ساخت موزه ای به شکل صخره ساحلی در اسکاتلند

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، موزه یادگردیده که V&A Dundee نام دارد، یک موزه مدرن با ظاهری متفاوت است که در کنار طولانی ترین رودخانه کشور اسکاتلند به نام داندی برپا گردیده و طراحی آن توسط یک معمار ژاپنی به نام کنگو کوما انجام شده است.

ساخت موزه ای به شکل صخره ساحلی در اسکاتلند

این معمار هدف از طراحی موزه مذکور به شکل صخره ای ساحلی را ایجاد سازگاری و هماهنگی با محیط محلی و ارجاع به صخره های ساحلی مشهور این کشور دانسته است.

موزه V&A Dundee شعبه ای جدید از موزه ویکتوریای لندن و موزه آلبرت در انگلیس محسوب می گردد و اولین پروژه به سرانجام رسیده کنگو کوما در این کشور محسوب می گردد. این معمار و طراح ژاپنی معمولا سازه ای طراحی می نماید که با محیط اطراف و شرایط جغرافیایی موجود در محل ساخت سازگاری داشته باشند.

در این موزه علاوه بر فضاهایی به منظور نمایش آثار هنری، فضایی به منظور برپایی کنسرت و همین طور کارگاه های مختلف در نظر گرفته گردیده و در آن یک فروشگاه بزرگ، کافه و رستوران هم وجود دارد. صفحات بزرگ تشکیل دهنده این موزه که به طور موازی بر روی هم قرار گرفته اند با استفاده از سنگ، سیمان و تیرچه های تقویت گردیده ساخته گردیده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 105

به "ساخت موزه ای به شکل صخره ساحلی در اسکاتلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "ساخت موزه ای به شکل صخره ساحلی در اسکاتلند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت موزه ای به شکل صخره ساحلی در اسکاتلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید