عرضه دستگاه لایه نشانی غوطه وری ایرانی برای استفاده در صنایع مختلف

به گزارش دور زمین، شرکت ایرانی آدیکو دستگاه لایه نشانی غوطه وری با قابلیت های آزمون های آزمایشگاهی، ویفر های نیمه هادی ها، فراوری حسگرها، ترانزیستورهاى اثر میدان و فراوری LED به بازار عرضه می نماید.

عرضه دستگاه لایه نشانی غوطه وری ایرانی برای استفاده در صنایع مختلف

به گزارش گزوه فناوری خبرنگاران، شرکت های فراوریکننده انواع شیشه های ضد انعکاس، فراوریکنندگان لنز و سیستم های روشنایی، گروه های فعال در حوزه بورد های مدار چاپی ویفر های نیمه هادی از جمله مشتریان هدف این فناوری هستند. از مزیت های این فناوری می توان به خروجی بالا، کیفیت مطلوب محصول نهایی، هزینه کم و تکرارپذیری بالا اشاره نمود.

روش لایه نشانی غوطه وری یکی از قدیمی ترین روش های پوشش دهی است و امروزه نیز به عنوان یک روش تجاری پرکاربرد در اعمال انواع پوشش ها شناخته می گردد. امروزه، با روش سل-ژل و روش های مشابه مبتنی بر محلول های شیمیایی می توان پوشش هایی کارآمد و پایدار از طیف وسیعی از مواد از جمله فروالکتریک ها، دی الکتریک ها، فوتورزیست ها، ابرهادی ها، پلیمر ها (به خصوص برای ساخت غشاها)، مواد مقاوم در برابر خوردگی، اکسیداسیون و پسیو را بر زیرلایه های مختلف اعمال کرد.

از میان تمام روش های لایه نشانی و پوشش دهی، روش لایه نشانی غوطه وری از پرکاربردترین و در عین حال کم هزینه ترین و آسان ترین روش ها است که امروزه کاربرد قابل توجهی، هم در صنعت و هم در مقیاس های آزمایشگاهی یافته است. پوشش دهی غوطه وری امروزه به عنوان یک روش جایگزین مناسب برای پوشش دهی دورانی، جهت فراوری فیلم های لایه نازک با کیفیت بالا از پیش ماده های سل- ژل برای اهداف تحقیقاتی استفاده می گردد.

در میان تمام روش های پوشش دهی، پوشش دهی غوطه وری یکی از روش هایی است که به دلیل ویژگی های خود، جهت پوشش دهی لایه به لایه نانوذرات بسیار مناسب است. چرا که اجازه می دهد که هر لایه در یک بازه زمانی تعیین، با یک ترکیب تعیین، و در نتیجه با یک خاصیت متمایز، برای یک کاربری و هدفمندی خاص طراحی گردد.

شرکت آدیکو دستگاه لایه نشانی غوطه وری (Dip Coater) را به بازار عرضه نموده است که با استفاده از آن می توان انواع ساخت انواع لایه هاى نازک نانوساختار و سل ژل، دیودهاى نور گسیل آلى، ترانزیستورهاى اثر میدانى آلى، نانوحسگرها، حسگرهاى گاز مبتنى بر سل ژل و ITO حاوی نانو ذرات را فراوری کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3466

به "عرضه دستگاه لایه نشانی غوطه وری ایرانی برای استفاده در صنایع مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه دستگاه لایه نشانی غوطه وری ایرانی برای استفاده در صنایع مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید