طراحی لوگو: لوگوی هما روی ایرباس های تازه؛ حقیقت یا دروغ؟

به گزارش دور زمین، طی هفته های گذشته در بعضی از شبکه های اجتماعی تصاویری از هواپیماهای شرکت ایرباس منتشر شد که ادعا می گردد با لوگوی ایران ایر و ثبت کد رجیستری رسمی آماده ورود به آسمان ایران هستند؛ موضوعی که هرچند در نگاه اول رد کردن آن سخت است اما توضیحات مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) نشان می دهد که هنوز توافق به این مرحله نرسیده است.

طراحی لوگو: لوگوی هما روی ایرباس های تازه؛ حقیقت یا دروغ؟

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

طبق اعلام مقامات ایران این امیدواری وجود دارد که با نهایی شدن مذاکرات به جای مانده قرارداد نهایی با شرکت ایرباس در هفته جاری به امضا می رسد، موضوعی که در صورت اجرایی شدن می تواند به ورود نخستین هواپیماهای نوع به ایران پس از نزدیک به چهار دهه منجر گردد.

مقامات ایرانی به غیر از قرارداد دیگر مقدمات لازم را طوری فراهم نموده است که در صورت رسیدن به توافق با ایرباس می توان انتظار داشت که نخستین هواپیماهای خریداری شده از سوی ایران در نوروز 1396 مورد استفاده قرار گیرد.

با نزدیک شدن به زمان اجرای اصلی این قرارداد باعث شده برخی حدس ها از ثبت رسمی برخی از هواپیماهای نو ایرباس به نام ایران ایر حکایت کند و حتی تصاویری از طراحی لوگوی این شرکت روی بدنه برخی از این ایرباس ها منتشر گردد، موضوعی که فرهاد پرورش، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما، آن را رد کرد.

وی با بیان این که خرید هواپیماهای نو یک توافق اقتصادی پیچیده و چند مرحله ای است، بیان نمود:

در دل این فرآیند، اصلی ترین عامل اثرگذار بحث نهایی کردن متن قرارداد خواهد بود، موضوعی که در طول ماه های گذشته به شکل جدی آن را آنالیز کردند و در حال حاضر به مراحل خاتمهی خود رسیده است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما اضافه نمود که پس از ثبت نهایی قرارداد، بحث انتقال منابع اقتصادی مطرح می گردد که ما در این رابطه نیز مذاکرات مثبتی انجام داده ایم و با امضای قرارداد شرایط برای انتقال نخستین پیش پرداخت ها فراهم خواهد شد.

پرورش با اشاره به مراحل بعدی اجرای توافق خرید هواپیما، شرح داد که با انتقال منابع اقتصادی مورد نظر دو طرف درباره چگونگی رسیدن هواپیماهای نو صحبت خواهند کرد. این در اختیار خریدار خواهد بود که شرایطی مانند انتخاب موتور هواپیما، شرایط کابین مانند شرایط آشپزخانه، نوع جایگاه ها و حتی کلاس های پروازی هواپیمای خود را انتخاب نمایند.

به گفته وی، با وجود آنکه صحبت درباره بسیاری از این مسائل لااقل در هواپیماهایی که در تحویل نخست به ایران داده می گردد به خاتمه رسیده، اما قطعا در مرحله اجرا احتیاج به تایید نهایی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما با بیان این که پس از طی شدن تمام این مراحل هیاتی رسمی از ایران ایر و سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به تحویل گرفتن این هواپیماها اقدام خواهد نمود، گفت:

خبرهایی در این رابطه که هواپیمایی به نام ایران ایر رنگ آمیزی شده و یا ثبت لوگو روی آن انجام گرفته، با توجه به مراحل فعلی قرارداد نمی تواند به واقعیت نزدیک باشد، زیرا صحبت هایی شبیه به این به گام نهایی ورود هواپیماها مربوط می گردد و ما باید پس از آنکه قرارداد را نهایی کردیم پیش پرداخت به دست ایرباس رسید و صحبت های فنی خاتمه یافت، منتظر چنین مرحله ای باشیم.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4708

به "طراحی لوگو: لوگوی هما روی ایرباس های تازه؛ حقیقت یا دروغ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی لوگو: لوگوی هما روی ایرباس های تازه؛ حقیقت یا دروغ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید