ژاپن بی اعتنا به تحریم ها از گردشگری ایران حمایت کرد

به گزارش دور زمین، نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در ژاپن، از حمایت برخی مسؤولان گردشگری این کشور برای تداوم فعالیت های دوجانبه گردشگری ایران و ژاپن بدون در نظر دریافت تحریم های آمریکا خبر داد.

ژاپن بی اعتنا به تحریم ها از گردشگری ایران حمایت کرد

به گزارش خبرنگاران، سید عباسعلی امامیه - نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در ژاپن- درباره دورنمای سفر گردشگران ژاپنی و دیگر کشورها به ایران، گفت: به این جریان خوشبینانه نگاه می کنم. اگرچه کاهش ارزش پول ملی در قبال ارزهای خارجی، تهدید و عاملی باز دارنده برای سفرهای خارجی است، اما این موضوع برای گردشگران خارجی برعکس است، چون شرایط حال حاضر کمک می نماید پکیج تور ایران ارزان تر گردد.

وی هزینه بالای تورهای ایران را عاملی نگران کننده در جریان گردشگری دانست، اضافه نمود: اکنون با کاهش ارزش پول ملی فرصت برای فعالان گردشگری در حوزه تورهای ورودی ایجاد گردیده و آن ها می توانند پکیج هایی با قیمت مناسب را طراحی نموده تا شاهد افزایش روز افزون ورود گردشگر خارجی به ایران باشیم.

این فعال گردشگری در ژاپن با اشاره به صدور ویزای ایران خارج از پاسپورت و ثبت نشدن مُهر ورود و خروج در گذرنامه، اظهار کرد: این مصوبه جدید که به همت رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همراهی وزارت خارجه ایران به نتیجه رسید، خواسته ما بود که از سال 2016 مطرح گردیده بود. انتها این مانع از سر راه گردشگران خارجی که می خواستند علاوه بر ایران به آمریکا هم سفری داشته باشند، برداشته شد. ما امیدواریم شاهد استقبال بسیار خوب گردشگران خارجی از ایران باشیم.

او که همزمان با آخرین روز برگزاری نمایشگاه گردشگری ژاپن جاتا این گفت وگو را انجام داد، اظهار کرد: دو تن از مسؤولان عالی رتبه نمایشگاه گردشگری جاتا در بازدید از غرفه ایران، از حضور پربار کشورمان در این نمایشگاه با وجود تمام سختی ها و موانع پیش آمده تحت تاثیر تحریم ها، ابراز خوشحالی کردند و گفتند که جاتا تمام کوشش و پشتیبانی خود را برای حضور ایران در اکسپو 2019 به کار می گیرد و مسرانه برای حضور ایران قدم بر می دارد.

نماینده گردشگری ایران در ژاپن اضافه نمود: به دلیل برگزاری المپیک 2020 در توکیو، سال آینده نمایشگاه گردشگری توریسم اکسپو در شهر اوزاکا و در سال2020 در جزیره اوکیناوا برگزار خواهد شد. مطمئنم با کوشش های پیگیرانه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان یکی از مجریان اصلی غرفه های ایران در نمایشگاه های گردشگری بین المللی، وزارت خارجه و سفارت ایران در ژاپن حضور مثمر ثمری در این دو نمایشگاه خواهیم داشت و از حالا به دنبال مقدمات حضور هر چه پر بارتر در این نمایشگاه ها خواهیم بود.

وی همچنین درباره حضور ایران در نمایشگاه گردشگری ژاپن (جاتا) به محدودیت های ارزی که پیشتر حذف ایران از این نمایشگاه را در آینده پیش رو، به دلیل تحریم ها و نوسانات ارزی احتمال داده بود، گفت: با توجه به این که دولت ارزی را برای حضور در نمایشگاه ها تخصیص نداد، اما کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران ـ مجری برخی از غرفه های ایران در نمایشگاه های گردشگری خارجی ـ با سخاوتمندی، بخش عمده ای از هزینه های غرفه ها را برعهده گرفت و به مشارکت شرکت کنندگان ایرانی در این نمایشگاه کمک زیادی کرد.

امامیه همچنین حضور معاون اسبق گردشگری در کسوت سفیر ایران در ژاپن را مایه امیدواری فعالان گردشگری دانست و اضافه نمود: امیدواریم تمرکز روی فعالیت های گردشگری در حوزه ژاپن بیشتر گردد و مطمئنیم آقای رحمانی موحد تمام کوشش و تجارب خود را به کار خواهد بست تا تورهای ورودی از ژاپن به ایران رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد.

او ادامه داد: ایران در غرفه ای به مساحت 54 متر مربع با طراحی نمادهای ایرانی در نمایشگاه گردشگری سال جاری ژاپن (جاتا) حاضر شد. تنوع شرکت کنندگان در این غرفه بسیار خوب بود و هنرمندان صنایع دستی نیز حضور چشمگیری داشتند.

نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران، افزایش شرکت های واردکننده تور به ژاپن را از جمله تفاوت های نمایشگاه های سال جاری دانست و اظهار کرد: در بخش تورهای ورودی به ژاپن، 527 شرکت کننده و در بخش تورهای خروجی 768 شرکت خارجی حضور داشتند. کل شرکت کنندگان نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشت. آمار سال گذشته فعالان تورهای ورودی و شرکت های خارجی به ترتیب 397 و 736 بود که سال جاری با رشد 33 درصد در شرکت کنندگان تورهای ورودی و 4 درصد رشد در مجریان تورهای خروجی همراه بود.

وی افزود: جاتا پیش بینی نموده است تعداد بازدیدکنندگان در روز چهارم که برای عموم است و سال جاری به نمایشگاه اضافه گردیده، به 195 هزار تن برسد.

به گزارش خبرنگاران، کشتی های تفریحی، میعادگاه های ازدواج، گردشگری ماجراجویی، گردشگری ورزشی و تحصیل در خارج، سرفصل های جدید جاتا 2018 است.

امامیه سپس به هدف جاتا برای بازسازی مناطق زلزله زده ژاپن به وسیله گردشگری اشاره نمود و اضافه نمود: آقای تاگاوا ـ رییس نمایشگاه جاتا ـ اعلام نموده چون سال جاری در ژاپن زلزله بزرگی در شهرهای اوساکا و هوکایدو و طوفان و باران شدیدی در دو منطقه غرب ژاپن و اوساکا اتفاق افتاد، برای بازسازی این مناطق آسیب دیده باید تعداد تورهای ورود و خروجی توسعه چشمگیری پیدا کند و جاتا در این زمینه نقش کارآفرینی و اقتصادی عمده دارد.

به گفته او، طبق آخرین آمارها، ژاپنی ها در بخش تورهای ورودی از برنامه پیش بینی شدشان بسیار جلو هستند. قرار بود تا سال2020 میلادی آمار گردشگران ورودی این کشور به 20 میلیون نفر برسد که سال جاری این آمار به 28 میلیون رسیده است. آن ها برای این که از اثرات مخرب افزایش گرشگر در امان بمانند، می خواهند تعداد گردشگر ورودی را تا سقف 40 میلیون افزایش دهند و سپس حدود آن را ثابت نگه دارند.

اکسپو یا نمایشگاه گردشگری ژاپن که به صورت مخفف جاتا گفته می گردد هر سال از روز 20 تا 23 سپتامبر (29 شهریور تا اول مهرماه) همزمان با انتها تابستان در شهر توکیو برگزار می گردد و یکی از مهم ترین رویدادهای گردشگری این کشور است که سال جاری نیز همانند دوره های پیشین نمایندگانی از ایران با هدف معرفی جذابیت های تاریخی و فرهنگی کشورمان در آن حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 112

به "ژاپن بی اعتنا به تحریم ها از گردشگری ایران حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن بی اعتنا به تحریم ها از گردشگری ایران حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید