تور ارزان ترکیه: کشف کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه

به گزارش دور زمین، دانستن نحوه زندگی، امکانات و اعتقادات گذشتگان همواره برای ما جالب، مهم و البته عبرت آموز است، پس بنا به دلایلی از این قبیل باستان شناسان همواره در حال کوشش هستند تا با کشفیات خود پاسخ بسیاری از سوالات بشر را در دل تاریخ بیابند. در ادامه هم در خصوص یکی از همین کشفیات نو که کلیسایی بسیار قدیمی در ترکیه است برایتان صحبت خواهیم کرد.

تور ارزان ترکیه: کشف کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

در منطقه کاپادوکیای ترکیه، مکانی توریستی که خانه های جالب آن در دامنه کوه قرار دارند، باستان شناسان اخیرا یک کلیسای قدیمی مربوط به قرن پنجم در شهر نوشهیر کشف نموده اند.داستان از این قرار است که مالک تازه خانه ای قدیمی در شهر باستانی و زیزمینی درین کویو ترکیه، دست به تعمیر خانه می زند و در پی آن، به محوطه ای تاریخی در زیرزمین خانه خود دست یافت. منطقه ای به مساحت 700 متر که گذر زمان آن را پوشانده بود و دوباره بعد صدها سال سر برآورده است. این یکی از بزرگترین کلیساهای تاریخی در منطقه است که مملو از نقاشی های دیواری اولیه باورنکردنی است. سال گذشته، یک شهر زیرزمینی گمشده هم در همین شهر در یک پروژه مسکن عمومی کشف شد.

نقاشی های دیواری در کلیسای غاری، عروج حضرت مسیح (ع)، تخریب ارواح شیطانی و ماهی در حال سقوط از دست حضرت مسیح (ع) را نشان می دهند. این نقاشی ها بعلاوه فرشتگان و پیامبران پیشین دیگر مانند حضرت موسی (ع) را نیز به تصویر می کشند.

اولین باری که کلیسا کشف شد، دیوارهای آن از بین رفته بودند، اما اکنون باستان شناسان در حال بازسازی آنها و حفظ نقاشی های دیواری آن هستند.

مسیحیت در اوایل قرن چهارم پیش از میلاد مسیح در ترکیه توسعه یافت و کلیسایی مانند این می تواند سرنخ هایی را به باستان شناسان در خصوص ورود مسیحیت به این منطقه و پیشرفت کلیسای ارتوکس شرقی بدهد. در این محوطه تاریخی نشانه هایی از آیین زرتشتی، مهرپرستی و دوره های بیزانس، روم و هیتیت وجود دارد که با کشف این کلیسا، مجموعه درین کویو دارای غنای بیشتری می گردد. هم اکنون هم مقر کلیسای ارتدوکس شرق در جزیره گوکجه آدای ترکیه واقع شده است.

منبع: الی گشت
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4889

به "تور ارزان ترکیه: کشف کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ترکیه: کشف کلیسای زیرزمینی بسیار قدیمی در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید