تور ترکیه: یافتن کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه

به گزارش دور زمین، دانستن نحوه زندگی، امکانات و اعتقادات گذشتگان همواره برای ما جالب، مهم و البته عبرت آموز است، پس بنا به دلایلی از این قبیل باستان شناسان همواره در حال کوشش هستند تا با کشفیات خود پاسخ بسیاری از سوالات بشر را در دل تاریخ بیابند. در ادامه هم در خصوص یکی از همین کشفیات نو که کلیسایی بسیار قدیمی در ترکیه است برایتان صحبت خواهیم کرد. با خبرنگاران همراه باشید.

تور ترکیه: یافتن کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

در منطقه کاپادوکیای ترکیه، مکانی توریستی که خانه های جالب آن در دامنه کوه قرار دارند، باستان شناسان اخیرا یک کلیسای قدیمی مربوط به قرن پنجم در شهر نوشهیر کشف نموده اند. این یکی از بزرگترین کلیساهای تاریخی در منطقه است که مملو از نقاشی های دیواری اولیه باورنکردنی است. سال گذشته، یک شهر زیرزمینی گمشده هم در همین شهر در یک پروژه مسکن عمومی کشف شد.

نقاشی های دیواری در کلیسای غاری، عروج حضرت مسیح (ع)، تخریب ارواح شیطانی و ماهی در حال سقوط از دست حضرت مسیح (ع) را نشان می دهند. این نقاشی ها بعلاوه فرشتگان و پیامبران پیشین دیگر مانند حضرت موسی (ع) را نیز به تصویر می کشند.

اولین باری که کلیسا کشف شد، دیوارهای آن از بین رفته بودند، اما اکنون باستان شناسان در حال بازسازی آنها و حفظ نقاشی های دیواری آن هستند. مسیحیت در اوایل قرن چهارم پیش از میلاد مسیح در ترکیه توسعه یافت و کلیسایی مانند این می تواند سرنخ هایی را به باستان شناسان بدهد در خصوص ورود مسیحیت به این منطقه و پیشرفت کلیسای ارتوکس شرقی.

منبع:atlasobscura

منبع: کجارو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5766

به "تور ترکیه: یافتن کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه" امتیاز دهید

1 کاربر به "تور ترکیه: یافتن کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه: یافتن کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید