مشارکت و حمایت همراه اول از رویداد بین المللی تغییرات آب وهوایی کلیماتون

به گزارش دور زمین، به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، نخستین دوره رویداد بین المللی کلیماتون که برنامه ای بین المللی مبتنی بر پایداری است و مسیری را برای توسعه اقدامات در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی ارائه می دهد، به وسیله شهرداری تهران و با حمایت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برگزار می گردد.

مشارکت و حمایت همراه اول از رویداد بین المللی تغییرات آب وهوایی کلیماتون

این رویداد فرصتی برای افراد دغدغه مند است تا ایده هایی را که به چالش های آب و هوایی محلی می پردازد، خلق نمایند.

از جمله اهداف کلیماتون افزایش آگاهی مردم در زمینه مقابله و سازگاری با تغییرات آب و هوایی، برهم زدن شرایط موجود و بازنگری در مکان هایی است که در آن زندگی می کنیم تا بتوانیم آینده ای پایدار را برای آنجا رقم بزنیم.

در نخستین دوره کلیماتون، پنج چالش مدیریت مصرف انرژی و توسعه انرژی های پاک، کاهش فراوری پسماند، توسعه ساختمان های سبز، حمل و نقل پایدار و ارتقاء کیفیت هوا، استفاده بهینه از منابع آبی و بازچرخانی آب، حل معضلات محیط زیست شهری با یاری فناوری های ارتباطی و هوش مصنوعی مطرح شده است.

بعلاوه روینمودهای مطرح برای این رویداد شامل نوآوری، هوشمندسازی و توسعه فناوری ها، ارتقاء مشارکت های اجتماعی و مسئولیت پذیری، نقش آفرینی زنان و جوانان در مواجهه با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهر در برابر تغییرات اقلیمی می گردد.

همراه اول در این رویداد با ارائه رویکرد نوآوری، هوشمندسازی و توسعه فناوری ها چالش حل معضلات محیط زیست شهری با یاری فناوری های ارتباطی و هوش مصنوعی را برای ارائه راهکارهای احتمالی ارائه داده و در ادامه راهبری این راهکارها نیز همکاری لازم را با برگزارنمایندگان این رویداد خواهد داشت.

محققان می توانند تا 30 دی 1401 اقدام به ثبت نام اولیه نموده و تا 30 بهمن نیز برای ارسال ایده های خود زمان خواهند داشت.

بعلاوه گفتنی است رویداد حضوری کلیماتون در اسفند ماه برگزار خواهد شد.

شرکت نمایندگان می توانند با مراجعه به سایت این رقابت به نشانی climathon-climate.ir اقدام به تکمیل فرم های مربوطه و شرکت در این رویداد نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1401 بروزرسانی: 30 دی 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5905

به "مشارکت و حمایت همراه اول از رویداد بین المللی تغییرات آب وهوایی کلیماتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت و حمایت همراه اول از رویداد بین المللی تغییرات آب وهوایی کلیماتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید