پرسپولیس در دربی هم لوزی بازی می نماید؟

به گزارش دور زمین، برانکو اگر بخواهد با سیستم لوزی تیمش را به زمین بفرستد شاید بیرون گذاشتن کامیابی نیایی که در دیدار با السد هم محروم است عقلانی به نظر برسد و مسابقه با استقلال ماکتی از آن بازی مهم تر گردد.

پرسپولیس در دربی هم لوزی بازی می نماید؟

به گزارش خبرنگاران ، تقریبا تمام بازی های فصل قبل و شروع این فصل پرسپولیس بازی را با دو هافبک دفاعی شروع کرد که در امتداد هم مرکز زمین را در اختیار گرفته و اینطور بازیسازی تقریبا به کناره ها محدود می شد. در این شرایط فصل قبل ترافیک شدیدی در کناره های زمین ایجاد شد تا جایی که محسن مسلمان تبدیل به نیمکت نشین صرف شد و به ستاره ای مثل بشار رسن بازی نمی رسید.حتی سیامک نعمتی هم شانس زیادی برای بازی حداقل در نیم فصل اول پیدا نکرد.

پرسپولیس این فصل را هم با همان سیستم شروع کرد اما در سه بازی با سیستم 2-4-4 لوزی به میدان رفته است. برانکو تیمش را در بازی رفت و برگشت مقابل الدحیل و دیدار اخیر با سپیدرود با سیستم 2-4-4 لوزی به زمین فرستاد. در بازی با سپیدرود که تعیین بود نوراللهی به عنوان تنها هافبک دفاعی درون زمین است اما در دو بازی دیگر که برانکو همزمان از حضور نوراللهی و کمال استفاده می کرد، شماره 8 در نقش هافبک کناری به میدان رفت تا لوزی شکل بگیرد.

حالا و در شرایطی که پرسپولیس تمام بازیکنانش را برای دربی در اختیار دارد باید دید از سیستم لوزی استفاده خواهد نمود یا خطی اما در هر صورت یکی از بین سیامک نعمتی و منشا قربانی خواهد شد.

در واقع اگر خط میانی چهار نفره سرخ ها را با حضور نوراللهی، کمال، عالیشاه و رسن تصور کنیم از بین نعمتی و منشا یکی باید در خط حمله کنار علیپور بازی کند.احتمال دیگر هم این است که نعمتی یکی از چهار هافبک برانکو باشد که در این صورت یکی از بین کمال، نوراللهی، رسن یا عالیشاه نیمکت نشین خواهد شد.

برانکو اگر بخواهد با سیستم لوزی تیمش را به زمین بفرستد شاید بیرون گذاشتن کامیابی نیایی که در دیدار با السد هم محروم است عقلانی به نظر برسد و مسابقه با استقلال ماکتی از آن بازی مهم تر گردد اما بعید است ایوانکوویچ چنین ریسکی را متحمل گردد و اگر قرار به استفاده از سیستم لوزی باشد باز هم کامیابی نیا را در میدان قرار خواهد داد و نوراللهی هافبک کناری می گردد.

طرفداران پرسپولیس البته نشان داده اند که معمولاً سیستم لوزی را به سیستم های دیگر ترجیح می دهند و بر این باور هستند که پرسپولیس در این سیستم هجومی تر بازی می نماید. این اما در حالی است که کادر فنی سرخ ها سیستم دیگری را همزمان با سیستم لوزی در تیم تقویت می نمایند تا بسته به بازیکنانی که در اختیار دارند و شرایط بازی پیش رو، سیستم مورد نظر خود را از بین این دو، انتخاب می نمایند. در واقع انتخاب سیستم بازی در پرسپولیس کاملاً براساس مطالعه و ارزیابی انتخاب می گردد.

390 – 2

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 3 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 910

به "پرسپولیس در دربی هم لوزی بازی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس در دربی هم لوزی بازی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید