کاخ دولما باغچه استانبول Dolmabahce Palace

به گزارش دور زمین، کاخ دولما باغچه استانبول جبهه ای به طول 600 متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و...

کاخ دولما باغچه استانبول Dolmabahce Palace

این کاخ جبهه ای به طول 600 متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و در بین سالهای 1843 - 1856 ساخته شده و در 3 طبقه و به صورت قرینه است و دارای 285 اتاق و 43 سالن می باشد.

کاخ ساحلی به طول 600 متر در کنار تنگه دارد. از طرف خشکی نیز دارای 2 درب که یکی از آنها دارای تزئینات فراوان است می باشد. در وسط این کاخ ساحل که باغچه ای تمیز و زیبا آن را احاطه کرده یک سالن مراسم و باله که از سایر قسمت ها مرتفع تر است دیده می گردد. دیوارها و سقف این کاخ با نقاشی های هنرمندان اروپایی و با استفاده از چندین تن تزئینات طلایی دکور بندی شده است. در سالن و اتاق های مهم همه اشیاء به یک رنگ می باشد. کف کاخ در نقاط مختلف با یکدیگر متفاوت و با پارکت های چوبی منقوش مفروش شده است. قالی های پشمی و ابریشمی به عنوان زیباترین آثار هنری ترکیه در جای جای کاخ گسترده شده است. آثار هنرهای دستی نادر اروپایی و خاور دور نیز نقاط مختلف کاخ را تزیین کرده است. لوستر کریستالی، شمعدان و شومینه ها نیز در بیشتر اتاق ها خود نمایی می نماید.

عظیمترین سالن باله کاخ های جهان در این کاخ است. یک لوستر عظیم کریستالی 4/ 5 تن از سقفی به ارتفاع 36 متر آویزان شده است. از میان 6 حمام موجود، حمام بخش اندرونی با مرمرهای حجاری شده تزیین شده است. گالری های فوقانی سالن عظیم ویژه ارکستر و دیپلمات ها بوده است. به بخش حرم پس از عبور از راهروهای طولانی وارد می شویم. از این ساختمان که درب ورودی آن از طرف بشیکتاش می باشد، ا کنون به عنوان موزه هیکل و نقاشی استفاده می گردد.

انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2500

به "کاخ دولما باغچه استانبول Dolmabahce Palace" امتیاز دهید

1 کاربر به "کاخ دولما باغچه استانبول Dolmabahce Palace" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ دولما باغچه استانبول Dolmabahce Palace"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید