نقش آزادراه غدیر در ارتقای بار ترانزیتی کشور

به گزارش دور زمین، آزاد راه غدیر نقش بسزایی در توسعه مناسبات حمل و نقلی کشورهای منطقه، افزایش درآمد ناخالص ملی، کاهش مصرف انرژی و ارتقای سهم بازار ترانزیت دارد.

نقش آزادراه غدیر در ارتقای بار ترانزیتی کشور

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، بابک لارتی مدیر یکی از شرکتهای زیرمجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان این مطلب اظهار کرد: آزادراه غدیر به عنوان حلقه اتصال کریدورهای غرب به شرق و شمال به جنوب، جایگاه کشور را در حمل و نقل بین المللی بار ارتقا می بخشد و زمینه توسعه مناسبات حمل و نقلی به منظور ساماندهی حمل و نقل کالا و مسافر در این کریدورها را فراهم می سازد.

وی اضافه کرد: یکی از پروژه هایی که در این عرصه از اهمیت بالایی برخوردار است و به همت متخصصان و تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اجرا شده، پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی استان های البرز و تهران موسوم به آزادراه غدیر است.

وی یادآور شد: این آزادراه به طول 158 کیلومتر و به صورت دو باند 6 خطه با عرض 37 متر، از محدوده شهر آبیک در آزادراه کرج- قزوین شروع می شود و تا محدوده چرمشهر در آزادراه قم- گرمسار امتداد می یابد و در اتصال کریدور غرب به شرق که از مرز بازرگان تا مرز سرخس امتداد پیدا می کند نقش مهمی دارد.

وی گفت: آزادراه غدیر از چهار استان قزوین، البرز، مرکزی و تهران عبور می کند و باعث انتقال تردد خودروهای عبوری از کلانشهرهای کرج و تهران به خارج از محدوده این شهرها می شود و زمینه ایجاد یک ارتباط ایمن و حیاتی بین کریدورهای منتهی به تهران را فراهم می سازد.

به گفته وی، آزادراه جنوبی استان های تهران و البرز تمام شریان های آزادراهی غرب، جنوب و جنوب شرق منتهی به این دو استان را قطع می کند و دارای 8 دستگاه تبادل همراه با رمپ و لوپ ها، 10 دستگاه تقاطع غیرهمسطح با راه های فرعی و راه آهن و همچنین سه دستگاه پل بزرگ رودخانه ای است.

لارنس با قدردانی از همکاری وزارت راه و شهرسازی در اجرای این پروژه بیان نمود:این آزادراه که با مشارکت 30 درصدی دولت و 70 درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) احداث شده است و سبب کاهش هزینه و زمان سفر برای وسایل نقلیه سبک به طور متوسط 90 دقیقه و برای خودروهای نیمه سنگین به طور متوسط 110 دقیقه می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4146

به "نقش آزادراه غدیر در ارتقای بار ترانزیتی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش آزادراه غدیر در ارتقای بار ترانزیتی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید