

قبل از هر چیز یکی از مهم‌ترین دلایل برای رفتن به این کشور، مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه های سفر است. حالا یک تور آذربایجان ارزان در دسترس‌تر از هر زمانی است. بعد از توسعه عظیم میدان‌های نفتی در این کشور و متعاقب آن رشد اقتصادی بزرگ، قیمت‌ها در این کشور بسیار بالا رفت. قیمت نفت کاهش پیدا کرد و در نتیجه در سال 2015 منات حدود 50 درصد از ارزشش را از دست داد. بازدید از این کشور حالا خیلی مقرون‌به‌صرفه است، چرا که خرج‌های روزانه شامل هتل، غذا و نوشیدنی، ورودی جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی و گزینه‌های سرگرمی به ندرت از 60 دلار بیشتر خواهند شد. کوله‌پشتی‌گردها می‌توانند با 30 تا 40 دلار در روز یک گشت و گذار حسابی داشته باشند. قیمت پایین پرواز به مقصد این کشور را هم در کنار این‌ها قرار دهید و می‌بینید که یک مقصد بی‌چون و چرا برای گذراندن تعطیلات بعدیتان دارید.

فرهنگ این کشور مردمانی مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی تربیت کرده است. آنها آماده‌اند تا بهترین تجربه از سفر را به تمام مسافران تور آذربایجان ارائه دهند. آنها سعی می‌کنند در همه جا به شما کمک کنند تا شما احساس کنید در خانه خودتان هستید. آنها همچنین به میراث فرهنگی و جاذبه‌های تاریخی‌شان افتخار می‌کنند و دوست دارند آنها را به شما نشان دهند. بسیاری از آذربایجانی‌های جوان می‌توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند و همیشه خوشحال می‌شوند بتوانند به شما کمک کنند.

رشته کوه قفقاز در بخش شمالی این کشور کشیده شده است و در دامنه‌اش دهکده‌هایی با فرهنگ‌ها و داستان‌های تاریخی منحصرفرد و جذاب را جای داده است. قوبا در شمال شرق کشور یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای تمامی مسافران تور آذربایجان است. در دهکده‌های جذاب لازا، خینالیق و بودوق شما فرهنگی را تجربه می‌کنید که گویی به طور کامل در زمان گم شده است. در سفرتان حتما وقتی را از شهرهای بزرگ دور شده تا بتوانید روی دیگری از این سرزمین دوست‌داشتنی را تجربه کنید.

باکو در سال 2017 برای دومین بار میزبان مسابقه‌های گرند پرکیس بود، زمانی که رانندگان مشهور فرمول وان به پایتخت آمدند و با هم مسابقه دادند. مسیر مسابقه شهر باکو 51 دور دارد و در حدود 6 کیلومتر در خیابان‌های شهر امتداد پیدا کرده است. طرفداران مسابقات اتومبیل‌رانی برای دیدن این مسابقات از نقاط مختلف جهان خودشان را به باکو می‌رسانند.

در تور آذربایجان به هر کجا که سر بزنید، می‌توانید تنوع سبک‌های معماری در ساختمان‌ها را ببینید. از برج‌های شعله باکو و خانه مجلل و مدرن دولت تا قصرهای قرون وسطایی و معبدهای که در گوشه گوشه کشور پخش شده‌اند، شما در این سفر فرصت دارید تا برخی از جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا را ببینید. در ساختمان‌های شهر دیوارکشی‌شده باکو المان‌های معماری قرون وسطایی و سبک معماری سنتی اسلامی ترکیب شده است. اروپایی‌ها بعد از توسعه عظیم نفتی باکو در قرن نوزدهم، به این کشور جذب شدند و شهر قدیمی را با سبک معماری باروک و گوتیک طراحی کردند و مانند تمام دیگر جمهوری‌های شوروی سابق، در اینجا هم شما می‌توانید بلوک‌های به‌نظر بی‌پایان آپارتمان‌های معمول قرن بیستمی شوروی را ببینید.

آذر به معنی آتش است. در گذشته بسیاری از مردم این سرزمین زرتشتی بودند. آنها آتشکده‌های خود را در کنار شعله‌های خاموش‌نشدنی ناشی از گازهای زیرزمینی می‌ساختند. آتش هنوز هم بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت و فرهنگ آذربایجانی‌ها است. برج‌های شعله که در سال 2012 در باکو ساخته شدند، ادای احترامی به این میراث باستانی بودند.

آذربایجانی‌ها پیوندی دیرینه با چای دارند. آن‌ها با ارائه چای به مهمانان خود به آن‌ها گرمی، دوستی و مهمان‌نوازی بی‌نظیرشان را نشان می‌دهند. اگر شما در تور آذربایجان به خانه کسی دعوت شوید، قبل از هر چیز او با یک فنجان چای سیاه خوش‌عطر و قند از شما پذیرایی می‌کند. به طور سنتی مردم اول قند را در چای می‌زنند و گوشه لبشان می‌گذارند. به گفته افسانه‌های محلی، دلیل این کار به قرون وسطی بر می‌گردد؛ زمانی که پادشاهان از مسموم شدن توسط دشمنانشان می‌ترسیدند. اگر قند زمانی که آن را به چای می‌زدند تغییر می‌کرد، آنها متوجه می‌شدند که کسی سعی در کشتن‌شان دارد.

کوهستان‌های قفقاز مرز شرق اروپا و غرب آسیا را مشخص می‌کنند و از چندین کشور عبور می‌کنند. با یک فاصله کوتاهی از باکو مسافران تور آذربایجان می‌توانند در کوه‌های قفقاز کوهنوردی کنند و از دره‌های عمیق سرسبز و دشت‌های بی‌انتها دیدن کنند. تنوع جغرافیایی این منطقه باعث شده طبیعت‌گردی به یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها و جاذبه‌های این سرزمین بدل شود.

خرید در تور آذربایجان

به خانه برگرداندن سوغاتی‌های جالب‌توجه و دوست‌داشتنی احتمالا یکی از جذاب‌ترین بخش‌های هر سفری است، اما شما به هر کجا که سفر می‌کنید بهتر است از قبل بدانید چه چیزهایی برای خرید در دسترس هستند و کجا آن‌ها را می‌توان تهیه کرد. آذربایجان جایی است که فرهنگ شرق و غرب به هم رسیده‌اند، در نتیجه در این سفر شما فرصتی عالی دارید تا کالاهایی دوست‌داشتنی را برای خود و خانه‌تان بخرید. از برندهای بین‌المللی در مال‌های بزرگ و شیک گرفته تا بازارهای محلی و فروشگاه‌های سوغاتی سنتی، در تور آذربایجان شما گستره متنوعی از انتخاب‌ها را برای خرید در اختیار دارید.

بهترین مکان‌ها برای خرید در تور آذربایجان

خیابان نظامی در باکو یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای خرید در میان تمام مسافران تور آذربایجان است. این خیابان به خاطر شاعر معروف پارسی، نظامی گنجوی به این نام، نام‌گذاری شده است. این خیابان تعداد زیادی فروشگاه با کالاهای متنوع را در دو طرفش جای داده است. در امتداد خیابان تعدادی فروشگاه سوغاتی، دکه و سوپرمارکت هم وجود دارند. تازه‌بازار یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین بازارهای این کشور است. این بازار را می‌توان به عنوان یک بهشت واقعی برای علاقه‌مندان به غذاهای دریایی نام برد. ماهی‌های تازه هر روز از دریای مازندران به اینجا آورده می‌شوند و فروخته می‌شوند. این بازار همچنین گستره متنوعی از میوه‌های تازه، سبزی، آجیل و ادویه‌های مختلف را دارد.

اگر دوست دارید در تور آذربایجان خود صنایع دستی و کالاهای سنتی و اصلی را با خود به عنوان سوغاتی از سفر به خانه بر گردانید، خانه هنرمندان بهترین انتخاب‌تان خواهد بود. این مجتمع دو طبقه انواع صنایع دستی و دست‌سازهای اصلی هنرمندان از بخش‌های مختلف کشور را برای فروش در خود جای داده است. حتی اگر برنامه‌ای برای خرید ندارید این فروشگاه محلی خوب برای گشت و گذار و آشنا شدن با صنایع دستی سنتی این کشور است. مال پورت باکو بدون شک یک جزیره گنج برای علاقه‌مندان به خرید است. این مجتمع 3 طبقه بزرگ فروشگاه‌های برندهای برتر جهانی را در خود جای داده است. اگر به دنبال خرید محصولات آرایشی و یا لباس‌های مد روز هستید، این مال مقصد اصلی‌تان باید باشد. از میان فروشگاه‌های داخل این مرکز خرید می‌توان به جیمی چو، بربری، ولنتینو و کلوئی اشاره کرد.

مرکز خرید تسوم (MUM) در مرکز شهر باکو قرار گرفته است. در تور باکو خود به دنبال خرید هر چیزی که باشید در اینجا پیدا خواهید کرد. از لباس عروس تا محصولات الکترونیکی، صنایع دستی و وسایل مورد استفاده هر روزه، همه چیز در این مجتمع در زیر یک سقف قرار گرفته‌اند. اگر به دنبال یک تجربه خرید همه جانبه در این سفر هستید، حالا می‌دانید اولین انتخاب‌تان باید کجا باشد.

در تور آذربایجان چه چیزی بخریم؟

ظروف سفالی از زمان‌های دور در این کشور تولید می‌شدند. ظروف سفالی برخی از به‌یادماندنی‌ترین سوغاتی‌هایی هستند که شما می‌توانید از تور آذربایجان با خود به خانه بر گردانید. تنوع زیاد است و از نمونه‌های ساده تا پر جزئیات و براق و غیر براق را شامل می‌شوند. این ظروف در همه جای شهر و در بیشتر فروشگاه‌های سوغاتی پیدا می‌شوند. گران‌ترین سوغاتی که شما می‌توانید در این کشور بخرید فرش است. فرش یکی از نمادهای این کشور است و فرش‌بافی بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره بسیاری از مردم است. در 7 منطقه در این کشور فرش بافته می‌شود؛ هر کدام از این مناطق سبک و الگوهای منحصربه‌فرد و خاص خودشان را دارند.

یکی دیگر از کالاهای جالب توجه و زیبایی که می‌توانید در این سفر بخرید جواهرات و طلا هستند. وجود میراث فرهنگی جواهرسازی و طلاسازی کمک کرد که دو مدرسه جواهرسازی مستقل در این کشور به وجود آید. فناوری به کار رفته در ساخت این جواهرات زیبا و ظریف پیچیده است و نیازمند به کار گرفتن مهارت بالایی است، اما محصولات برخی از زیباترین جواهرهایی هستند که احتمالا در زندگی‌تان دیده‌اید.

بهترین زمان برای رفتن به تور آذربایجان

وجود تنوع بسیار زیاد در بخش‌های مختلف این کشور، هم از نظر آب و هوایی و هم از نظر مناظر طبیعی باعث شده تور آذربایجان سفری جذاب و محبوب برای تمام طول سال باشد. چه دوست داشته باشید در این سفر از جاذبه‌های دشت‌های مسطح مناطق جنوبی دیدن کنید، از تماشای مهاجرت پرندگان فصلی لذت ببرید، در کوه‌های قفقاز طبیعت‌گردی و کوهنوردی کنید یا تجربه‌های فرهنگی فراموش‌نشدنی داشته باشید، دانستن بهترین زمان‌ها برای انجام این سفر به شما کمک می‌کند به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌ها را داشته باشید. در ادامه وضعیت آب و هوای این کشور در ماه‌های مختلف سال را بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید بهترین برنامه‌ریزی‌ها را برای سفرتان انجام دهید.

رفتن به تور آذربایجان در ژانویه، فوریه و مارس (دی، بهمن و اسفند)

وقتی تعطیلات کریسمس در راه است، بیشتر توریست‌ها ترجیح می‌دهند به مناطقی با آب و هوای گرم بروند تا این که تعطیلات خود را در سرما و یخ کوهستان‌های قفقاز سپری کنند. اما آن دسته از گردشگران شجاع‌تری که این کار را انجام دهند، این فرصت را خواهند داشت تا در تور آذربایجان خود جشن‌های بی‌نظیر و شگفت‌انگیز شب سال نو و روز سال نو را در باکو تجربه کنند. در این وقت از سال، باکو پر است از چراغ‌ها و نورهای رنگارنگی که خیابان‌ها را تزئین کرده‌اند؛ به همراه جشن‌های بی‌پایان کریسمسی که در هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها برگزار می‌شوند و توریست‌ها را در تمام مدت سرگرم نگه خواهند داشت. جشن کریسمس و سال نوی میلادی در دیگر شهرها هم برقرار است، اما با فاصله زیادی باکو سرزنده‌ترین آن‌ها را دارد.

زمستان در این کشور در امتداد ساحل دریای مازندران نسبتا معتدل و در بخش‌های داخلی کشور سرد است. در ماه فوریه بارش برف در بخش‌هایی از کشور و در محدوده کوهستان‌های قفقاز بسیار معمول است. در این ماه شما می‌توانید به سراغ یکی از پیست‌های اسکی این کشور رفته و اوقاتی لذت‌بخش را سپری کنید. در زمستان تعداد گردشگران بسیار کم است، در نتیجه اگر در این زمان به تور آذربایجان رفتید می‌توانید هتل‌ها را با قیمت‌های بسیار پایین، گاهی در حد چند دلار پیدا کنید.

شروع ماه فروردین و جشن سال نوی ایرانی یا عید نوروز عموما با روزهای انتهایی ماه مارس همزمان است. عید نوروز در این کشور یک جشن ملی است و برای گرامیداشت فرا رسیدن بهار جشن گرفته می‌شود. مردم محلی در این زمان با برگزاری رویدادها و فستیوال‌های مختلف همراه با پیشکش بی‌پایانی از غذاها و نوشیدنی‌های سنتی آمدن بهار را جشن می‌گیرند. به شما توصیه می‌کنیم تور آذربایجان خود را برای این وقت از سال و ماه فروردین برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید این رویدادهای فرهنگی منحصربه‌فرد و بسیار تماشایی را تجربه کنید. با آمدن بهار سرسبزی به کوهستان‌ها و دشت‌ها برگشته و با شکوفه کردن گل‌ها و درختان همه جا رنگارنگ و فوق‌العاده زیبا می‌شود.

رفتن به تور آذربایجان در ماه‌های آوریل، می و ژوئن (فروردین، اردیبهشت و خرداد)

شکی نام یک شهر کوچک باستانی است که قدمتش به بیشتر از 2000 سال قبل بر می‌گردد. این دهکده در دامنه‌های کوهستان‌های قفقاز بزرگ و در نزدیکی مرز گرجستان قرار گرفته است. با وجود کلی جاذبه تاریخی و فرهنگی، بازدید از دهکده شکی به یکی از بایدهای سفر برای تمامی مسافران تور آذربایجان تبدیل شده است. زمستان‌های این منطقه سرد و خشن است. با توجه به موقعیت کوهستانیش توصیه می‌کنیم بهار و تعطیلات نوروزی را برای رفتن به این منطقه انتخاب کنید و علاوه بر جاذبه‌های تاریخی از فضای سرسبز و پر از گل و زیبایی هم لذت ببرید.

روز 28 می روز جمهوری است، روزی که جمهوری دموکراتیک آذربایجان در سال 1918 شکل گرفت. این روز یک تعطیلی ملی است، در نتیجه انتظار برگزاری جشن‌ها و ساعات کاری محدود فروشگاه‌ها را داشته باشید. به خاطر تعطیلی‌ها جابه‌جایی بین شهرها سخت‌تر خواهد بود. باکو بهترین مکان برای تجربه جشن‌های روز جمهوری در تور آذربایجان است.

تابستان‌های این کشور گرم هستند. در زمان‌هایی از این فصل در شهر باکو دمای هوا ممکن است تا 40 درجه سلسیوس هم بالا برود. اگر این دما را با رطوبت ناشی از دریای مازندران ترکیب کنید، می‌بینید که بازدید از جاذبه‌ها و بیرون‌گردی در طول روز آن‌چنان دلچسب نخواهد بود. به همین خاطر است که بیشتر جمعیت باکو در تابستان خواب نیم‌روز خود را انجام داده و بعد از غروب آفتاب، زمانی که دمای هوا قابل تحمل‌تر است بیرون می‌آیند.

رفتن به تور آذربایجان در ماه‌های جولای، آگوست و سپتامبر (تیر، مرداد و شهریور)

با این که تابستان در زمین‌های کم‌ارتفاع حسابی گرم است اما هر چه به ارتفاعات نزدیک شوید، وضعیت آب و هوا دلپذیرتر شده و در نتیجه زمانی ایده‌ال برای طبیعت‌گردی و کوهنوردی خواهید داشت. در جولای (تیر یا مرداد) به شکی یا قوبا بروید تا بتوانید دماهای دلپذیرتری را تجربه کنید. جولای بهترین زمان برای گشت و گذار در طبیعت در منطقه کوهستانی قفقاز است. در زمین‌های کم‌ارتفاع‌تر دمای هوا در محدوده 30 درجه قرار دارد.

اگر با روزهای گرم و آفتابی مشکل خاصی ندارید، تابستان همچنان زمانی خوب برای رفتن به تور باکو است. مردم محلی در این زمان معمولا به مناطق ساحلی شبه‌جزیره آب‌شوران می‌روند. بادهای قوی روی دریای مازندران می‌وزند و هوا را اندکی خنک می‌کنند. برای گریز از گرمای ساحلی به قوبا بروید؛ این شهر کوچک در دامنه‌های قفقاز قرار گرفته و با جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی پر شده است.

دریاچه گویگول نزدیک به شهر گنجه و در مرکز این کشور قرار گرفته است. این دریاچه را به عنوان یکی از زیباترین مکان های دیدنی آذربایجان می‌شناسند. با رنگ آبی تیره و جنگلی که آن را به طور کامل احاطه کرده، این دریاچه زیبا خیل عظیمی از جمعیت گردشگران و مسافران تور آذربایجان را به خود جذب می‌کند. بازدید از دریاچه گویگول در یک سفر یک روزه، یکی از فعالیت‌های محبوب در بین گردشگرانی است که به گنجه می‌روند. اما با این حال یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از این دریاچه انتهای تابستان است؛ برگ‌های سبز درختان در این زمان به رنگ‌های نارنجی، قهوه‌ای و قرمز در می‌آیند و منظره دریاچه را فوق‌العاده تماشایی می‌کنند.

رفتن به تور آذربایجان در اکتبر، نوامبر و دسامبر (مهر، آبان و آذر)

انتقال از فصل تابستان به پاییز در این کشور ناگهانی است. ابرها در ماه اکتبر در آسمان باکو ظاهر می‌شوند و از این زمان به بعد پایتخت باران‌های زیادی را به خود می‌بیند. دمای هوا در طول روز در محدوده متوسط 20 درجه قرار دارد و بعد از غروب آفتاب خنک‌تر می‌شود. به گفته مردم محلی بهترین زمان برای رفتن به تور آذربایجان پاییز و ماه اکتبر است، زمانی که گرمای شدید تابستان از بین رفته و تا آمدن سرمای زمستان زمان باقی است. در این وقت از سال گشت و گذار در داخل شهر باکو و رفتن به سفرهای یک روزه به بیرون از شهر برای دیدن آتشگاه، کوهستان مشتعل (یانار داغ) و پارک ملی قبوستان دلپذیرتر است. جشن سال‌روز استقلال در روز 18 اکتبر در سراسر کشور جشن گرفته می‌شود.

گردشگران کمی هستند که روزهای پایانی سال را برای رفتن به تور آذربایجان انتخاب می‌کنند، زمانی که دمای هوا به شدت کاهش پیدا می‌کند؛ اما آن‌هایی که به حیات‌وحش و طبیعت‌گردی علاقه دارند می‌توانند از تماشای پرندگان مهاجر لذت ببرند. پرندگان فصلی از زمستان‌های سرد روسیه خود را دور می‌کنند و در مسیرشان در این کشور توقف می‌کنند، در نتیجه دوره انتقال پاییز به زمستان زمانی عالی برای دیدن این جلوه زیبای طبیعت است. بسیاری از پارک‌های ملی در امتداد ساحل دریای کاسپی قرار گرفته‌اند.

با این که درصد زیادی از جمعیت این کشور مسلمان هستند، اما مرد محلی با علاقه جشن‌های سال نوی میلادی را در این کشور برگزار می‌کنند. از بازارهای کریسمسی گرفته تا شب‌هایی با برنامه‌های شاد در رستوران‌ها و کافه‌ها، مسافران تور آذربایجان در این وقت از سال می‌توانند اوقاتی خوش و به‌یادماندنی را سپری کنند.

قیمت تور آذربایجان

یکی از اولین چیزهایی که می‌تواند امید داشتن یک تور ارزان آذربایجان را در دل شما زنده نگه دارد، فاصله کوتاه پرواز و قیمت بلیت هواپیما است. هزینه ویزای آذربایجان (ویزای الکترونیکی) 20 دلار است. بسیاری از توریست‌ها با استفاده از اتوبوس از گرجستان یا شمال ایران و با پرداخت چند دلار خود را به این کشور می‌رسانند. توجه کنید که مرز بین ارمنستان و آذربایجان بسته است.

خیلی دور نبود زمانی که آذربایجان در مسیر تبدیل شدن به یک دبی دیگر قرار داشت، اما با سقوط قیمت نفت در سال 2014 این کشور عنوان بدنام گران‌قیمت را از دست داد و حالا به شکل غافل‌گیرکننده‌ای  ارزان و مقرون‌به‌صرفه به حساب می‌آید. در ادامه با بررسی هزینه های سفر (با توجه به مدت اقامت) سعی می‌کنیم تصویری روشن از قیمت تور آذربایجان را به شما ارائه دهیم.

در حالت کلی هزینه های زیر قیمت تور آذربایجان را مشخص می‌کنند:

  • قیمت پرواز به باکو
  • هزینه ویزای آذربایجان
  • هزینه اقامت و قیمت هتل در آذربایجان
  • هزینه های خورد و خوراک
  • هزینه جابه‌جایی داخل شهری و بین شهری
  • هزینه بازدید از جاذبه‌ها
  • هزینه های جانبی دیگر شامل خرید سوغاتی و ...

قیمت تور آذربایجان برای سفر چند روزه و کوتاه

توریست‌هایی که مدت کوتاهی را در این کشور هستند (عموما برای 3 یا 4 روز)، معمولا تمام وقت خود را در شهر باکو سپری می‌کنند. برای دیدن جاذبه‌های شهر پایتخت و همچنین جاذبه‌های حومه شهر و نزدیک به آن مانند آتشگاه، کوهستان مشتعل یانار داغ و پارک ملی قبوستان، چند روزی را باید به آن اختصاص دهید. فرقی نمی‌کند بودجه سفرتان چه قدر باشد یا این که دوست داشته باشید قیمت تور آذربایجان برایتان چه قدر تمام شود، باکو برای هر نوع تجربه سفر و بودجه‌ای مناسب است. قیمت هتل در آذربایجان از حدود 10 دلار برای تخت در خوابگاه‌های مشترک تا چند صد دلار برای هتل‌های شیک و چند ستاره متغیر است. بسیاری از مسافران سعی می‌کنند در مرکز شهر و نزدیک به ایچری شهر یا همان شهر قدیمی اقامت کنند.

هزینه غذا خوردن عموما بیشتر از 20 دلار برای هر نفر در هر روز نخواهد بود. برای داشتن یک تور ارزان آذربایجان سعی کنید به رستوران‌های محلی رفته و غذاهای سنتی را میل کنید. در این حالت با کمتر از 10 دلار می‌توانید یک وعده غذای سالم و خوشمزه همراه با نوشیدنی نوش جان کنید. قیمت رستوران‌های نزدیک به خیابان نظامی و نزدیک به میدان فواره بیشتر است. مسافرانی که می‌خواهند قیمت تور آذربایجان خود را پایین نگه دارند می‌توانند مواد اولیه را از سوپرمارکت‌ها تهیه کرده و با کمتر از 5 دلار برای هر روز برای خودشان غذا درست کنند. گشت و گذار در داخل شهر باکو فوق‌العاده ارزان و مقرون‌به‌صرفه است. قیمت بلیت تک مسیره مترو و اتوبوس تنها 0.2 منات است. طی کردن مسیر بین فرودگاه بین‌المللی پایتخت تا مرکز شهر حدود 1.5 منات هزینه دارد.

نرخ ورودی بیشتر جاذبه‌های باکو مانند موزه‌ها، قلعه دختر و قصر شیروان‌شاه حدود 10 منات است. هزینه سفرهای یک روزه به مقصدهای بیرون شهر مانند آتشگاه و یانار داغ کمتر از 10 دلار خواهد بود. تورهای خصوصی گران‌تر هستند؛ برای مثال سفر یک روزه از باکو به قبوستان حدود 70 دلار خواهد بود. آن دسته از گردشگرانی که می‌خواهند در هر شرایطی قیمت تور آذربایجان خود را پایین نگه دارند می‌توانند به خوبی با 30 دلار در روز در باکو سر کنند. آنهایی که به دنبال یک تجربه سطح بالاتر و لوکس هستند، می‌توانند انتظار پرداخت 60 تا 100 دلار (شامل تورهای مختلف) را داشته باشند.

قیمت تور آذربایجان برای یک سفر یک هفته‌ای (یا دو هفته‌ای)

یک سفر طولانی‌تر در این کشور معمولا به شکل یک تور ترکیبی است، شامل بازدید از دیگر بخش‌های کشور مانند قوبا، شکی و گنجه. بسته به برنامه سفر و این که در هر کدام از این شهرها چه زمانی را سپری کنید، متوسط هزینه‌ی روزانه این سفر با هزینه یک سفر کوتاه برابر است. باکو گستره متنوعی از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها را در خود جای داده است؛ باقی مقصدها انتخاب‌های محدودتری برای شما دارند و گاهی پیدا کردن یک گزینه خوب برای اقامت سخت است. روستاهای کوچک عموما مهمانخانه دارند که قیمت‌شان بین 20 تا 40 دلار برای هر شب است. البته این قیمت معمولا شامل وعده‌های غذایی هم می‌شود که یک خبر خوب برای آن‌هایی است که می‌خواهند قیمت تور آذربایجان خود را پایین نگه دارند.

قیمت غذا و نوشیدنی در دیگر بخش‌های کشور کمتر از باکو است. یک وعده غذا با نوشیدنی در گنجه (دومین شهر کشور) حدود 30 درصد کمتر از پایتخت است. خرید میوه و سبزی تازه ارزان‌تر هم خواهد بود. گردشگران می‌توانند انتظار پرداخت روزانه 10 تا 20 دلار را برای غذا و نوشیدنی داشته باشند. اگر می‌خواهید قیمت تور آذربایجان خود را پایین نگه دارید، برای جابه‌جایی بین شهرها باید به سراغ مینی‌بوس‌ها و قطار بروید. هزینه سفر از یک شهر به شهر دیگر به ندرت از 8 دلار بیشتر خواهد بود. طی کردن مسافت‌های کوتاه ممکن است تنها 2 دلار هزینه داشته باشد.

کوهستان‌های قفقاز طبیعت و منظره‌های شگفت‌انگیز فراوانی دارند. دوست‌داران فرهنگ باید توجه کنند که بیرون از باکو موزه‌های کمی وجود دارند. برای این که از نظر بازدید از جاذبه‌ها بیشترین بهره را از سفرتان ببرید، باید به فکر استخدام یک راننده یا کرایه یک اتومبیل باشید که مطمئنا قیمت تور آذربایجان شما را بالا خواهد برد. توریست‌هایی که حداقل 1 هفته را در این کشور می‌مانند می‌توانند با 30 تا 50 دلار برای هر روز به خوبی سفر خود را به پایان ببرند؛ این نرخ شامل جابه‌جایی هم می‌شود. بیرون از باکو گزینه‌های لوکس بسیار کمی وجود دارند. هر کسی که برنامه دارد دو هفته را در این کشور بماند، می‌تواند ببیند که هزینه های روزانه‌اش به مقدار 30 درصد یا در حال افزایش است یا در حال کاهش. وقتی فرصت داشته باشید زمان بیشتری را در روستاها و شهرهای کوچک سپری کنید، هزینه کمتری پرداخت می‌کنید اما اگر قرار باشد جابه‌جایی سریع بین شهرها داشته باشید، آن وقت هزینه استخدام راننده شخصی برای دیدن جاذبه‌ها هزینه های سفرتان را به سرعت 2 یا 3 برابر می‌کند.

دیدگاه های مرتبط با "تور جمهوری آذربایجان"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)