160 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های مرز مهران هزینه شده است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در دیدار با سردار فتحی زاده جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا اظهار کرد: امسال نیز بدون شک شاهد خیل عظیم جعیت مشتاق برای حضور در آیین های اربعین حسینی خواهیم بود.

160 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های مرز مهران هزینه شده است

وی تاکید کرد: خوشبختانه طی سال های گذشته امنیت بسیار مطلوبی در مرزهای کشور برای تردد زائران وجود داشته که در این میان مرز مهران با توجه به اینکه جمعیت بیشتری از این نقطه عزیمت می کنند، شرایط ویژه ای داشته است.

استاندار ایلام گفت: همچنان عموم مردم به دلیل نزدیکی مرز مرهان را به عنوان اولویت نخست خود برای حضور در ایام اربعین انتخاب می کنند که می طلبد هر سال مشکلات تردد کمتر و نیازهای شناسایی شده مرتفع شوند.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: خوشبختانه با تمهدات اندیشیده شده مشکل تردد افراد فاقد مجوز و اتباع سایر کشورها که گذرنامه و ویزا ندارند به شکل قابل ملاحظه ای برطرف شده و امسال نیز بطور دقیق بر ترددها نظارت خواهد شد.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت های مرز مهران تاکید کرد: جاده ایلام - مهران برای اربعین امسال چهار بانده خواهد شد و برای محقق شدن این امر تاکنون 160 میلیارد تومان هزینه است.

سلیمانی دستکی یادآور شد: ایجاد کمربند غربی مهران از دیگر زیرساخت های ایجاد شده برای تردد راحت تر زوار است که با تکمیل آن شاهد ازدحام اتوبوس های بین شهری در محدوده داخل شهر نخواهیم بود.

وی اضافه کرد: ایجاد گذر مرزی چیلات از دیگر اقدامات مسئولان استان برای کم شدن حجم تردد زوار اربعین از روی مرز مهران است که امیدواریم با موافقت طرف عراق بزودی شاهد بازگشایی این مرز باشیم.

استاندار ایلام گفت: تاکنون مسئولان کشور عراق برای باز شدن این گذر مرزی به جمع بندی نرسیده اند ولی زیرساخت های آن با 350 میلیارد ریال اعتبار در حال تکمیل است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 25 مرداد 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 72

به "160 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های مرز مهران هزینه شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "160 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های مرز مهران هزینه شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید