کارگاه های صنایع دستی فارس گواهی کیفیت دریافت می نمایند

به گزارش دور زمین، صنایع دستی فارس با برخورداری از شاخص های ویژه و تنوع مطلوب می تواند به عنوان یک شاخصه اقتصادی و درآمدزا مورد استانداردسازی بهینه و ارتقا کیفیت قرار بگیرد.

کارگاه های صنایع دستی فارس گواهی کیفیت دریافت می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، کوشش برای صدور کیفیت کارگاهی برای کارگاه های صنایع دستی فارس با هدف ارتقای کمی و کیفی محصولات صنایع دستی استان آغاز گردیده است.

حیدرعلی زاهدیان نژاد معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس امروز سه شنبه 10 مهر 97 با اشاره به روندی که برای افزایش این سطح در پیش گرفته گردیده است، گفت: در راستای ارتقا کمی و کیفی محصولات صنایع دستی استان، این معاونت طرح درجه بندی کارگاه های صنایع دستی را در استان آغاز نموده است.

این مقام مسئول اضافه نمود: به این ترتیب بازدید از 60 کارگاه در سطح استان، طبق برنامه زمان بندی توسط کارشناسان صنایع دستی آغاز شد.

او اضافه نمود: در پی این بازدیدهای میدانی، 30 کارگاه پس از تکمیل فرم هایی با شاخصه های حجم فراوری، تعداد نیروهای فراوریکننده، شرایط بهداشتی و سلامت کارگاه ها انتخاب می شوند.

زاهدیان نژاد با تاکید بر هدف این روند اظهار داشت: کارگاه های انتخاب گردیده برای تایید نهایی به واحد حمایت از فراوری معاونت صنایع دستی کشور معرفی خواهند شد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس توضیح داد: پیش بینی می گردد از این 30 کارگاه در مرحله اول حدود 20 کارگاه موفق به اخذ گواهی کیفیت کارگاهی شوند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 967

به "کارگاه های صنایع دستی فارس گواهی کیفیت دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه های صنایع دستی فارس گواهی کیفیت دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید