فردیس خط انتقال آب ندارد، فروش زمین های شهر بی اجازه شهرداری

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، حسین احمدوند عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی شوراهای اسلامی شهرستان های استان البرز اعلام کرد: مشکل مهم شهرستان فردیس بحث نبود خط انتقال آب است چون این شهر به شبکه سراسری آب وصل نیست و تنها حلقه های چاه عمیق در زیر شهر حفرشده است.

فردیس خط انتقال آب ندارد، فروش زمین های شهر بی اجازه شهرداری

وی بیان نمود: زیر شهر فردیس در کل به دلیل حفر چاه های آب خالی است و با توجه به تراکم جمعیتی بیش از 500 هزارنفری که در این شهرستان وجود دارد وجود این چاه ها در زیرزمین بسیار خطرآفرین است که بابت آن نگرانیم.

رئیس شورای شهرستان فردیس بابیان اینکه در شهرستان فردیس اقدامات لازم برای اجرای خط انتقال آب اجرا شده است، گفت: اکنون گره کار در شهرک طالقانی است که در ابتدای محدوده شهرستان فردیس قرار گرفته است و در آنجا افرادی که نفوذ بالایی هم دارند اجازه عبور لوله انتقال آب را نمی دهند و هیچ نهادی نیز برای حل این مشکل اقدام اساسی ننموده است.

احمدوند در ادامه تأکید کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم شهرستان فردیس در شورای شهرستان بارها برای تحقق این مهم فریاد زده ایم اما انگار در استان اراده ای برای حل مسائل فردیس نیست.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در موردبحث انتزاع شهرستان فردیس از کرج هم بیان نمود: این شهر از کرج جداشده است و ما در سایه این استقلال می خواهیم مستقل رفتار نموده و تصمیم گیری کنیم اما در حال حاضر این اختیار را نداریم.

احمدوند تشریح کرد: در بسیاری موارد خیلی از اراضی و ابنیه شهری فردیس به نام شهرداری آنجا نیست و هنوز در اختیار شهرداری کرج است که موجب شده گاهی ببینیم که خیلی از زمین ها و اراضی محل قرارگیری مراکز فرهنگی یا تفریحی فردیس بدون اطلاع ما به مزایده گذاشته می گردد.

رئیس شورای شهرستان فردیس در انتها مطرح کرد: قرار بود تا انتها بهمن ماه 96 موضوع انتزاع شهرستان فردیس از کرج به نتیجه برسد اما یک سال از ِزمان تحقق آن وعده گذشته و هنوز این مهم محقق نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1076

به "فردیس خط انتقال آب ندارد، فروش زمین های شهر بی اجازه شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردیس خط انتقال آب ندارد، فروش زمین های شهر بی اجازه شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید