موزه ملی قطر، حافظ میراث و تاریخ این کشور

به گزارش دور زمین، موزه ملی قطر، یکی از جدیدترین و معروف ترین موزه های در حال ساخت دنیا است که به وسیله ژان نوول، معمار برجسته فرانسوی ساخته می گردد. این موزه قرار است 28 مارس 2019 افتتاح گردد. با مجله خبرنگاران همراه باشید تا درباره موزه ملی قطر بیشتر بدانید. بلیط هواپیما را مقرون به صرفه خریداری نمایید.

موزه ملی قطر، حافظ میراث و تاریخ این کشور

درباره موزه ملی قطر

موزه ملی قطر در حال حاضر در حال ساخت است و قرار است در تاریخ 28 مارس 2019، معادل 8 فروردین 1398 افتتاح گردد. بازدیدنمایندگان می توانند با بازدید از این موزه درباره گذشته قطر و چگونگیِ تشکیل این کشور و شهرهایش و تبدیل شدن آن به یک کشور مدرن اطلاعات خوبی کسب نمایند و درباره پیشرفت سریع قطر با یکدیگر بحث و مصاحبه نمایند. ویزای کاری قطر

روش های خلاقانه ارائه آثار در این موزه، مرزها را کنار زده و می تواند باعث هیجان مخاطبین گردد و آن ها را شگفت زده کند. تمام دیوارهای موزه مانند پرده سینما به نمایش تاریخ قطر می پردازند. تاریخ شفاهی این کشور برای بازدیدنمایندگان بیان می گردد و دستگاه های تلفن همراه دستی، مردم را در نمایش های موضوعی مختلف راهنمایی می نمایند.

تصویری از یک کشور دریایی

موزه ملی قطر متعهد است که جهازهایی (شناور چوبی) را که زمانی عضو جدانشدنی زندگی مردم دوحه بودند حفظ کند. این شناورها باعث شدند تجارت، صید مروارید و ماهیگیری برای مردم قطر امکان پذیر گردد. تیم تحقیقات با استفاده از عکاسی دیجیتال و اسکن به وسیله لیزر، درباره روش های ساخت این شناورها تحقیق می نمایند. آن ها یک مدل دیجیتال سه بعدی از کشتی را ساختند تا برای مخاطبین قابل درک باشد. آن ها کوشش می نمایند یکی از سنت های قدیمی خلیج فارس را حفظ نمایند. ویزای قطر

فضایی برای همه

موزه ملی قطر به وسیله ژان نوول به شکل دیسک های متصل به هم ساخته شده است که از رز کویر الهام گرفته شده است. این موزه مکان ایده الی برای مردم، دانش آموزان و دانشجویان و افرادی است که به موزه ها علاقمند هستند. این موزه نقش یک نهاد فرهنگی را از نو تعریف می نماید و باعث ترویج روح مشارکت و رشد می گردد. موزه ملی قطر علاوه بر گالری ها دارای یک تالار کنفرانس با 220 جایگاه، 2 فروشگاه اوت لت و دو کافه و رستوران، یک انجمن تخصصی غذایی که وظیفه آن حفظ سنت های غذایی است، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه و یک پارک پر از گیاهان بومی است.

این موزه 52000 متر مربعی، در نزدیکی کاخ شیخ عبدلله بن جاسم آل ثانی ساخته شده است. این کاخ، منزل خانوادگی و محل سکونت دولت به مدت 25 سال بود. این فرد، پسر بنیانگذار کشوری است که به امروزه به نام قطر می شناسیم.

درباره طراحی موزه ملی قطر

بنای موزه ملی قطر که با الهام از رز کویر و به وسیله ژان نوول طراحی و ساخته شده، معروفیت زیادی پیدا نموده است. ژان نوول در مصاحبه ای درباره معماری این موزه گفته است: ساخت بنا به شکل یک گل رز واقعا مشکل بود؛ بنابراین تمام پروژه در نرم افزار انجام شد. بنای این موزه با وجود دیسک های منحنی بزرگ، تقاطع ها و زاویه ها، از نظر معماری، فضایی و حسی کاملا بدون نقص است.

این موزه که در 28 مارس 2019 افتتاح می گردد، گذشته، حال و آینده قطر را گرامی داشته و حفظ می نماید. ساختار این موزه شکل پیچیده ای دارد و چندین صفحه را نشان می دهد که به یکدیگر متصل شده اند و حلقه ای از گالری های مختلف را به دور محوطه مرکزی تشکیل می دهد.

رنگی نمای خارجی به زیبایی با رنگ محیط اطراف هماهنگ است و به نظر می رسد این ساختمان از دل زمین بیرون آمده و با آن یکی است.

درباره گالری های موزه ملی قطر

در گالری های موزه ملی قطر آثار هنری، اشیا کمیاب و باارزش و مستندها به نمایش گذاشته می شوند و داستان مردم قطر و گذشته و حال این کشور برای بازدیدنمایندگان گفته می گردد. میراث غنی قطر، فرهنگ این کشور و آرمان های جامعه برای آینده در این موزه منعکس می شوند.

منبع: مجله دور و نزدیک
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4638

به "موزه ملی قطر، حافظ میراث و تاریخ این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی قطر، حافظ میراث و تاریخ این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید