ایروان

جملات پر کاربرد ارمنی در سفر

در ارمنستان چگونه حرف بزنیم؟!گردشگران روسی معمولا در سفر به ارمنستان هنگام حرف زدن با مردم محلی مشکل خاصی ندارد چون بیشتر ارمنی ها مخصوصا آن هایی که در ایروان زندگی می نمایند قواعد زبان روسی را به خوبی می دانند. اما مشکل زمانی پیش می آید که بخواهید در...

29 اردیبهشت 1401

حساسیت روسیه و ترکیه به گسترش تقابل در جنگ قره باغ

روسیه و ترکیه در حالی که نسبت به تهدید بروز یک تقابل گسترده تر حساس هستند، فعلا دست داشتن شان در نزاع قره باغ را محدود به ارائه یاریهای انساندوستانه و میزانی از یاری نظامی نموده اند.

5 آذر 1399

خبرنگاران عراقچی: طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ بر مبنای اصول انسان محبت آمیز است

مسکو - خبرنگاران - سیدعباس عراقچی که به عنوان فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد ابتکار ایران در حل مناقشه قره باغ و رایزنی با مقامات روسی در این مورد بامداد پنجشنبه وارد مسکو شد، گفت: طرح تهران بر مبنای اصول انسان محبت آمیز و توجه به خواست های...

21 آبان 1399

پاپ فرانسیس جمهوری آذربایجان و ارمنستان را به رعایت آتش بس فراخواند

تهران (پانا)-رهبر کاتولیک های دنیا خواهان رعایت آتش بس میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان شد.

27 مهر 1399

پسکوف: درباره حمله باکو به قلمرو ارمنستان تحقیق می کنیم

سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت که مسکو در حال راستی آزمایی گزارش هایی در مورد حملات امروز (چهارشنبه) جمهوری آذربایجان به قلمرو ارمنستان است.

26 مهر 1399

الهام علی اف: به ارمنستان پاسخ مناسب می دهیم

رئیس جمهور آذربایجان دولت ارمنستان را مقصر رویداد های پیش آمده در نبرد اخیر بابت منطقه قره باغ کوهستانی برشمرد و از مقابله به مثل اطلاع داد.

26 مهر 1399

ادامه درگیری ها در قره باغ علیرغم توافق آتش بس

در حالی که تنها بیش از یک ساعت به موعد شروع آتش بس میان توافق شده میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان باقی مانده، خبرگزاری فرانسه دقایقی پیش به نقل از مقام های ایروان، از اصابت چند موشک از سوی جمهوری آذربایجان به مناطقی از قره باغ اطلاع داد.

26 مهر 1399

هشدار ارمنستان درباره احتمال توسل به موشک اسکندر و سوخو 30

فارس نوشت: عضو وزارت دفاع ارمنستان با اتهام زنی به جمهوری آذربایجان درباره درگیری های اخیر مرزی هشدار داد، ضرورت اقتضا کند این کشور از موشک های بالستیک اسکندر و جنگنده های سوخو 30 استفاده می نماید.

8 مهر 1399

حمایت و دفاع از حقوق اتباع ایرانی در ارمنستان آنالیز شد

نشست هم اندیشی آنالیز چگونگی حمایت از حقوق اتباع ایرانی و یافتن راه چاره های دفاع از حقوق موکلین و زندانیان ایرانی در ارمنستان با حضور سفیر کشورمان در ایروان و رئیس و اعضای کانوان وکلای دادگستری ایروان در محل سفارت کشورمان در ارمنستان برگزار گردید.

9 دی 1397

در نشستی با حضور مسئولان ایران و ارمنستان انجام شد؛ آنالیز همکاری های مشترک اقتصادی- بازرگانی تهران و ایروان

مسئولان ایران و ارمنستان در نشستی به آنالیز ظرفیت های بخش های مختلف دو کشور به منظور بهره گیری از پتانسیل های اتحادیه اقتصادی اوراسیا پرداختند.

17 آذر 1397