پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان، اتمام قرارداد سرانجام آبان

به گزارش دور زمین، مهدی ریاحی فر، در مصاحبه با خبرنگاران، در مورد پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: قانون اجازه داده تا 10 درصد از تخت های خالی را که ضریب اشتغال پایینی دارند به صورت VIP و غیر دولتی ارائه دهند.

پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان، اتمام قرارداد سرانجام آبان

وی با اشاره به اینکه این موضوع را به عنوان پیشنهاد ارائه خواهیم کرد، گفت: بر اساس قانون، آنها می توانند به منظور جبران هزینه های خود از این روش استفاده نمایند.

ریاحی فر تاکید نمود: فلسفه خرید بیمه این است که چون بیمه شده تامین اجتماعی هستیم باید همه خدمات به صورت رایگان ارائه گردد ولی این گونه نیست و در صف انتظار باقی می مانند و با بیمه تکمیلی از صف انتظار درآورده و به بخش خصوصی می برند.

مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ گفت: با این قانون می توانند بخش های دولتی که تخت خالی و ظرفیت دارند، با استفاده از توان بخش خصوصی فعال نمایند و کمبود پرستار و پزشک را نیز از سایر بخش ها جبران نمایند. در این روش از ظرفیت بخش های دیگر استفاده و کم نمی گردد و فقط از ظرفیت خالی و تخت های خالی استفاده خواهد شد.

به گفته ریاحی فر، این پیشنهاد می تواند پیشنهاد جایگزین بیمه تکمیلی فعلی تامین اجتماعی باشد و یا اینکه بیمه تکمیلی بخشی از بیمه شدگان اینگونه اجرایی گردد که البته هنوز در حد پیشنهاد است.

وی با اشاره به اینکه تعهدات تامین اجتماعی سه ماه به تعویق افتاده است گفت: سازمان تامین اجتماعی ماهانه قرار است 105 میلیارد تومان تأمین اجتماعی بابت بیمه تکمیلی بازنشستگان به ما پرداخت کنداما سه ماه است که پرداخت نشده و در مجموع 315 میلیارد تومان از این سازمان طلب داریم .

ریاحی فر با اشاره به اینکه قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تا خاتمه آبان به اتمام می رسد، گفت: جلساتی برای بیمه تکمیلی و پرداخت بدهی هایشان برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1230

به "پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان، اتمام قرارداد سرانجام آبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد جدید برای بیمه تکمیلی بازنشستگان، اتمام قرارداد سرانجام آبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید