مقتل خوانی فرزاد حسنی در سوگ چامه ها، یک کمی خوشی خوانش می گردد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر با عنوان سوگ چامه ها با مقتل خوانی بهزاد فراهانی، فرزاد حسنی، بهاره رهنما و با مرثیه خوانی حسام الدین سراج و رسول نجفیان در برج میلاد ادامه می یابد.

مقتل خوانی فرزاد حسنی در سوگ چامه ها، یک کمی خوشی خوانش می گردد

برنامه های سوگ چامه ها که از پنجشنبه هفته گذشته 22 آبان ماه کار خود را شروع نموده در روزهای آینده علاوه بر مقتل خوانی و مرثیه خوانی هنرمندان سرشناس، با اجرای نمایش هایی به کارگردانی سیما تیر انداز، ایوب آقاخانی و آیندهلا پسیانی میزبان عزاداران حسینی خواهد بود.

امشب 25 آبان ماه بهاره رهنما، مقتل خوانی خیمه بزرگ را بر عهده خواهد داشت و حسام الدین سراج نیز همراه با ساز رسول نجفیان، مرثیه خوانی خواهد نمود. فردا و پس فردا شب 26 و 27 آبان ماه نیز بهزاد فراهانی و فرزاد حسنی مقتل خوانی این مراسم را بر عهده خواهند داشت.

ضمن این که از امشب تا 29 آبان ماه نمایش شیپور ساعت 18:30 به کارگردانی ایوب آقاخانی و با حضور برزو ارجمند و همچنین نمایش آب و آیینه ساعت 20 به کارگردانی سیما تیرانداز در خیمه عاشقی پذیرای علاقمندان خواهد بود. آیندهلا پسیانی هنرمند تئاتر و سینما نیز در روز های 30 آبان و اول آذرماه نمایش زخمه بر رمل را اجرا خواهد نمود.

همچنین در خیمه مرثیه های عاشورایی با سرپرستی ناصر فیض، شاعران نامدار، مرثیه های عاشورایی با همراه با ساز رسول نجفیان می خوانند.

پرفورمنس عاشورایی پیکر به کارگردانی یاسر خاسب و نمایش محیطی راز کهن به کارگردانی علی براتی، تا اول آذر ماه، هر شب در کنار خیمه زیارت اجرا می گردد.

در بخش جنبی برنامه سوگ چامه ها نمایش خواهرانه به وقت خیزران به کارگردانی حسین پارسایی در ساعت های 18 و 20 در سالن همایش های برج میلاد به صحنه می رود. فقیه سلطانی، رویا بختیاری و تبسم هاشمی بازیگران این نمایش هستند.

سوگ چامه ها عنوان اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر است که با راهنمایی و کارگردانی حسین پارسایی در 10 خیمه برپا شده در برج میلاد برگزار می گردد. نقالی، پرده خوانی، چاووش خوانی، شروه خوانی و همچنین اجرای مراسم هایی چون فانوس گردانی، تشت گذاری و گهواره گردانی از جمله برنامه هایی دیگر خیمه های سوگ چامه ها است.

برنامه های سوگ چامه ها تا اول آذر ماه هر شب از ساعت 18 تا 22 میزبان عزاداران فرهیخته حسینی در برج میلاد خواهد بود.

پیغام تسلیت مرکز تئاتر مولوی به مناسبت درگذشت مجید بهرامی

در پی درگذشت مجید بهرامی، روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی پیغام تسلیتی به توضیح ذیل صادر کرد.

جامعه هنری دیگر بار جامه سیاه از دست دادن هنرمندی را به تن نموده است. مجید بهرامی آرامش ابدی را برگزید و اهل هنر را با خاطره آثار به یاد ماندنی خود تنها گذاشت.

نقش آفرینی او از بدرود بغداد تا عجایب المخلوقات گنجینه ارزشمندی است در تاریخ ابدی صحنه های تئاتر ایران.

بدینوسیله مرکز تئاتر مولوی به عنوان مرکز تخصصی تئاتر دانشگاهی کشور درگذشت این هنرمند گرانقدر را به خانواده محترم ایشان و خانواده بزرگ تئاتر تسلیت می گوید.

یک کمی خوشی خوانش می گردد

نمایشنامه یک کمی خوشی به کارگردانی پیروز کریمی در فرهنگسرای ارسباران خوانش می گردد.

این نماشینامه نوشته فلیکس کلرک نویسنده معاصر کانادایی است که توسط محمد رضا خاکی ترجمه شده است و گروه نمایش سوشیانت به کارگردانی پیروز کریمی آن را نمایشنامه خوانی می نماید.

امیر ادیب، هانیه ارشدی، کسری بنایی، علیرضا بیات، رامین دلفانی، سهیلا هادی زاده،محمد قایم مقامی، نفیسه قدرتی، مونا موسوی، مرتضی یعقوب پور و ساناز زمانی نقش خوانان این نمایش هستند. همچنین آزاده مهدوی آزاد و فرشاد نجاتی موسیقی، علیرضا بیات دستیار کارگردان، رضا بابا جانی طراح پوستر و بروشور و مهرانگیز قهرمانی روابط عمومی دیگر اعضا گروه اجرایی این اثر هستند.

نمایشنامه یک کمی خوشی به کارگردانی پیروز کریمی 29 آبان در دو ساعت 18 و 19:30 در سالن هنر و تجربه فرهنگسرای ارسباران خوانش می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2065

به "مقتل خوانی فرزاد حسنی در سوگ چامه ها، یک کمی خوشی خوانش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتل خوانی فرزاد حسنی در سوگ چامه ها، یک کمی خوشی خوانش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید