یک انزلی چی بالاتر از اسطوره های استقلال و پرسپولیس

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، ملاقات پایانی سی و سومین دوره رقابتهای جام حذفی بین دو تیم استقلال و تراکتور غروب پنجشنبه در شهر مقدس مشهد برگزار می گردد تا پرونده این دوره از این مسابقات هم بسته گردد.

یک انزلی چی بالاتر از اسطوره های استقلال و پرسپولیس

در تاریخ برگزاری این مسابقات استقلال با 7 قهرمانی و 4 نایب قهرمانی پر افتخارترین تیم است. آبیها در حالی برای دوازدهمین بار در فینال این مسابقات حضور پیدا می نمایند که فرصت آن را دارند تا برای هشتمین بار قهرمان شده و بر افتخارات خود بیفزایند.

تیم فوتبال ملوان که در سالهای اخیر حال و روز خوبی ندارد و در لیگ دسته اول روزگار می گذراند، یکی از تیم های پر افتخار در تاریخ مسابقات جام حذفی است. آنها با 7 بار حضور در فینال و 3 قهرمانی، بعد از استقلال، پرسپولیس، ذوب آهن و سپاهان پنجمین تیم پرافتخار هستند و بعد از استقلال و پرسپولیس، سومین تیمی هستند که بیشترین حضور در فینال این مسابقات را تجربه نموده اند.

ملوانی ها در حالی 7 بار حضور در ملاقات نهایی جام حذفی را تجربه نموده اند که 6 بار راهنمایی این تیم بر عهده یک مربی حرفه ای به اسم بهمن صالح نیا بوده تا این انزلی چی 82 ساله با 3 قهرمانی و 3 نایب قهرمانی، پر افتخارترین مربی در تاریخ رقابتهای جام حذفی باشد.

با این که امیر قلعه نویی با 4 بار حضور در فینال بعد از صالح نیا بیشترین تجربه حضور در فینال این مسابقات را تجربه نموده، اما او دومین مربی پر افتخار این مسابقات نیست.

علی پروین و علی دایی هر کدام با 3 بار حضور در فینال جام حذفی و 3 عنوان قهرمانی، به صورت مشترک بعد از صالح نیا دومین مربیان پر افتخار در این مسابقات هستند و امیر قلعه نویی با 2 قهرمانی و 2 نایب قهرمانی بعد از آنها واقع شده است.

منصور پورحیدری، لوکا بوناچیچ و یحیی گل محمدی نیز با آمار مشابه 3 بار حضور در فینال جام حذفی و 2 قهرمانی در رده های مشترکا در صندلی چهارم مربیان پر افتخار جام حذفی قرار می گیرند.

غلامحسین پیروانی به همراه فرهاد کاظمی نیز با آمار مشابه 3 بار حضور در فینال و یک قهرمانی، به صورت مشترک پنجمین مربیان پر افتخار این جام و بالاتر از پرویز مظلومی با یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی قرار هستند.

در تاریخ جام حذفی ایران که قدمت 44 ساله دارد، 6 مربی خارجی با تیم های مختلف عنوان قهرمانی را به دست آورده اند. لوکا بوناچیچ با 3 بار حضور در فینال، 2 قهرمانی با سپاهان و یک نایب قهرمانی با مس کرمان پر افتخارترین مربی خارجی در این مسابقات است.

ولادیمیر جگیج سرمربی پیشین استقلال که در سال 56 با این تیم قهرمان جام حذفی شد، نخستین مربی خارجی است که در این مسابقات طعم قهرمانی را چشید.

ابراهیم بیوگرادلیچ با برق شیراز، زلاتکو کرانچار با سپاهان، تونی اولیویرا با تراکتور و برانکو ایوانکویچ با پرسپولیس، دیگر خارجی هایی بودند که در جام حذفی قهرمانی را تجربه کردند.

سپاهان که 4 بار در جام حذفی به قهرمانی رسیده، 3 بار آن با مربیان خارجی (2 بار لوکا بوناچیچ و یک بار زلاتکو کرانچار) و تنها یکبار آن با مربی ایرانی (امیر قلعه نویی) بوده است تا این تیم اصفهانی بیشترین قهرمانی با مربیان خارجی را در این جام داشته باشد.

ملاقات پایانی سی و سومین دوره از مسابقات جام حذفی کشور در حالی بین دو تیم استقلال و تراکتور برگزار می گردد که فرهاد مجیدی و ساکت الهامی سرمربیان دو تیم برای اولین بار حضور در فینال جام حذفی را تجربه می نمایند و در صورت قهرمانی هر کدام از تیم ها، مربیان آنها با اولین حضور در فینال جام حذفی اولین قهرمانی شأن را نیز تجربه خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3274

به "یک انزلی چی بالاتر از اسطوره های استقلال و پرسپولیس" امتیاز دهید

1 کاربر به "یک انزلی چی بالاتر از اسطوره های استقلال و پرسپولیس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک انزلی چی بالاتر از اسطوره های استقلال و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید