نوروزی: شناگران معلول یک استخر تمرینی ندارند

به گزارش دور زمین، رییس انجمن شنا جانبازان و معلولان با اشاره به نبود استخر تمرینی خاص ورزش جانبازان و معلولان، گفت: با وجود این که استخر سمیه (ویژه ورزش جانبازان و معلولان) مدت 10 سال است تخریب شده و قرار بود ظرف مدت کوتاهی ساخته شود، اما این پروژه همچنان به حال خود رها شده است.

نوروزی: شناگران معلول یک استخر تمرینی ندارند

مجید نوروزی در گفت وگو با خبرنگاران، در رابطه با مسابقات شنای قهرمانی کشور معلولان و شکسته شدن هشت رکورد در این رقابت ها، اضافه کرد: در این مسابقات بیش از 50 درصد شناگران زیر 23 سال و 15 شناگر زیر 14 سال حضور داشتند که استعدادیابی خوبی برای شنای معلولان بود. البته ما استعدادهای خوبی در این رشته داریم که در صورت سرمایه گذاری و حمایت بهتر فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک، می توانیم شناگران زیادی را به مسابقات پاراآسیایی اندونزی و سپس پارالمپیک 2020 بفرستیم.

وی با بیان این که با محدودیت بودجه روبرو هستیم، گفت: چند سالی است که از استخر تمرینی خاص ورزش جانبازان و معلولان برخوردار نیستم و مجبوریم با رایزنی به دنبال پیدا کردن یک فضا برای انجام تمرینات و برگزاری مسابقات باشیم.

نوروزی گفت: متاسفانه به خاطر این که اکثر سالن های شنا برای درآمدزایی به بخش خصوصی واگذار شده است، ورزشکاران معلول استخری برای تمرین ندارند و مجبورند در ساعت های سانس های تفریحی، تمرینات خود را پیگیری کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که نبود استخر تمرینی فقط خاص سایر استان ها است یا در تهران نیز شناگران با چنین مسئله ای روبرو هستند، اضافه کرد: در استان تهران نیز ما با چنین مسئله ای روبرو هستیم. به طوری که استخر سمیه که ویژه ورزش جانبازان و معلولان بود، 10 سال است به منظور نوسازی تخریب شده و همواره این پروژه خوابیده است. در حال حاضر شناگران معلول جای ثابت و مشخصی برای تمرین ندارند و هر کجا که فضا فراهم شود، تمرینات خود را پیگیری می کنند.

رییس انجمن شنا جانبازان و معلولان در انتها، گفت : اگر در این رشته سرمایه گذاری بلند مدت نه مقطعی صورت بگیرد تا شناگران حداقل 9 جلسه در هفته تمرین کنند، بدون شک در پارالمپیک آینده به جای یک ورزشکار ما این شایستگی را داریم که چندین شناگر سهمیه ورودی پارالمپیک را کسب کنند و حتی روی سکو قرار بگیرند. من امیدوارم با مستقل شدن ردیف بودجه کمیته ملی پارالمپیک از المپیک و با نگاه ویژه ای که محمود خسروی وفا به رشته شنا دارد، این رشته در آینده جایگاه خود را در ورزش جانبازان و معلولان پیدا کند و صاحب سکو شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2205

به "نوروزی: شناگران معلول یک استخر تمرینی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروزی: شناگران معلول یک استخر تمرینی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید