کره شمالی: یک سامانه پرتاب موشک جدید آزمایش کردیم

به گزارش دور زمین، کره شمالی امروز (شنبه) اعلام نمود، کیم جونگ اون بر آزمایش موشکی دیگری از یک سامانه پرتابه راکتی چندگانه جدید که به طور بالقوه می تواند قابلیت پیونگ یانگ برای حمله به اهدافی در پایگاه های نظامی کره جنوبی و آمریکا را ارتقا دهد، نظارت نموده است.

کره شمالی: یک سامانه پرتاب موشک جدید آزمایش کردیم

این گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی (کی سی ان ای) یک روز پس از آن منتشر می گردد که ارتش کره شمالی از ردگیری موشک های کره شمالی به سمت دریا، در ساحل شرقی خود اطلاع داد که سومین دور از آزمایش های تسلیحاتی پیونگ یانگ ظرف یک هفته به شمار می رود.

کارشناسان می گویند، افزایش فعالیت آزمایشی کره شمالی با هدف وارد آوردن فشار بر واشنگتن و سئول در رابطه با مذاکرات هسته ای متوقف شده با ایالات متحده و همچنین اعتراض به رزمایش آمریکا-کره جنوبی است و اگر پیشرفتی در مذاکرات حاصل نگردد این نمایش تسلیحاتی در ماه های آینده افزایش می یابد.

کره شمالی اظهار داشت، کیم جونگ اون روز چهارشنبه بر اولین آزمایش از همان سیستم توپخانه ای نظارت داشته است. کی سی ان ای تاکید نمود رضایت فوق العاده ای از آزمایش های روز آدینه وجود داشت که عملکرد پرواز در سطح کنترل ارتفاع، قابلیت تغییر جهت، دقت در برخورد به هدف و قدرت انفجار کلاهک موشک راهنمایی شونده این سامانه را تایید می نماید.

در این گزارش مستقیما به ایالات متحده یا کره جنوبی اشاره ای نشد. دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اظهار داشت، ارتش های آمریکا و کره جنوبی ارزیابی از پرتاب های روز آدینه را که احتمالا موشک های بالستیک کوتاه برد بوده اند، به اشتراک گذاشتند.

ارتش کره جنوبی همچنین نتیجه گیری نموده است که تسلیحاتی که کره شمالی چهارشنبه شلیک کرد از نوع موشک های بالستیک بودند و حتی بعد از آنکه کره شمالی از آنها به عنوان سیستم موشک راهنمایی شونده چند گانه با کالیبر بزرگ یاد کرد، تغییر عقیده نداد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اظهار داشت، شلیک های موشکی روز آدینه ساعت 2:59 بامداد و 3:23 بامداد از منطقه ساحلی شرقی انجام شد و این موشک ها 220 کیلومتر را پیمودند. این برد برای پوشش منطقه کلانشهر سئول و اطراف آن کافی است؛ جایی که حدود نیمی از شهروندان کره جنوبی را در خود جای داده است و اصلی ترین پایگاه نظامی آمریکا خارج از این شهر قرار گرفته است. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1910

به "کره شمالی: یک سامانه پرتاب موشک جدید آزمایش کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: یک سامانه پرتاب موشک جدید آزمایش کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید