ساخت 50 درصد مدارس کشور به همت خیران، احداث 200 مدرسه زلزله زده

به گزارش دور زمین، مهراله رخشانی مهر امروز یکشنبه در آیین شروع سال تحصیلی جدید و بهره برداری از 59 مدرسه بازسازی گردیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی به مقوله آموزش نگاه ویژه و خاصی داشت.

ساخت 50 درصد مدارس کشور به همت خیران، احداث 200 مدرسه زلزله زده

وی اضافه کرد:قبل از انقلاب سرانه فضاهای فیزیکی آموزش و پرورش به ازای هر دانش آموز 1.5 مترمربع بود و هم اکنون به 5.2 مترمربع برای هر دانش آموز رسیده که رقم قابل توجهی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به توجه به آموزش عالی گفت:دانشگاه های مختلفی در سراسر کشور در حال آموزش هستند که در دسترس همگان هستند.

وی با بیان اینکه از ارکان اساسی آموزش حوزه معماری است، گفت: توجه به این حوزه بسیار مهم است و باید به موضوع ساخت مدارس فاخر و مدارس با عمر بالا توجه ویژه کرد و به این سمت برویم.

رخشانی مهر با اشاره به ساخت مدارس مقاوم در کشور توضیح داد: با توجه به اینکه کشور ما یک کشور زلزله خیز است باید مدارس در برابر زلزله کاملا مقاوم باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: باید آمادگی لازم را برای مقابله با بحران طبیعی داشته باشیم و مدرسه هم جز سازه هایی با اهمیت بالا است و در زلزله اخیر کرمانشاه شاهد بودیم مدارس به عنوان کانون مقابله با بحران به کارگیری شدند.

وی گفت:مدارسی که در زلزله کرمانشاه تخریب شدند مدارسی بودند که بر اساس آیین نامه ها نبودند و همگی در لیست تخریب و بازسازی قرار داشتند.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه هیچ یک از مدارس جدید و نوساز در این زلزله آسیب ندیدند، اضافه کرد: همه مدارسی که در مناطق زلزله زده ساخته می شوند مقاوم و بر اساس آیین نامه ها هستند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ساخت 200 مدرسه توسط خیران در این مناطق اطلاع داد و گفت: 78 مدرسه در مناطق زلزله زده کرمانشاه آسیب دیدند.

وی در خاتمه بیان داشت: 50 درصد مدارس کشور توسط خیران در سال های 96 و 97 ساخته گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 874

به "ساخت 50 درصد مدارس کشور به همت خیران، احداث 200 مدرسه زلزله زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 50 درصد مدارس کشور به همت خیران، احداث 200 مدرسه زلزله زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید