شورای امنیت حمله تروریستی در کابل را محکوم کرد

به گزارش دور زمین، شورای امنیت سازمان ملل متحد در بیانیه ای، حمله تروریستی به دبیرستان سیدالشهدای کابل را که به شهادت دست کم 50 نفر منجر شد، به شدت محکوم کرد.

شورای امنیت حمله تروریستی در کابل را محکوم کرد

در این بیانیه که روز دوشنبه صادر شد، آمده است: شورای امنیت حمله شدید و ناجوانمردانه تروریست ها را که در 18 اردیبهشت 1399 در دشت برچی در کابل افغانستان رخ داد، با شدیدترین عبارات محکوم کرد.

این بیانیه می افزاید: این حمله که در نزدیکی یک مدرسه صورت گرفت، منجر به کشته شدن حداقل 50 نفر شد. اعضای شورای امنیت با خانواده های قربانیان و دولت افغانستان ابراز همدردی می نمایند و برای زخمی شدگان آرزوی بهبودی سریع و کامل دارند

اعضای شورای امنیت نگرانی عمیق خود را در خصوص ادامه سطح بالای خشونت و اوضاع امنیتی در افغانستان به ویژه تعداد کشته شدگان غیرنظامی ابراز داشتند و بر اهمیت کوشش های مداوم برای سرانجام دادن به خشونت و حمایت از غیرنظامیان تأکید کردند.

شورای امنیت بار دیگر بر حق تحصیل و سهم آن در دستیابی به صلح و امنیت تأکید و از تعداد قابل توجه حملات به مدارس و اماکن آموزشی افغانستان در ماه های اخیر ، و همچنین پیامدهای قابل توجه این حملات بر ایمنی دانش آموزان و توانایی آنها در برخورداری از حق تحصیل ابراز نگرانی کرد.

اعضای شورای امنیت بار دیگر تأکید کردند که تروریسم در تمام اشکال و مظاهر آن یکی از جدی ترین تهدیدات صلح و امنیت بین المللی است.

اعضای شورای امنیت بر ضرورت پاسخگویی مرتکبان، سازمان دهندگان، سرمایه گذاران و حامیان اقتصادی این شرارت های مذموم تروریسم و سپردن آنها به دست عدالت تأکید کردند.

آنها از همه کشورها خواستند، مطابق با تعهدات خود در قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوطه شورای امنیت در این زمینه با دولت افغانستان و سایر مراجع ذیربط فعالانه همکاری نمایند.

اعضای شورای امنیت تکرار کردند که هرگونه اقدام تروریستی، صرف نظر از انگیزه آنها، در هر زمان ، هر جا و توسط هر کسی که مرتکب شده باشد، جنایتکارانه و توجیه ناپذیر است.

آنها بر لزوم مبارزه همه کشورها بر اساس منشور سازمان ملل و سایر تعهدات تحت قوانین بین المللی، از جمله قانون بین المللی حقوق بشری، قانون بین المللی پناهندگان و حقوق بشردوستانه بین المللی، تهدیدات صلح و امنیت بین المللی ناشی از اقدامات تروریستی تاکید کردند.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4382

به "شورای امنیت حمله تروریستی در کابل را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت حمله تروریستی در کابل را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید