میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم، از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم

به گزارش دور زمین، داور و ناظر بین المللی واترپلو در منطقه بالکان پس از برگزاری یک دوره آموزشی آنالیز قوانین این رشته در تهران تأکید کرد ایرانیان استعدادهای زیادی در واترپلو دارند و با تمرین و سختکوشی می توانند در این رشته پیشرفت نمایند.

میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم، از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، میخائیل چیریچ داور بین المللی و ناظر رسمی مسابقات واترپلو در منطقه بالکان طی سفری چندروزه به تهران در یک دوره آموزشی آنالیز قوانین و تغییر قوانین جدید این رشته تدریس کرد.

برادر الکساندر چیریچ سرمربی تیم ملی واترپلوی ایران پیش از بازگشت به صربستان اظهار کرد: از فدراسیون شنا ایران به خاطر میزبانی خوب تشکر می کنم. ایران کشور زیبایی است اما من زمان زیادی برای بازدید از تهران نداشتم زیرا بیشتر وقتم صرف حضور در کلاس آنالیز قوانین جدید واترپلو گذشت. باید بگویم که ایران و تهران را دوست دارم و و از سفر به این کشور شگفت زده شدم زیرا در اینجا مردم بسیار دوست داشتنی و محترمی را دیدم که بسیار خونگرم بودند. قطعاً دوست دارم در آینده اگر فرصتی بود باز هم به این کشور سفر داشته باشم.

وی درباره برگزاری کلاس در تهران اظهار داشت: یک دوره آنالیز قوانین داوری و نظارت در مسابقات واترپلو را در تهران داشتیم و سعی کردم تجربیاتم را در رویدادهای مختلف با دوستانم در ایران به اشتراک بگذارم تا به عملکرد خوب داوران و ناظران این کشور یاری کند. قطعاً در ایران استعدادهای زیادی در داوری واترپلو وجود دارند و من از این موضوع بسیار شادم. به نظرم احتیاج دارند تا بیشتر کار و تمرین نمایند تا به سطح اول دنیا برسند. متوجه شدم که داوران ایرانی دوست دارند که بیشتر بیاموزند و این فرآیند یادگیری را هرچه بهتر در دستور کار خود قرار دهند. مطمئن هستم که آن ها می توانند هر روز بهتر شوند. داوران ایرانی با تمرین بیشتر و قضاوت در رویدادهای بزرگتر می توانند سطح خود را ارتقا دهند.

ناظر بین المللی واترپلو در پاسخ به سؤالی درباره ارزیابی از شرایط تیم ملی ایران تأکید کرد: من مربی نیستم و از نزدیک شناخت زیادی نسبت به تیم ملی واترپلوی ایران ندارم، بنابراین نمی توانم در این خصوص به درستی اظهار نظر کنم. اما می توانم در خصوص داوران و ناظران مسابقات واترپلوی ایران با اطمینان بگویم که آن ها مستعد پیشرفت هستند.

میخائیل چیریچ در واکنش به پرسش دیگری درباره احساسش از کسب نخستین مدال تیم ملی واترپلوی ایران در المپیک آسیایی با سرمربیگری برادرش چیرو یادآور شد: همه خانواده ما از کسب مدال ایران در بازی های آسیایی احساس افتخار و شادمانی کردیم. البته این موفقیت فقط برای یک نفر نیست و همه بازیکنان، مربیان و اعضای فدراسیون ایران در آن دخیل هستند. همه امیدوار هستیم شاهد تکرار موفقیت تیم ایران در آینده باشیم.

داور باتجربه واترپلوی صربستان اظهار داشت: در خانواده ما همه اعضا مثل چیرو ورزشی هستند و در رشته های مختلف ورزشی کار می نمایند. شخصاً از این موضوع شاد هستم که این راه را دنبال می کنیم. خیلی سخت است که بخواهم درباره کار برادرم اظهار نظر کنم یا توصیه ای به او داشته باشم. فقط می توانم بگویم همواره با احترام و عشق خودم از او حمایت می کنم.

میخائیل چیریچ در انتها گفت: سطح واترپلوی ایران خوب است و استعدادهای خوبی در ایران حضور دارند. آن ها می توانند با تمرین، سختکوشی و آموزش بهتر در آینده موفقیت های بزرگتری را به دست آورند. باور دارم که ارتباطات خیلی خوب بین دو ملت ایران و صربستان در ورزش وجود دارد. ما انتظار داریم و آرزومندیم که ورزشکاران بیشتری از ایران با صربستان در ارتباط باشند و هر دو کشور به پیشرفت یکدیگر یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1625

به "میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم، از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میخائیل چیریچ: در واترپلوی ایران پتانسیل پیشرفت را دیدم، از خوش رفتاری ایرانیان شگفت زده شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید