ورود دروازه بان خارجی موجب تضعیف فوتبال ملی است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، طبق قوانین لیگ های عربی در منطقه خلیج فارس و در راستای حمایت از استعداد دروازه بان های داخلی این کشورها در سالیان گذشته باشگاه ها اجازه جذب دروازه بان خارجی پیدا نمی کردند تا با اعتماد به دروازه بان های بومی پشتوانه مناسب برای تیم های ملی در لیگ داخلی ایجاد گردد.

ورود دروازه بان خارجی موجب تضعیف فوتبال ملی است

با این وجود پس از سرمایه گذاری قابل توجه و تغییراتی که از سال گذشته در قوانین لیگ عربستان اجرا شده چشم انداز فدراسیون فوتبال این کشور رسیدن به جمع 7 لیگ برتر فوتبال جهان است!

بر همین اساس هر باشگاه اجازه جذب 8 بازیکن خارجی را پیدا می نماید. همچنین در بین این 8 بازیکن می تواند از وجود دروازه بان های خارجی با کیفیت استفاده کند.

محمد الدعایه در این خصوص گفت: تغییر قانون و صدور مجوز استفاده از دروازه بان خارجی یک تیغ دو لبه است که از سویی موجب تقویت باشگاه ها و بالا رفتن سطح مسابقات لیگ می گردد اما از سوی دیگر موجب نیمکت نشینی بسیاری از دروازه بان های بومی در لیگ خواهد شد و طبیعتا این اتفاق نتیجه ای به جز تضعیف تیم ملی خصوصا در خط دروازه نخواهد داشت.

دعایه افزود: ممکن است تمامی دروازه بان های ملی پوش ما که در جام جهانی حضور داشتند روی نیمکت ذخیره باشگاه های خودشان حبس شوند. در این صورت کادر فنی تیم ملی چگونه می تواند دروازه بان مورد نظر خودش را انتخاب کند؟ از سوی دیگر دروازه بانی که در لیگ بازی نکند قطعا با افت فنی جدی روبرو خواهد شد و این اتفاق تضعیف تیم ملی را به همراه دارد.

دروازه بان سابق تیم ملی عربستان همچنین گفت: نیمکت نشینی برای یک دروازه بان خیلی دشوار است. خود من در دوران بازیگری این تجربه تلخ را داشتم که نیمکت نشین شدم و بعد از آن با افت بسیار زیادی روبرو بودم که موجب شد در بازی های ملی هم عملکرد خوبی نداشته باشم. امیدوارم فدراسیون فوتبال در این خصوص تجدید نظر کند و با اصلاح این قانون مانع از تضعیف هرچه بیشتر تیم ملی و بازیکنان عربستانی شاغل در لیگ خصوصا دروازه بانان گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 83

به "ورود دروازه بان خارجی موجب تضعیف فوتبال ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود دروازه بان خارجی موجب تضعیف فوتبال ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید