عملیات اجرایی طرح جدید سامان دهی گنبد قابوس شروع گردیده است

به گزارش دور زمین، مدیر پایگاه گنبد قابوس در پی طرح ابهاماتی در خصوص اجرای طرح ساماندهی گنبد قابوس در فضای مجازی توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

عملیات اجرایی طرح جدید سامان دهی گنبد قابوس شروع گردیده است

عبدالمجید نورتقانی مدیر پایگاه گنبد قابوس، امروز چهارشنبه 14 شهریور در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران در خصوص اجرای طرح سامان دهی این بنای تاریخی در استان گلستان گفت: اجرای طرح سامان دهی گنبد قابوس در سال های 94 و 95 تهیه شد که بعد از تصویب در شورای راهبردی، در شورای تخصصی میراث فرهنگی کشور به تصویب نرسید و بنا به دلایلی با اجرای آن مخالفت شد.

او اضافه نمود: شورای تخصصی میراث فرهنگی ایراداتی را به این طرح وارد دانست که از آن جمله می توان به ایراد برای ایجاد آمفی تئاتر در این طرح با توجه به عمق کم دسترسی به آب های زیر سطحی اشاره نمود، ضمن این که موضوعاتی مانند چگونگی ایجاد فضای سبز و پوشش گیاهی از دیگر اشکالاتی بود که به طرح وارد بود و در کنار این، نظر شورای تخصصی میراث فرهنگی کشور این بود که این طرح باید رویکرد اجتماعی داشته باشد.

نورتقانی اضافه نمود: این موارد باعث شد تا اجرای طرح سامان دهی گنبد قابوس به تصویب شورای تخصصی میراث فرهنگی نرسد و طرحی جدید ارائه گردد که این طرح به تصویب شورای تخصصی رسید و عملیات اجرایی آن شروع گردیده است.

او توضیح داد: بخش آزادسازی گردیده محوطه گنبد قابوس در حریم درجه یک وجود داشت که قرار بود این طرح در این بخش اجرا گردد چرا که یک زمین خالی بود اما هیچ کاری در آن انجام نشد و طرحی که قبلا تهیه گردیده بود با مخالفت شورای تخصصی میراث فرهنگی اجرا نشد.

مدیر پایگاه گنبدقابوس اضافه نمود: یکی از موضوعات مهمی که در رسانه ها به آن اشاره گردیده بود، اعتبار در نظر گرفته گردیده برای اجرای این طرح بود که در این باره نیز باید گفت این اعتبار که حدود یک میلیارد و 180 میلیون تومان است از محل اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان تأمین می گردد و این طرح به مناقصه عمومی گذاشته گردیده است و 30 نفر از افراد واجد الشرایط برای دریافت اسناد مناقصه مراجعه نموده اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 336

به "عملیات اجرایی طرح جدید سامان دهی گنبد قابوس شروع گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات اجرایی طرح جدید سامان دهی گنبد قابوس شروع گردیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید