چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی در ماه و مریخ

به گزارش دور زمین، برنامه سفر انسان به دیگر نقاط منظومه شمسی این روزها به شکلی کاملاً دقیق پیگیری می گردد. برای این منظور ساخت زیستگاه انسانی مطابق با شرایط نقاط دیگر از جمله ماه و مریخ لازم است و در این میان چاپ سه بعدی از بهترین گزینه ها محسوب می گردد.

چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی در ماه و مریخ

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ اختصاصی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

فرایند ساخت سکوهای فرود، زیستگاه انسانی و جاده ها در ماه احتمالاً متفاوت از ساخت وساز رایج روی زمین است. برای نخستین بار ربات های حفاری باید به اندازه کافی سبک باشند و از سویی بتوانند در گرانش کم ماه حفاری نمایند. همچنین یک سیستم ساخت وساز عظیم باید به اندازه کافی مستقل و مجهز باشد تا بتواند بدون یاری فضانوردان کار کند. در ادامه این مطلب از خبرنگاران درباره چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی بخوانید.

تأکید بر امکان پذیر بودن جابه جایی در ماه

به عنوان بخشی از برنامه آرتمیس، ناسا طرحی مفهومی در زمینه عناصر اصلی مورد احتیاج در سطح ماه برای ایجاد حضور پایدار انسانی دارد. این طرح بر جابه جایی پذیر بودن سازه ها در ماه تأکید دارد تا به فضانوردان اجازه کاوش بیشتر و راهنمایی مأموریت های علمی بیشتری را بدهد.

ناسا در حال آنالیز یک خودروی همه جارو برای ماه، یک سکونتگاه قابل جابه جایی یا خودروی کاروانی ماه و یک زیستگاه انسانی سطحی بر روی ماه است. به این منظور ناسا یک فرآیند فراوری پیشرفته را توسعه می دهد که یکی از 5 صنعت آینده برای ایجاد بستر کاوش های فضایی و بهبود زندگی روی زمین است. فناوری هایی که می تواند منابع موجود در ماه و مریخ را برای ایجاد زیرساخت های آینده یافته و استفاده کند، از جمله این فرآیندهای پیشرفته است.

همکاری با شرکت های خصوصی

ناسا در حال کار با ICON است که در زمینه تحقیقات اولیه برای توسعه یک سیسستم ساخت وساز مبتنی بر فضا فعالیت دارد. این شرکت دارای مجموعه ای از خانه ها و سازه های چاپ سه بعدی شده روی زمین است و در چالش ساخت وساز روی ماه ناسا به منظور توسعه فناوری های ساخت وساز در خارج از زمین شرکت نموده است.

همکاری با دیگر نهادهای دولتی

نیرو هوایی ایالات متحده آمریکا نیز با شرکت ICON قراردادی تحت عنوان پژوهش های نوآوریانه کسب وکارهای کوچک (SBIR) برای توسعه چاپ سه بعدی سازه های قابل زندگی و کار دومنظوره بسته است. ناسا نیز هزینه بخشی از قرارداد را که موارد مشترک بین برنامه های کاربردی زمین و خارج از آن را آنالیز و تأمین می نماید.

ICON تحت پروژه فناوری های ساخت وساز اتوماتیک سیاره ای از ماه تا مریخ (MMPACT) با مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا نیز برای آزمایش خاک ماه با استفاده از فن آوری های گوناگون پردازش و چاپ همکاری خواهد نمود و ناسا نیز تحت این پروژه همکاری هایی با صنعت، دولت و موسسات دانشگاهی خواهد داشت.

قرارداد و بودجه

بر اساس پیشرفت فعالیت های این تیم، ناسا می تواند بودجه بیشتری را در اختیار ICON بگذارد و فرصت آزمایش روی سطح ماه را نیز داشته باشد. قرارداد SBIR بر اساس فعالیت ها و نمونه های تجاری ICON در طول فاز 3 چالش زیستگاه انسانی چاپ سه بعدی شده ناسا، منعقد شده است. برای چالش فعلی، این شرکت با دانشکده معدن کلرادو همکاری نموده و این تیم جایزه ای را برای چاپ سه بعدی سازه ای به اندازه کافی محکم که بتواند پر شدن با آب را تحمل کند، دریافت نموده است.

بیشتر بخوانید: تا امروز فناوری چاپگر سه بعدی برای ساخت ابزار و تجهیزات مختلف استفاده شده است. محققان با این فناوری خانه ای ارزان ساخته اند که سازگار با محیط زیست است. مطلب ساخت خانه ارزان با چاپگر سه بعدی را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3332

به "چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی در ماه و مریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ سه بعدی زیستگاه انسانی در ماه و مریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید