پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 7 دی 1400

به گزارش دور زمین، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران آفتابی پیش بینی می گردد. فردا 7 دی ماه 1400 آسمان تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 7 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی است و حداکثر و حداقل دما در تهران هم 9 و 2 درجه است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از سه درجه به مرور و در طول روز به نه درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما نه درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (7 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (8 دی ماه) آفتابی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و برای روز پنج شنبه (9 دی ماه) ابری با حداقل دمای 4 درجه و با حداکثر دمای 8 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

کیفیت هوای تهران هم اکنون با شاخص 110 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

براساس پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز (6 دی ماه) با شروع تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی دارد و حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (6 دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز سه شنبه (7 دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت سه شنبه (7 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

سازمان هواشناسی برای اواخر هفته بارش باران، رگبار پراکنده و وزش باد شدید برای اغلب استان های کشور پیش بینی کرد.

روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی در منطقه های از خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات کرمان، چهارمحال و بختیاری، فارس و هرمزگان شاهد بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش شدید باد خواهیم بود.

امروز در اغلب منطقه ها کشور جوی آرام خواهیم داشت. در شهر های صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا را خواهیم داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4734

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 7 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 7 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید