پرونده مدارس غیردولتی با شهریه بالا پیگیری می گردد

به گزارش دور زمین، استاندار قزوین گفت: شنیده شده بعضی از مدارس غیردولتی استان شهریه ای بالاتر از حد معین شده آموزش وپرورش دریافت می نمایند که حتماً باید ضمن آنالیز صحت وسقم آن نظارت و رسیدگی گردد.

پرونده مدارس غیردولتی با شهریه بالا پیگیری می گردد

به گزارش خبرنگاران، عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای آموزش وپرورش قزوین که هم زمان با هفته شوراهای آموزش وپرورش در استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: هرچه در اجرای این برنامه ها با بهره گیری ازنظرات فرهنگیان و هنرمندان به خلاقیت دست بزنیم به طورقطع تأثیر بیشتری بر دانش آموزان نسل جدید خواهد داشت.

وی افزود: البته در آستانه فرارسیدن ایام فاطمیه و تقارن آن با دهه مبارک فجر این موضوع نیز باید موردتوجه آموزش وپرورش استان باشد. زاهدی ادامه داد: در سال های اخیر که انقلاب اسلامی و تاریخ مبارزات علیه رژیم ستم شاهی با تحریف روبه رو است باید مسئله چرایی انقلاب اسلامی با حضور مستقیم مبارزان انقلابی و زندانیان ساواک برای دانش آموزان تبیین گردد. وی از صداوسیما نیز خواست در این ایام هم در جهت پوشش خبری برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی و هم در فراوری محتوای مناسب همکاری لازم را داشته باشد. زاهدی در ادامه همچنین با اشاره به برگزاری همایش هویت کودک ایرانی اسلامی در قزوین گفت: برای تأثیرگذاری هرچه بیشتر این همایش بر جمعیت دانش آموزی باید کوشش بیشتری انجام شده و به آن فراتر از یک همایش نگریسته گردد. زاهدی اعلام نمود: سبک زندگی ایرانی و اسلامی و هویت ملی موضوعی دیرینه است اما پرداختن به آن مسئله جدیدی است که از نظر محتوایی باید غنای لازم را داشته باشد. استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود بر توزیع متوازن و برقراری عدالت در سرانه فضاهای آموزشی شهرستان های استان تأکید کرد و گفت: در توزیع اعتبارات سال آینده باید نیازهای مناطق به فضاهای آموزشی و پرورشی اولویت بندی شده و همچنین ظرفیت خیران و آستان قدس رضوی نیز در احداث و تجهیز مدارس موردتوجه قرار گیرد. زاهدی در ادامه به موضوع دیگری در مورد مدارس غیردولتی اشاره نمود و گفت: شنیده شده بعضی از مدارس غیردولتی استان شهریه ای بالاتر از حد معین شده آموزش وپرورش دریافت می نمایند که حتماً باید ضمن آنالیز صحت وسقم آن نظارت و رسیدگی گردد. استاندار در ادامه بار دیگر به استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تأکید کرد و اضافه نمود: سیستم گرمایشی مدارس پرخطر و اولویت دار باید با تأمین اعتبار در 2 ماه پایانی سال استانداردشده و از وقوع خطرات و سوانح در مدارس استان پیشگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1514

به "پرونده مدارس غیردولتی با شهریه بالا پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده مدارس غیردولتی با شهریه بالا پیگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید