سقوط قیمت نفت در پی نرمش آمریکا در قبال تحریم های ایران

به گزارش دور زمین، قیمت های نفت پس از این که آمریکا گفت درخواست ها برای معافیت از تحریم ها علیه صادرات ایران را بررسی خواهد کرد، در معاملات روز چهارشنبه سقوط کرد.

سقوط قیمت نفت در پی نرمش آمریکا در قبال تحریم های ایران

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آینده نفت برنت 1.10 دلار یا 1.4 درصد کاهش یافت و به 77.76 دلار در هر بشکه رسید. بهای نفت آمریکا با 68 سنت یا 0.9 درصد کاهش به 73.43 دلار رسید.

هر دو قیمت پایه در معاملات روز گذشته پس از این که آمار نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته بیش از حد کاهش پیدا کرده است، افزایش پیدا کرده بودند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که واشنگتن درخواست های برخی از کشورها برای معافیت از تحریم ها را که قرار است در نوامبر برای جلوگیری از صادرات نفت ایران به اجرا دربیایند، بررسی خواهد کرد. پامپئو گفت: کشورهای متعددی نزد آمریکا آمده و خواستار معافیت از تحریم های نفتی ایران شدند. ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

بر اساس گزارش رویترز، واشنگتن پیش تر به کشورها اعلام کرده بود باید کلیه واردات نفت ایران را تا چهارم نوامبر متوقف کنند در غیر این صورت با تحریم های اقتصادی آمریکا روبرو خواهند شد.

آمریکا در ماه مه از توافق هسته ای بین المللی با ایران خارج شد و بازگشت مجدد تحریم های اقتصادی علیه تهران را گفت. در این بین، همکاری کشورهای اوپک و غیراوپک برای تقویت قیمت ها و حذف مازاد عرضه به محدود شدن بازار نفت منجر شده است. تحریم های آمریکا علیه ایران و اختلالات عرضه در نقاط متعدد از کانادا تا لیبی، منجر به افزایش قیمت ها و نگرانی ها نسبت به کمبود عرضه در شرایط تقاضای رو به رشد شده است.

طبق اعلام موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته 6.8 میلیون بشکه کاهش یافت. این کاهش بسیار بزرگتر از حد انتظار بود و افزایش بهای نفت پس از بسته شدن معاملات را به دنبال داشت. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز کاهش ذخایر نفت آمریکا به میزان 4.5 میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. آمار رسمی تولید و ذخایر نفت آمریکا بعدازظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی منتشر خواهد شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2170

به "سقوط قیمت نفت در پی نرمش آمریکا در قبال تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط قیمت نفت در پی نرمش آمریکا در قبال تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید