گاز کارخانه سیمان تهران قطع شد ، احتمال کمبود و افزایش قیمت سیمان

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی از قطع گاز صنایع سیمان تهران خبر داد. به گفته اسماعیل کاظمی قهی، علت قطع گاز کارخانه سیمان تهران افت فشار گاز در استان تهران است.

گاز کارخانه سیمان تهران قطع شد ، احتمال کمبود و افزایش قیمت سیمان

براساس برنامه های توسعه ای کشور، متولیان شرکت ملی گاز طبق این برنامه باید هر سال یک درصد تولید گاز را افزایش دهند این در حالی است که به نظر می رسد تولید گاز از برنامه های بلندمدت عقب افتاده و مسئولان با هدف جلوگیری از افت فشار گاز خانگی، صنایع را قربانی می کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی درباره تبعات تداوم قطع گاز کارخانه سیمان تهران به خبرنگاران گفت: قطع گاز کارخانه سیمان و اختلال در تولید این صنف در حالی اتفاق افتاده است که در زمان اعمال محدودیت های کرونایی صنف مصالح ساختمانی در گروه یک قرار گرفت و در ایام تعطیلی واحدهای صنعتی، سیمان تولید و توزیع می کردند تا شرایط صنعت ساخت و ساز بیشتر از این راکد نماند.

او ادامه می دهد: چنانچه قطع گاز کارخانه سیمان تهران تداوم داشته باشد از هفته آینده تولید سیمان کاهش می یابد و قیمت سیمان گران تر می شود که این موضوع تبعات زیادی را برای فعالان اقتصادی و مردم به همراه دارد.

کاظمی قهی اظهار کرد: سیستم کارخانه سیمان تهران به نوعی است که امکان استفاده از سوخت مازوت را ندارد. تعطیلی کارخانه سیمان تهران شرایط بازار را برهم می زند و نابسامانی در بازار ایجاد می کند.

او در توصیه ای به مسئولان گفت: توصیه ما به مسئولان این است که در قطع گاز کارخانه سیمان تهران بازنگری کنند و اجازه دهند فعالیت سیمان تهران به حالت قبل بازشود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3739

به "گاز کارخانه سیمان تهران قطع شد ، احتمال کمبود و افزایش قیمت سیمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاز کارخانه سیمان تهران قطع شد ، احتمال کمبود و افزایش قیمت سیمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید