گلاره و آرزویی که محقق شد

به گزارش دور زمین، گلاره ناظمی داور بین المللی ایرانی با ابراز خوشحالی از قضاوت در المپیک جوانان گفت: تمام تلاشم را کردم که عملکرد خوبی داشته باشم.

گلاره و آرزویی که محقق شد

گلاره ناظمی داور بین المللی ایران در گفت و گو با خبرنگاران به تجربه قضاوت در دیدارهای فوتسال المپیک جوانان اشاره نمود و گفت: چون فوتسال جام دنیای ندارد و سال جاری برای اولین بار این رشته المپیکی شد، به گونه ای مسابقات دنیای اش محسوب می گردد به همین دلیل وقتی ابلاغی مبنی بر داوری در این مسابقات به دستم رسید از اینکه جز اولین داورانی بودم که برای چنین مسابقات معتبری انتخاب شدم از صمیم قلب خوشحال شدم و تمام کوششم را کردم که عملکرد خوبی داشته باشم.

او در ادامه اضافه کرد: از روز اول تمام کوششم را کردم که در مسابقات با آمادگی تمام شرکت کنم، چون می دانستم داورانی که از تمام دنیا و کنفدراسیون ها در این مسابقات شرکت کردند با سابقه و قوی هستند. به هر حال مسابقات کوچکی نیست و داوران کوچکی هم دعوت نشدند، پس باید هرچه در توانم بود را به نمایش بگذارم که خدا را شکر در این راه موفق شدم.

ناظمی به مشکلاتی که در شروع برای رفتن به مسابقات داشت اشاره و بیان نمود: در ابتدا و در مورد ویزا مشکلاتی داشتم. تازه از مسابقات دانشجویان دنیا برگشته بودم که با دریافت دعوتنامه برای قضاوت در المپیک به وسیله کمیته داوران و فدراسیون فوتبال کارهایم را انجام دادم. اما از طرف سفارت آرژانتین ویزایم را نمی دادند که در نهایت با پیگیری های اجرا شده آی دی کارت مسابقات برایم صادر شد و تا به دستم رسید حدود سه روز دیرتر به محل مسابقات رسیدم، اما تمرکز و کوششم روی داوری هایم بود تا به نحو احسن آنها را انجا دهم.

این داور بین المللی به انتخاب شدن برای قضاوت دیدار فینال فوتسال المپیک جوانان اشاره نمود و گفت: خوشبختانه ناظران فیفا از عملکردم راضی بودند و وقتی متوجه شدم داور اصلی فینال هستم واقعا خوشحال شدم یکی از آرزوهایم قضاوت در این مسابقات مخصوصا در فینالش بود که به آن رسیدم.

او در مورد ایجاد نگرش مثبت نسبت به داوران ایران اظهار کرد: وقتی داوری مثل فغانی در مسابقات دنیای خوش می درخشد و نام ایران را سر زبان ها می اندازد، این اطمینان به وجود می آید که نگاه ویژه ای به داورها گردد. چون در فوتسال دنیا و آسیا مقام دار هستیم قطعا نگرش و نگاه مثبتی را در مورد داورها ایجاد می نماید که به آنها فرصت داده گردد، در مسابقات شرکت نمایند و اگر عملکرد خوبی داشته باشند در نگرش فیفا نسبت به داوران ایرانی تاثیردارد.

ناظمی به حمایت کمیته داوران فدراسیون فوتبال از داوران اشاره نمود و گفت: کمیته داوران همیشه از داورانشان حمایت نموده و هر سال در سطح بازآموزی پیشرفته آنها خوب کار می نماید. علاوه براین دو سال است که از بهترین مدرس های دنیا برای کلاس های پیش فصلمان استفاده می نماید.

او با بیان اینکه داوری فوتسال در ایران روند رو به رشدی داشته تاکید نمود: از چند سال گذشته تا به امروز تعداد داورانی که به صورت رسمی قضاوت می نمایند زیاد شده که نشاندهنده فعالیت استان ها در بخش پرورش و پیشرفت داوری است. علاوه براین کار استان ها با سازماندهی و برنامه ریزی کمیته داوران و فدراسیون فوتبال به ثمر نشست. به گونه ای که سال جاری حدود 50 تا 60 نفر برای قضاوت در لیگ برتر دعوت شدند.

ناظمی در خاتمه این گفت وگو بیان نمود: همیشه برای بهتر شدن باید کوشش کرد و نمی توان گفت الان هر جایی هستیم کافی است باید سعی کنیم خودمان را در برگزاری مسابقات و کلاس های داوری به استانداردهای دنیای نزدیک کنیم. چون در فوتسال زنان و مردان مقام اول را داریم پس قطعا داورهایمان هم باید درسطح آسیا و دنیا صاحب نام و رتبه باشند و این وقتی دست پیدا خواهد نمود که به غیر از استان ها فدراسیون و کمیته داوران هم این روند رو به رشد خود را ادامه دهند و وقت و هزینه بیشتری را برای داوران صرف کند که در نهایت اتفاق های خوب و بهتری در این بخش بیفتد.

گلاره ناظمی داور بین المللی ایران در رقابت های فوتسال المپیک جوانان ضمن ارائه عملکرد مثبت در جریان قضاوت های خود در فینال هم به عنوان داور اول انتخاب شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1064

به "گلاره و آرزویی که محقق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلاره و آرزویی که محقق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید