پادشاه تایلند با محافظ شخصی اش ازدواج کرد

به گزارش دور زمین، دربار تایلند در بیانیه ای از ازدواج پادشاه این کشور با معاون فرمانده گارد محافظ پادشاه اطلاع داد. براساس این بیانیه پس از ازدواج به این خانم لقب ملکه داده شده است.

پادشاه تایلند با محافظ شخصی اش ازدواج کرد

این خبر غیرمنتظره در حالی اعلام شد که مراسم مفصل تاجگذاری برای روز شنبه (چهار مه) برنامه ریزی شده و در جریان آن، تقدیس پادشاه جدید صورت خواهد گرفت.

ماهاواجیرالونگ کورن، پادشاه 66 ساله تایلند پس از مرگ پدرش در سال 2016 پادشاه شد.

به نقل از بی بی سی، او قبلا سه بار ازدواج نموده و طلاق گرفته است و چند فرزند دارد.

در بیانیه دربار تایلند آمده لست: پادشاه تصمیم گرفته ژنرال سوتیدا واجیرالونگ کورن نا آیودیا را ملکه این کشور نموده و او پس از دریافت این عنوان، عضوی از خانواده سلطنتی خواهد بود.

ملکه سوتیدا، مدت های مدیدی است که شریک زندگی پادشاه تایلند است و سال هاست که به همراه او در انظارعمومی ظاهر می گردد، هرچند هرگز روابط آن ها رسما تایید نشده بود.

تصاویری از مراسم ازدواج پادشاه با حضور اعضای خانواده سلطنتی و مقامات دربار در شبکه تلویزیونی این کشور نشان داده شده است.

در بخشی از این تصاویر پادشاه تایلند در حال ریختن آب مقدس بر سر ملکه سوتیدا دیده می گردد. سپس آن ها مدارک مربوط به ازدواجشان را امضا می نمایند.

در سال 2014 پادشاه تایلند، سوتیدا تیدجای را که قبلا مهماندارخطوط هوایی تایلند بود به عنوان معاون فرمانده واحد حفاظت شخصی خود انتخاب کرد. او سپس در سال 2016 به ملکه سوتیدا درجه ژنرالی در ارتش را داد.

بامیبول آدولیادی، پادشاه سابق تایلند در 88 سالگی در سال 2016 درگذشت. او به مدت 70 سال پادشاه این کشور بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1404

به "پادشاه تایلند با محافظ شخصی اش ازدواج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه تایلند با محافظ شخصی اش ازدواج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید