طراحی دکوراسیون اداری در محیط های کوچک

به گزارش دور زمین، در ادامه فرایند شناخت پروژه های برتر طراحی داخلی و بازسازی ساختمان در دنیای معماری در این مقاله در شرکت معماری و طراحی داخلی خبرنگاران قصد داریم یکی از پیروز ترین طراحی دکوراسیون اداری در سال 2017 ، در کشور اسپانیا را با هم آنالیز کنیم . دلیل اصلی انتخاب این پروژه این نکته است که تعمیرات ساختمان در یک فضای 35 متری اجرا شده است . این پروژه با هدف احترام به سنت ها و بافت تاریخی شهر برنامه ریزی شده است .

طراحی دکوراسیون اداری در محیط های کوچک

جهت دریافت خدمات الاچیق باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

1 - حفظ سنت ها و ارزش های تاریخی محله

این محله در منطقه ای از بافت شهری واقع شده است که هنوز فرهنگ و هویت گذشته خود را دارد . یکی از ویژگی های این محله حضور متریال سنگ طبیعی برای دیوار ها و ساختمان ها است . این متریال به بخشی از تاریخ محله و منطقه تبدیل شده است و یادآور قرن های پیشین است . ایده طراح برای بازسازی این ساختمان نیز حفظ این ارزش های تاریخی و بالاخص حفظ این متریال گران بها بوده است . شرکت طراحی داخلی این ایده را در نظر داشت که این متریال سنگ طبیعی به اصلی ترین شخصیتی تبدیل گردد که در دفتر کار وجود دارد .

2 - چالش های اصلی طراحی

چالش اصلی طراحی این فضا برای معماران پروژه ، دکوراسیون اداری در فضایی محدود و کوچک در 35 متر است . این محیط کوچک دارای عرضی کم و طولی زیاد بود و همین امر چالش اصلی طراحی برای مجری دکوراسیون لوکس بود . برای بازسازی ساختمان تیر های اصلی این ساختمان قدیمی با آلیاژ تقویت شدند . هم چنین دیوار های سنگی نیز مقاوم سازی شدند و درب ورودی نیز که چوبی بود بازسازی و نوسازی شد .

به طور کلی چالش های اصلی طراحی را میتوان در این سه مورد خلاصه کرد :

  • ابعاد کوچک محیط
  • توزیع فضایی در عرضی کم
  • مشکل نور رسانی محیط به دلیل نبود پنجره

3 - تقسیم فضایی و عملکردی دفتر

فضای داخلی این دفتر به سه منطقه تقسیم میشد :

  • منطقه 1 : منطقه کار برای سه تا چهار کارمند
  • منطقه 2 : منطقه جلسات و دیدار ها
  • منطقه 3 : اتاق استراحت کارمندان

4 - نکات و ایده های طراحی فضا

همه این مسائل و چالش های طراحی با لزوم احترام به گذشته و سنت های تاریخی محله ، باعث ایجاد بعضی شرایط و تعهدات در طراحی فضا شد :

  • به منظور احترام به نمای اصلی که دری چوبی داشت ، دری شیشه ای به فاصله 1 متر عقب تر از نمای اصلی نهاده شد
  • تمام مبلمان در یک سمت دیوار نهاده شده اند تا یک فضای رفت و آمد در محیط ایجاد گردد
  • منطقه رفت و آمد و گردش فضایی در سمتی نهاده شده است که دیوار سنگی تاریخی وجود دارد
  • در طراحی دکوراسیون داخلی برای روشنایی فضا از نورپردازی های مخفی در سقف استفاده شده است تا حضور لامپ های در معرض دید سایه های نامناسبی ایجاد نکند و فضا از حضور عناصر اضافی دور باشد

5 - رنگ سفید

دلیل استفاده از رنگ سفید برای دیوار ، کف و سقف این فضای اداری این بود که رنگ سفید میتواند باعث عظیم تر به نظر رسیدن این فضای کوچک گردد و ارتفاع سقف را نیز بیشتر نشان دهد .

هم چنین میتواند بازخورد های خوبی در ارتباط با نور ها داشته باشد .

6 - مبلمان

برای مبلمان این فضا نیز از حداقل ها استفاده شده است تا فضای زیادی برای این مبلمان اشغال نگردد .

میزها همه متصل به دیوار هستند تا فضای زیر آنها برای قرار گیری وسایل باشد . جایگاه های کاری و جایگاه فضای جلسات نیز به رنگ سفید است تا در ترکیب با رنگ سفید کلی در فضا باشد و تنها یک مبل چرمی قرمز رنگ برای ایجاد نقطه کانونی در این فضای سفید در اجرای دکوراسیون اداری نهاده شده است.

منبع: هیرادانا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3172

به "طراحی دکوراسیون اداری در محیط های کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی دکوراسیون اداری در محیط های کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید