عبور شهاب سنگی بزرگ از کنار زمین تا 3 روز دیگر

به گزارش دور زمین، سازمان فضایی ناسا گفت طی سه روز آینده یک سیارک نسبتا بزرگ با سرعت زیادی به زمین نزدیک شده و از کنار سیاره ما خواهد گذشت. خوشبختانه این شهاب سنگ خطری برای زمین نداشته و احتمال برخورد آن با زمین صفر است.

عبور شهاب سنگی بزرگ از کنار زمین تا 3 روز دیگر

به گزارش سیناپرس، اداره ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده، ناسا، ساعاتی پیش و طی بیانیه ای رسمی اظهار داشت، سیارک (7482) 1994 PC1، با قطر حدود 1100 متر، در هجدهم ژانویه برابر با بیست و هشتم دی ماه از کنار زمین عبور خواهد نمود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در این رابطه، این سیارک تندرو با سرعتی در حدود هفتاد هزار کیلومتر در ساعت از فاصله دو میلیون کیلومتری زمین عبور خواهد نمود.

به گفته ستاره شناسان، در شرایط عادی اگر چنین سیارکی با سرعت زیاد به زمین برخود کند، عواقبی مخوف در پی داشته و می تواند تخریبی گسترده ایجاد کند.

خوشبختانه این سیارک هیچ شانسی برای برخورد با زمین نداشته و محاسبات صورت گرفته به وسیله ستاره شناسان نشان می دهد جاذبه زمین تاثیری در حرکت سیارک (7482) 1994 PC1 نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که اگرچه عبور فعلی این سیارک برای زمین خطرناک نیست، اما متخصصان ناسا چنین اجرامی را به عنوان اجرام فضایی بالقوه خطرناک ارزیابی می نمایند.

در انتها لازم به ذکر است سیارک - (7482) 1994 PC1 - در سال 1994 به وسیله رابرت مک ناوت (Robert McNaught) ستاره شناس مشهور استرالیایی - اسکاتلندی کشف شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4823

به "عبور شهاب سنگی بزرگ از کنار زمین تا 3 روز دیگر" امتیاز دهید

1 کاربر به "عبور شهاب سنگی بزرگ از کنار زمین تا 3 روز دیگر" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور شهاب سنگی بزرگ از کنار زمین تا 3 روز دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید